Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MUSUGİN SUNAR.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MUSUGİN SUNAR."— Sunum transkripti:

1 MUSUGİN SUNAR

2 OSHO DİYOR Kİ

3 Gerçek gül yetiştirmek Zordur. Gidip plastik gül Satın alabilirsin.
Onlar seni kandırmaz, Ama komşularını kandırır. Egonun anlamı da Budur.

4 Eğer keyifle yapıyorsan,
Ne yaparsan yap, Eğer keyifle yapıyorsan, Sevgiyle yapıyorsan, Yapmanın tek nedeni Maddiyat değilse Yaratıcı olur.

5 Hayatın zindana dönüşür. Bütün değiş tokuşçular Cehenneme gider.
Hedef gütme Bırak enerjin taşsın Ve aksın. Paylaş ama Değiş tokuş yapma. Pazarlık yapma. Sende olduğu için ver. Geri almak için değil. Çünkü o zaman Hayatın zindana dönüşür. Bütün değiş tokuşçular Cehenneme gider.

6 Varlığını içinde taşıyorsun.
Bu “ Olma” çabası Bir duvar oluşturuyor. Çünkü sen zaten Varlığını içinde taşıyorsun. Herhangi bir şey olmak Zorunda değilsin. Sadece kim olduğunu Anla yeter. Hepsi bu. Sadece içindeki gizli Kimliğin farkına var.

7 İzin verilmediği zaman
Doğa herkese Yaratıcı olan Bir enerji verir. Bu enerji, sadece önüne Set çekildiği zaman, Doğal akışına İzin verilmediği zaman Yıkıcı olur.

8 Olursan başarabilirsin. Onun karşısında değil. Bütünle birlikte olarak
Tanrının yanında Olursan başarabilirsin. Onun karşısında değil. Bütünle birlikte olarak Başarabilirsin. Ona karşı olarak değil.

9 Kanıksamalara bağlıdır.
Uzman olanın, Bilgili olanın, Entelektüel olanın, Kendine ait bir Kavrayışı yoktur. O, ödünç bilgiye Geleneğe ve Kanıksamalara bağlıdır. Kafasında Kütüphaneler taşır. Bu çok ağır bir yüktür. Ama kendine ait bir Görüşü yoktur.

10 Herkesin gidip büyük bir Ressam ya da şair Olmasını söylemiyorum.
Yaratıcı ol Dediğim zaman, Herkesin gidip büyük bir Ressam ya da şair Olmasını söylemiyorum. Ben sadece Bırak hayatın bir resim, Bir şiir olsun diyorum.

11 Onları bir araya getirmek.
Din kelimesi Çok güzeldir. Kökeni, cahillik Yüzünden ayrı Düşenlerin Bir araya getirilmesi Anlamına gelen Bir kelimedir. Onları bir araya getirmek. Onları uyandırarak, Ayrı olmadıklarını Göstermektir.

12 Kadın zihninde zarafet,
Erkek zihninde Verimlilik vardır. Ve Tabii uzun vadede, eğer Sürekli bir çatışma Varsa, zariflik Yenilmeye Mahkumdur ve Verimli zihin Kazanacaktır. Çünkü Dünya, sevgi değil, Matematik dilini Anlamaktadır.

13 Eğer beyninin sol yarısı
Sana hükmetmeye Devam ederse, başarılı Bir hayatın olur. O Kadar başarılı ki, kırk Yaşına geldiğinde Ülserin çıkar. Kırk beş Yaşında, en az bir ya da İki kalp krizi yaşamış Olursun.

14 Sevginin gerçek karşıtı
Korkudur. İnsan sevgiyle büyür, Korkuyla küçülür. İnsan, korku Olunca kapanır, Sevgiyle açılır. İnsan korkuda şüphe Duyar, sevgide güvenir.

15 Hayvanlar kendilerine
Tapınak inşa etmeye Dair evrensel dürtü İnsana mahsustur. Hayvanlar kendilerine Sığınak, kuşlarda Yuva yaparlar Ama tapınak yapmazlar. İnsanı hayvandan Ayıran en belirgin Özelliklerden biri de İnsanın tüm diğer Hayvanlardan farklı Olarak tapınak yapan Bir tür olmasıdır.

16 Bilgeliğin özü doğayla Uyum içinde olmaktır. Evrenin doğal ritmiyle
Ve ne zaman, Uyum içinde olursan, Bir şair, bir ressam, Bir müzisyen, Bir dansçı olursun.

17 Bunlar şairlerdir, Ressamlardır, Dansçılardır, Müzisyenlerdir. Onlar derin bir Duyarlılık içinde Evreni emiyor ve sonra Bu emdiklerini hayal Güçlerine döküyor.

18 MUSUGİN SUNDU


"MUSUGİN SUNAR." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları