Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ KARAMÜRSEL MESLEK YÜKSEK OKULU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ KARAMÜRSEL MESLEK YÜKSEK OKULU"— Sunum transkripti:

1

2 KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ KARAMÜRSEL MESLEK YÜKSEK OKULU

3 STAJLAR OKUL STAJI: 30 GÜNDÜR TERSANE VEYA GEMİDE YAPILABİLİR.TERSANEDE YAPILAN STAJ 12 AYLIK DENİZ STAJINDAN DÜŞÜLMEMEKTEDİR.GEMİ MAKİNELERİ ÖĞRENCİLERİ STAJLARINI EN AZ BİR MAKİNE MÜHENDİSİ BULUNAN ATÖLYE YA DA İŞLETMELERDE YAPABİLİRLER AÇIK DENİZ STAJI: 12 AYDIR( GEMİ MAKİNELERİ BÖLÜMÜ İÇİN 6 AY)

4 STAJ YERİ BULMADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
Deniz Ulaştırma ve İşletme programı ile Deniz Liman İşletme Programı öğrencileri Sözleşmenin öngördüğü A-II/1 müfredat programlarını uygulayan ve İdare tarafından uygunluğu onaylanan iki yıllık meslek yüksek okulu mezunları liman seferi dışında çalışan 500 GT’ den büyük gemilerde 12 aylık açık deniz stajlarını yapabilirler. Gemi Makineleri İşletme Programı öğrencilerinin açık deniz stajını yapabileceği gemiler için ise makine gücü 750kw dan büyük olmalıdır.

5 STAJA ÇIKMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER
STAJ DEFTERİ VE DEĞERLENDİRME FORMUNUN ÇIKTILARINI ALINIZ İNTERNET SİTEMİZDEN ALINIZ. STAJ DEFTERİNE OKULUMUZUN ÖĞRENCİ İŞLERİNDEN STAJ DEFTERİ NUMARASI ALINIZ VE İLGİLİ SAYFALARI MÜHÜRLETİNİZ HER ÇIKILACAK GEMİ İÇİN BİR ADET DEĞERLENDİRME FORMU GEMİ KAPTANI TARAFINDAN DOLDURULMAK ZORUNDADIR. BİR AYLIK ZORUNLU STAJIN BAŞLAMASI İÇİN ÖĞRENCİ İŞLERİNDEN STAJ DEFTERİ ONAYI SIRASINDA VERİLEN BELGEYİ FİRMAYA ONAYLATARAK EN AZ STAJ BAŞLAMADAN 5 GÜN ÖNCE ÖĞRENCİ İŞLERİNE GETİRİNİZ GEMİYE ÇIKMADAN ÖNCE PASAPORT ,LİMAN CÜZDANI VE TEMEL STCW EĞİTİM SERTİFİKALARINI ALINIZ.

6 STAJ ANINDA YAPILACAK İŞLEMLER
STAJ DEFTERİNDE ÇIKILAN GEMİ İLE İLGİLİ KISIMLARI, GEMİYE KATILIŞ VE AYRILIŞ TARİHLERİNİ EKSİKSİZ OLARAK DOLDURUNUZ GEMİDE YAPILAN UYGULAMALARI STAJ DEFTERİNDE İLGİLİ SÜTUNA İŞLEYİNİZ VE KAPTANA ONAYLATINIZ. GEMİDE SEYİR VE YÜK İLE İLGİLİ İŞLEMLERDE ÖĞRENDİĞİNİZ BİLİGİLERİ STAJ DEFTERİNİN ARKA KISMINDAKİ BOŞ SAYFALARA YAZINIZ. ÇIKTIĞINIZ GEMİNİN KAPTANINA STAJ DEĞERLENDİRME FORMUNU VERİNİZ VE KAPTAN DOLDURDUKTAN SONRA KAPALI VE MÜHÜRLÜ BİR ŞEKİLDE KAPTANDAN GERİ ALINIZ. ÇIKTIĞINIZ GEMİDEN HİZMET BELGESİNİ ALINIZ.

7 STAJ TESLİMİ İÇİN İSTENEN BELGELER
LİMAN CÜZDANI VE PASAPORTTAKİ ÇIKIŞ VE GİRİŞ MÜHÜRLERİNİ KARŞILAŞTIRINIZ. MÜHÜRLERDE EKSİKLİK VEYA HATA VAR İSE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN PASAPORT GİRİŞ VE ÇIKIŞINA DAİR BİR BELGE DÖKÜMÜ İSTEYİNİZ KABOTAJ TAŞIMALARINDA YAPMIŞ OLDUĞUNUZ STAJI BELGELENDİRMEK İÇİN LİMAN BAŞKANLIĞINDA HER AY İÇİN KABOTAJ SEFERİ YAPTIĞINIZI BELGELEYECEK BELGE DÖKÜMÜ ALINIZ. GEMİ TERSANEDE KALDI İSE TERSANEDE KALINAN GÜNÜN EN FAZLA 10 GÜNÜNÜ SAYDIRMAK İÇİN TERSANEDEN BELGELENDİRİNİZ.

8 STAJ TESLİMİ İÇİN İSTENEN BELGELER
PASAPORT VE LİMAN CÜZDANININ ASLI VE ÖN SAYFA FOTOKOPİSİ HİZMET BELGESİNİN ASLI VE FOTOKOPİSİ STAJ DEĞERLENDİRME FORMLARI STAJ DEFTERİNDE GEMİYE KATILIŞ VE AYRILIŞ TARİHLERİNİ GÖSTEREN KAPTAN TARAFINDAN ONAYLANMIŞ SAYFANIN FOTOKOPİSİ KABOTAJ SEFERİ YAPAN GEMİLER İÇİN KABOTAJ SEFERİ YAPTIĞINI BELİRTEN BELGENİN ASLI VE FOTOKOPİSİ TERSANEDE KALDIĞINI GÖSTEREN BELGENİN FOTOKOPİSİ GİRİŞ VE ÇIKIŞLARI GÖSTEREN PASAPORT VE LİMAN CÜZDANINDAKİ MÜHÜRLÜ SAYFALARIN ASLI VE FOTOKOPİSİ EMNİYETTEN ÇIKIŞ VE GİRİŞLERİ GÖSTEREN BELGENİN ASLI VE FOTOKOPİSİ STAJ DEFTERİ


"KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ KARAMÜRSEL MESLEK YÜKSEK OKULU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları