Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİR TATLI TEBESSÜM PROJESİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİR TATLI TEBESSÜM PROJESİ"— Sunum transkripti:

1 BİR TATLI TEBESSÜM PROJESİ
YUNUS EMRE İLKÖĞRETİM OKULU BİR TATLI TEBESSÜM PROJESİ Hazırlayan; Proje ekibi

2 PROJENİN ADI: BİR TATLI TEBESSÜM

3 PROJENİN KONUSU: Bazı meslek guruplarının özel günleri belirlenerek bu meslek guruplarına ait özel günde kutlama amaçlı kart postal çalışması yapılacaktır. Öğrenciler kartları kendileri hazırlayacaklar ve mektupla PTT aracılığı ile göndereceklerdir.

4 PROJENİN GEREKÇESİ:Bu meslek guruplarını daha iyi tanımak ve okullara karşı olan ilgilerini tespit etmek ve arttırmak, onlara değer vermek, bir anlık da olsa onları hatırlayarak mutlu olmalarını sağlamak amacıyla bu proje çalışması yapılmıştır.

5 SORUMLU BİRİMLER:Yunus Emre İlköğretim Okulu Fen ve Teknoloji öğretmeni Bekir KARAKAYA’dır.

6 İŞ BİRLİĞİ YAPILACAK BİRİMLER:Okulumuz idaresi ve öğretmenleri okullumuz öğrencileri PTT müdürlüğü ile iş birliği yapılacaktır.

7 SORUNUN TANIMI VE PROJENİN AMACI:
Her yıl okulumuzda bu günler kutlanmakta fakat bu meslek gurupları davet edilmemekte veya sönük bir hatırlama ile geçiştirilmektedir. Teknolojik gelişmeler sonucu mektup yazma, kart gönderme hemen hemen unutulmuştur. Karşılıksız iyilik yapmak, bizlere hizmet sağlayan meslek guruplarını hatırlamak ve değer vermek, yaptıkları işin öneminin farkına varmak gereklidir diye düşünerek bu projeye ihtiyaç duyulmuştur. 1-Okulumuz öğrencilerinin çevresindeki bazı meslek guruplarının varlığını hatırlama ve onların yaptıkları işin önemini kavrama, 2-Bu meslek guruplarının özel günlerinin farkına varmaları 3-Meslek guruplarının özel günlerinde; her birinin özel ve değerli olduklarının hissettirilmesi amaçlanmıştır 4-Öğrencilerimiz ve meslek guruplarının kaynaşmaları sağlanacaktır 5-Öğrencilerimizin postayla nasıl mektup gönderildiğinin farkına varmaları, 6- Hiç tanımadığı kişileri karşılık beklemeden , hatırlamak ve onların yüzünde tatlı bir tebessüm yaratmak amaçlanmaktadır.

8 PROJENİN HEDEF KİTLESİ: Projemizin hedef kitleleri okulumuzdan emekli olmuş öğretmenler,ilçemizdeki doktor ve hemşireler,ilçemizde bulunan şehit ve gazilerin aileleri ilçemiz orman muhafaza personeli ve ilçe emniyet personeli okulumuzun belirlediği hedef kitlelerdir.

9 PROJENİN UYGULAMA AŞAMASI:.
Okulumuzdan emekli olmuş öğretmenler ve adresleri tespit edilmesi İlçemizde bulunan doktorların tespit edilmesi İlçemizde bulunan şehit ailelerini tespit edilmesi İlçemizde bulunan orman muhafıza memurlarının tespit edilmesi İlçemizde bulunan polis memurlarının tespit edilmesi İlçemizde bulunan hemşirelerin tespit edilmesi Her gruba uygun kartpostalların belirlenmesi veya çizilmesi Her gruptan sorumlu öğretmen ve öğrencilerin belirlenmesi Gruplara sorumlu öğretmenlerin dağıtılması Her gurubun zamanında işlerini tamamlaması için kontrol edilmesi Öğrencilere hazırlatılan kart postalların zamanında PTT ye verilmesi Projede aksayan bölümlerin zamanında tespit edilerek eksikliklerin giderilmesi

10 PROJENİN SÜRDÜLEBİLİRLİĞE AİT DEĞERLENDİRMESİ:
Proje sürdürülebilir ve hatta gelecek yıllarda daha fazla meslek guruplarına da uygulana bilir.

11 UYGULAMADA GÖRÜLEBİLCEK RİSKLER:
1-Projede görevli öğrencilerin uyum problemi yaşaması. 2- Grup üyelerinin adres tespitinde problem yaşaması. 3-Okulların ders programlarında gribe bağlı yoğunluk yaşanması

12 PROJENİN SÜRESİ: Proje amacına uygun olarak ile tarihleri arasında uygulanacaktır.

13 PROJENİN TANITIM SLOGANLARI: Gülümseyen bu gözler sizleri de bekler.
Sizin yüzünüzdeki tek bir gülümseme çocuklarımıza neşe ,huzur ve mutluluk verir Yüzümüzdeki bir tebessüm kalpleri güzelleştirir

14 PROJE EKİBİ Hüseyin SARIKÖSE Ali Fuat ULUDAĞ Ünal BÖCEK Ümit YAMAN Ramazan KARASU Neriman BERKİL Bekir KARAKAYA

15 PROJE LİDERİ Ahmet BOZKURT Müdür Yardımcısı


"BİR TATLI TEBESSÜM PROJESİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları