Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL"— Sunum transkripti:

1 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
SPONSORLUK SUNUMU

2 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
MİSYONUMUZ Küçük yaştaki çocuklara spor sevgisini aşılamak. Dürüst, disiplinli ve ilkeli sporcular yetiştirmek. Sürekli iyileştirilen kulüp basketbol teknik ve mental felsefesi doğrultusunda bir altyapı ekolü oluşturmak. Yetiştirilen yüksek nitelikli sporcuları, kulüp menfaatleri doğrultusunda, Türk Basketboluna kazandırmak ve Milli takımlara oyuncu vermek. Kulüp bütçesine katkı sağlayacak öz kaynaklar yaratmak.

3 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
VİZYONUMUZ Sporu tabana yayıp, kendi öz kaynaklarından oluşmuş takımlar ve sporcular yetiştirmek. Türk sporuna yarının yıldızlarını kazandırarak hizmet vermek. Basketbol’da Avrupa’nın ve Türkiye’nin en nitelikli oyuncularını yetiştiren kulüplerden biri olarak modelleşmek.

4 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
KURULUŞ Anadolu Yeniköy Spor basketbol kulüp ve okullarına başlarken öncelikli söylem ve iddialarımızdan biri doğru ve sistemsel bir çalışma ile bunun nihai sonucu olan başarının ve başarılı sporcuların, spor okulları içerisinden de yetiştirilebilir oluşuydu. Bu maksatla Kocaeli bölgesinde çalışmalarına devam eden “A” kategori basketbol antrenörü Sinan US ve ekibi ile çalışılmaya başlandı.

5 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
KURULUŞ Anadolu Yeniköy Basketbol Okulu içerisinde hızlı gelişim gösteren, fiziksel yapıları, algılama kabiliyetleri ve yetenekleriyle dikkat çeken sporcuların, hafta sonlarına ek olarak hafta içi de antrenman yapmasına olanak sağlayan bir sistem kurgulandı. Bu sistem toplam spor okulu sayımızın %10’unu burslu sporculara açmamızla hedeflendi, ve yetenekli, fiziksel özellikleri belirlediğimiz kriterlere uyan ama spor okuluna gitme imkanı bulamayan çocuklarında bu sistem içine dahil olmasını sağladı.

6 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
KURULUŞ Anadolu Yeniköy Basketbol, Kocaeli Yeniköy ve Gölcük bölgesi içinde kuruldu. Bölgenin en büyük özelliği nüfus yapısı içerisinde dar gelirli İşçi ve memur ailelerin fazlalığı, bu bölgedeki çocukların fiziksel yapılarıyla basketbol sporuna olan yatkınlıkları,  başta bölge okulları olmak üzere belirlenen kriterlere uygun tüm çocukların aileleriyle birebir görüşmeler ve yaptığımız genel seçmeler oyuncu potansiyelimizin zenginleşmesini sağladı.

7 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
KURULUŞ Anadolu Yeniköy Spor basketbol okullarına başlarken öncelikli söylem ve iddialarımızdan biri doğru ve sistemsel bir çalışma ile bunun nihai sonucu olan başarının ve başarılı sporcuların, spor okulları içerisinden de yetiştirilebilir oluşuydu.

8 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
AMAÇ      Yetenek vadeden oyuncuları Anadolu Yeniköy Spor Basketbol çatısı altında birleştirmek, buradaki yoğun basketbol eğitimi sonrası içlerindeki en başarılı sporcuları önceliği kendi kulübümüz olmak üzere diğer kulüplerde oynamaya hazır hale getirmektir.

9 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
AMAÇ       Anadolu Yeniköy Spor Basketbol’a katılma şansı yakalayan tüm sporcuların amacı birçok aşamadan geçerek doğal elenme süreçleri sonunda Anadolu Yeniköy Spor Kulübü takımlarında yer alabilmektir. Bizim amacımız sadece sportif yetenekleri geliştirmek değil aynı zamanda mental olarak sporcularda yüksek bir bilinç oluşturulabilmektir.

10 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
AMAÇ       Başarmak için çok çalışmanın gerektiğini, hırs, disiplin ve rekabet duygusunun önemini, bu hırs ve rekabet duygusu içinde bile rakibe saygı duymayı, takım arkadaşlığının değerini, sevinci ve hüznü paylaşmayı ve tüm bunları ayırt edebilecek bilinci verebilmektir.

11 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
FELSEFEMİZ Sağlıklı bir hayat ve basketbol felsefesi sunmak. Dürüst,çalışkan,misyon ve vizyon sahibi bir ekip oluşturmak. Bir kulüpte ki en büyük gücün altyapı olduğunu başarıya altyapıdan yetişen oyuncularla ulaşılacağını asla unutmamak. Kendimizi ve organizasyonumuzu sürekli yenilemek ve geliştirmek.

12 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
FELSEFEMİZ Sağlıklı En az maliyetle,uzun vadeli plan ve projeler üretmek,ürettiğimiz plan ve projeleri büyük hedeflere taşımak. Gelecekte Türkiye genelinin en iyi altyapısına sahip olmak.

13 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
FELSEFEMİZ Ebeveynler için dünyanın en değerli çiçekleri çocuklarıdır. Aileler çocuklarının geleceğine yönelik planlamalar yaparken; kişiliği sağlam, özgüven sahibi, çalışkan, üretken, ne istediğini bilen, dürüst ve “farkındalığı” yakalamış bireyler olarak yetişmesini isterler.

14 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
FELSEFEMİZ Okulumuzun temel felsefesi; yaşam maratonunda önceliği kendi bölgemiz olmak üzere tüm çocuklarımıza ve gençlerimize destek olmak ve rehberlik etmektir. Sporun iyi bireyler yetiştirmek yolunda bir amaç değil araç olduğunun bilinciyle hareket ederek, çocuklarımıza ve gençlerimize gelecekte onlara yararlı olacak yaşam tecrübesini kazandırmak, onları takım ruhu içerisinde topluma katkı sağlayabilecek bireyler olarak hayata hazırlamaktır.

15 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
SPOR OKULLARI Spor okulları; 6-17 yaş grubu çocuklara ve gençlere spor eğitimi veren, içlerindeki yetenekli sporcu adaylarını okul ve kulüp takımlarına hazırlayan, verilen eğitim karşılığında çoğunlukla eğitim ücreti ödenen organizasyonlardır.

16 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
NEDEN SPOR OKULLARI TBF (Türkiye Basketbol Federasyonu) verilerine göre basketbol okulu olduğu ve bu okullara devam eden sporcu sayısının bin olduğu söyleniyor.         Türkiye’deki 6-17 yaş nüfusun 15 milyon olduğu göz önüne alınırsa toplam sayının iyimser bir tahminle  % 2’sinden daha az bir kısmı spor okullarına devam etmektedir.

17 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
NEDEN SPOR OKULLARI Aileler çocuklarının spor yapamamasının önündeki en büyük engelleri giderek betonlaşan şehir yapısından kaynaklı  yeşil alanların azlığı, okul ve kursların ağırlığı, maddi zorluklar, kulüplerin uzaklığı, ulaşım ve güvenlik problemleri vb. sebeplere bağlamaktadırlar. Bu sayılan sebepler ve sistem çocukları obezite başta olmak üzere, paylaşımdan uzak benmerkezcilik, disiplin problemleri, asosyal kişilik yapısına itmektedir. .

18 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
NEDEN SPOR OKULLARI Hafta sonları gerçekleştirilen, hiçbir yetenek ön şartı aranmayan spor okulları, kısaca spor yapmak isteyen ve yukarıda saydığımız tüm bu olumsuzluklara alternatif olarak doğdu.

19 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
SPOR OKULU KURULUŞ AMACI Anadolu Yeniköy Spor Spor Okulları, “Değişime hazır mısınız? ” sloganıyla Yeniköy ve Gölcük bölgesinde 1 EKİM 2011 yılında spor okulları sisteminin kendince aksayan yönlerini değiştirmek, yeni bir spor okulu anlayışı geliştirmek, iddiasıyla kuruldu.

20 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
SPOR OKULU KURULUŞ AMACI Bu yeni spor okulu anlayışının merkezine  “Spor okullarında verilen eğitim dışında hiçbir şeye ücret ödenmemeli” fikri yerleştirildi. Spor okulu Haziran-Eylül arasındaki 4 aylık bir sezonu kapsar. Çalışma günleri hafta sonlarıdır.

21 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
SPOR OKULU KURULUŞ AMACI Basketbol  branşının  fundamental bilgilerinin daha çok eğlenceyle harmanlanarak öğretimini amaçlar.  Spor Okulunda belirlenen gruplar, öğrencilerin yaşları, fiziksel özellikleri, basketbol bilgi  becerileri gibi kriterler esas alınarak  oluşturulur

22 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
FAALİYET GÖSTERDİĞİMİZ KATEGORİLER sezonunda toplam 65 tane sporcu ile 5 kategoride faaliyet gösterdik, 4 kategoride resmi müsabakaya çıktık. Kategorilerimiz; BÜYÜKLER : 1993 ve daha büyük yıl doğumlu sporcular, GENÇLER : ve daha küçük yıl doğumlu sporcular (1993 doğumlu bir sporcu kontenjan olarak oynatılabilir.)

23 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
FAALİYET GÖSTERDİĞİMİZ KATEGORİLER YILDIZLAR : ve daha küçük yıl doğumlu sporcular, KÜÇÜKLER : ve daha küçük yıl doğumlu sporcular MİNİKLER : ve daha küçük yıl doğumlu sporcular (TBF tarafından açıklanan sezonunda geçerli olan yaş sınırlarıdır)

24 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
SPORTİF BAŞARILARIMIZ 2011 – 2012 SEZONU GENÇ ERKEKLER KOCAELİ ŞAMPİYONLUĞU

25 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
SPORTİF BAŞARILARIMIZ 2011 – 2012 SEZONU KÜÇÜK ERKEKLER KOCAELİ 4.’LÜĞÜ

26 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
SPORTİF BAŞARILARIMIZ 2011 – 2012 SEZONU GENÇ ERKEKLER KOCAELİ ŞAMPİYONLUĞU 2011 – 2012 SEZONU GENÇ ERKEK MARMARA BÖLGE SEÇMELERİNDE AVARAJLA GRUP 2.’Sİ 2011 – 2012 SEZONU KÜÇÜK ERKEK KOCAELİ 4.’LÜĞÜ

27 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
SORU CEVAP

28 ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL
TEŞEKKÜR EDERİZ


"ANADOLU YENİKÖY SPOR BASKETBOL" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları