Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Support.ebsco.com EBSCOhost Android Uygulaması Kullanıcı Kılavuzu.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Support.ebsco.com EBSCOhost Android Uygulaması Kullanıcı Kılavuzu."— Sunum transkripti:

1 support.ebsco.com EBSCOhost Android Uygulaması Kullanıcı Kılavuzu

2 EBSCOhost’un özelliklerinden Android cihazlar üzerinden yararlabilmek için hazırlanan EBSCOhost Android uygulaması kullanıcı kılavuzuna hoşgeldiniz. The EBSCOhost Android uygulaması Android v. 2.1 ve üzeri ile çalışan cihazlarda kullanılabilir.

3 EBSCOhost uygulaması Android Market üzerinden ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

4 Uygulamayı indirdikten sonra, kurumunuzun EBSCOhost hesabından kendinize bir kimlik doğrulama şifresi göndermeniz gerekmektedir. Sayfanın alt kısmında bulunan EBSCOhost iPhone and Android Applications (EBSCOhost iPhone ve Android Uygulamaları) linkine tıklayınız. Size, kimlik doğrulama şifrenizi içeren bir email gönderilecektir. Cihazınızdan email’e erişiniz ve kimlik doğrulaması için gönderilen linke tıklayınız. Uygulama için kimlik doğrulamasını yapmak adına aldığınız şifreye cihazınızdan 24 saat içinde erişebilirsiniz. 24 saat içinde kullanulmayan şifrelerden faydalanmak mümkün olmamaktadır ve yeni bir şifre gerekmektedir.

5 EBSCOhost Uygulaması Ana sayfasından yapabilecekleriniz: Arama kutusunu kullanarak anahtar kelime araması yapmak. Son Aramalarınızı (Recent Searches) görmek. Kaydedilen Aramalarınızı (Saved Searches) görmek. Kaydedilen Makaleleri (Saved Articles) görmek. iPhone Uygulamanızın Ayarlarını (Settings) değiştirmek.

6 Ayarlar (Settings) menüsünden, arama yapılacak veri tabanlarını seçebilirsiniz. Ayrıca, Arama Seçeneklerini (Search Options) değiştirebilirsiniz: Tam Metin (Full Text): Sonuçlarınızı tam metin kayıtlara daraltmak için işaretleyiniz. Hakemli (Peer Reviewed): Sonuçlarınızı hakemli kayıtlara daraltmak için işaretleyiniz. Otomatik Tamamlama (Autocomplete): Otomatik Tamamlama (Autocomplete) özelliğinden yararlanmak için işaretleyiniz.

7 EBSCOhost uygulamasında arama yapmak için Ana (Home) Sayfadaki ya da Arama (Search) Sayfasındaki arama kutusuna dokununuz. Klavye açılacaktır. Bulma (Find) alanına arama terimlerinizi girdikten sonra Ara’ya (Search) dokununuz.

8 Arama terimleriniz ile eşleşen bir sonuç listesi görüntülenecektir. Makale’nin detaylı kaydını görmek için sonuçlardan bir tanesine dokununuz. Adobe simgesi olan Sonuç Listesi öğelerinin, cihazınıza indirip görüntüleyebileceğiniz tam metin PDF’leri bulunmaktadır. Listenin üst kısmında yer alan Tarih (Date) seçeneği kullanılarak sonuçlar tarihe göre sıralanabilir. Sayfanın sağ üstündeki Kaydet’e (Save) dokunarak aramalarınızı kaydedebilirsiniz. Kaydedilen aramalar ise alttaki menüden Kaydedilenler (Saved) seçilerek görüntülenebilir.

9 Cihazı döndürüseniz, Sonuç Listenizi yatay mod’da görebilirsiniz. Yanları doğru kaydırarak ise sonuç sayfasında gezinebilirsiniz. Makalenin detaylı kaydını görmek için sonuç listesi öğelerinden bir tanesine dokununuz.

10 Detaylı Kayıt ekranında: Sonuç Listesine dönmek için Sonuçlar’a (Results) dokununuz. Sonuçlar arasında gezinmek için Yukarı (Up) ve Aşağı (Down) okları kullanınız. Makale‘nin detaylı kaydını ve varsa tam metnini cihazınıza kaydetmek için Kaydet’e (Save) dokununuz. (Eğer varsa) dış kaynaklardan gelen tam metin kayıtları görebilmek için Tam Metin için Kontrol Et’e (Check for Full Text) dokununuz. simgesini makalenin detaylı kaydını görüntülemek için kullanınız. simgesini (eğer varsa) makale tam metnini HTML formatında görüntülemek için kullanınız. simgesini (eğer varsa) makalenin PDF tam metnini indirip görüntülemek için kullanınız. simgesini makaleyi email olarak göndermek için kullanınız.

11 Yine Detaylı Kayıt ekranında: Aynı yazarın diğer makalelerini görmek için Yazar’ın (Author) ismine dokununuz. Aynı dergiden daha fazla makale görmek için Kaynak (Source) başlığına dokununuz. Aynı konu başlığı ile ilgili daha fazla makale görmek için Konulardan (Subject) bir tanesine dokununuz. Belirli bir veri tabanından gelen daha fazla sonuç görmek için (Veri Tabanı )Database ismine dokununuz.

12 PDF simgesine tıkladığınızda, tam metin EBSCOhost uygulaması içinde açılacaktır. Detaylı Kayda dönmek için Geri’yi (Back) kullanınız.

13 Son aramalarınızı ya da makalelerinizi görmek için ekranın alt kısmındaki menüden Son’a (Recent) dokunabilirsiniz. Seçili olarak Son Aramalar gelmektedir. Ekranın sağ üst kısmındaki Düzenle’ye (Edit) tıkladıktan sonra Sil’i (Delete) kullanarak silmek istediğiniz aramaları ya da makaleleri silebilirsiniz.

14 Kaydettiğiniz aramaları ve makaleleri ekranın alt kısmında yer alan menüdeki Kaydedilenler’e (Saved) dokunarak görebilirsiniz. Seçili ayar olarak kaydedilen aramalar gelmektedir. Kaydettiğiniz makaleleri görmek için Kaydedilen Makaleler’e (Saved Articles) tıklayınız. Sağ üstte yer alan Düzenle’ye (Edit) tıkladıktan sonra silmek istediğiniz öğeleri seçip Sil’e (Delete) tıklayarak kaydedilen aramaları ve makaleleri silebilirsiniz.

15 Android uygulaması için destek almak isterseniz, Ana Sayfa’da yer alan Yardım (Help) linkine tıklayınız. EBSCOhost Android uygulaması kullanıcı kılavuzunun sonuna geldik, ilginiz için teşekkür ederiz.


"Support.ebsco.com EBSCOhost Android Uygulaması Kullanıcı Kılavuzu." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları