Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hazırlayan: Ömürcan Aydın

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hazırlayan: Ömürcan Aydın"— Sunum transkripti:

1 Hazırlayan: Ömürcan Aydın
Müzik Hazırlayan: Ömürcan Aydın

2 Sanat: Bir duygu, tasarı, güzellik vb
Sanat: Bir duygu, tasarı, güzellik vb.nin anlatımında kullanılan yöntemlerin tamamı veya bu anlatım sonucunda ortaya çıkan üstün yaratıcılık.

3 SANAT Pratik Sanatlar Güzel Sanatlar Sessel Sanatlar Görsel Sanatlar Tiyatro-Bale-Opera Heykel Mimari Müzik Edebiyat Resim

4 Müziğin Özellikleri Hem sanatçı hem izleyici için yaratıcı algılama gerektirmesi, İçerdiği fikirlerin akla kolay gelir türden olmaması, Birçok farklı katmanda algılanabilme özelliği olması ve değişik yorumlara açık olması, Bir beceri izlenimi vermesi, Kendini bilinç ve bilinçaltı arasında veya gerçek ve yanılsama arasında bir oyun olarak göstermesi, İçinde işlevsel amaç dışında bir fikir barındırması, Sanat olarak tecrübe edilmesi amaç edinilerek yaratılmış olması.

5 Mozart Klasik Batı Müziği'nin, en üretken ve en etkili bestekârlarından biridir. Yapıtları, senfonilerin, konçertoların, oda orkestralarının, piyanonun, operanın ve korolu müzikleri etkilemiştir. 35 yıllık ömrüne 626 eser sığdırmıştır. Mozart Avrupalı bestekârların en popülerlerindendir ve birçok eseri standart konser repertuarlarında kullanılır. Günümüzde müzik tarihinin en büyük dehalarından biri olarak kabul görmüştür.

6 Beethoven

7 Rap Müziği ```Rap```, bir müzik türüdür. Kökenleri 1970`lerin getto Amerika`sına dayanmaktadır. Amerika`nın varoş bazı eyaletlerindeki çetelerin birbirlerini islah amaçla buldukları hip-hop kültürünün müzik koludur.

8 Kaynakça http://tr.wikipedia.org/wiki/Wolfgang_Amadeus_Moz art
isch:1&q=sanat&sa=N&start=20&ndsp=20 beethoven/


"Hazırlayan: Ömürcan Aydın" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları