Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ KÜLTÜR FAALİYETLERİ MURAT AYDIN ŞUBAT 2008

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ KÜLTÜR FAALİYETLERİ MURAT AYDIN ŞUBAT 2008"— Sunum transkripti:

1 ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ KÜLTÜR FAALİYETLERİ MURAT AYDIN ŞUBAT 2008

2 Kültürel zenginliğidir.
Yerel yönetimler olarak hizmet verdiğimiz alanların tarihini ve kültürünü kavramak zorundayız. Çünkü bir mekâna asıl değerini veren, o mekânın tarihi ve kültürel geçmişidir. Birikimidir. Kültürel zenginliğidir. Yerel yönetimlerin asıl başarısı, mekânın somut güzelliğini, tarihi birikimlerle buluşturabilmesidir. Harmanlamasıdır. Hafızasız bir güzellik, kalıcı değildir. Kıymetli değildir. Tarihsiz bir güzellik olamaz. Kültürsüz bir güzellik olamaz. Kültürün kökleri ise tarihtedir.

3 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI
Tarihin yeniden yazıldığı bu günde, büyük zaferin sevincini yaşatmak ve şehitlerimizi anmak için her yıl bu programı düzenliyoruz.

4 KUTLU DOĞUM HAFTASI Peygamberimizin doğum yıldönümü vesilesi ile İlçe Müftülüğü işbirliği ile her yıl kutlama programı yapılmaktadır.

5 GÖKYÜZÜ OKULU Çocuklarımızın körpe meraklarını canlandırarak, onları bilime yönlendirmek için Gökyüzü Okulu projesini gerçekleştirdik. Yaz aylarında 15 gün süreyle 8-14 yaş arası çocukların katılabildiği bu faaliyet için hizmet binamızın terasında teleskopla ay ve yıldızlar çocuklara izlettirilmektedir. Bu yıl Gökyüzü Okulu Ağustos ayında gerçekleştirilecektir.

6 BİLGİ EVLERİ Çocuklarımızın, çağdaş ve ileri eğitim teknikleriyle donatılmış bir ortamda eğlenerek eğitim almaları için Bilgi Evleri Projesini gerçekleştirdik. Çocuklarımızın ve gençlerimizin bilgiye daha kolay ulaşmalarını sağlamak amacıyla kurulan bu mekânlar birçok fonksiyonu bir arada icra etmektedir. İki Bilgi Evinin toplam üye sayısı şu anda 6500 civarındadır.

7 KİTAP OKUMA YARIŞMASI Bilgi evleri üyelerinin katılabileceği kitap okuma yarışmasını her yıl gerçekleştiriyor ve teşvik edici ödüller vermeye devam ediyoruz. Bu yıl Mayıs ayında Kitap Okuma Yarışması tekrar yapılacaktır.

8 ÇANAKKALE GEZİLERİ Kaynaşma duygusu ve ortak tarih bilinci oluşturmak için her yıl Çanakkale Gezilerimizi düzenliyoruz. Öğrencilere ve halka yönelik tarih şuuru edinmelerine yardımcı olmak amacıyla, yiyecek-içecek ve rehber ihtiyaçları tarafımızdan karşılanmak üzere bu yıl vatandaşımız 1 Nisan-31 Temmuz Tarihleri arası Çanakkale’ye ücretsiz götürelecektir.

9 ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİMİZ SOĞANLIDERE
Çanakkale’de şehit düşen askerlerimiz için SOĞANLIDERE mevkiinde yaptırdığımız şehitlik gelenleri gururla selamlamaktadır.

10 SON KALE ÇANAKKALE Çanakkale ile ilgili, özgün senaryo ve çekimlerle oluşturduğumuz bir belgesel filmimiz var.

11 BOĞAZ GEZİLERİ İstanbul’u yeterince görmemiş, idrak edememiş vatandaşlarımızı, yine profesyonel rehberler eşliğinde, Boğaz’da düzenli olarak kültür gezilerine götürmekteyiz. Bu yıl Haziran ve Temmuz aylarında kişi bu gezilere katılacaktır.

12 YÖRESEL GÜNLER Festivalimizle ilçemizin sosyal ve kültürel renklerini her yıl bir araya getiriyor ve onların kaynaşmalarını sağlıyoruz.

13 MERKEZEFENDİ GELENEKSEL TIP FESTİVALİ
İlçemizin manevi bekçilerinden Merkezefendi’yi en güzel şekilde anmak, onun kültürel mirasına sahip çıkmak için 8 yıldır aralıksız Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivalini düzenliyoruz. Bu yıl festivalimiz 30 Mayıs 2008 Cuma günü başlayacaktır.

14 SURLARIN ÖTE YANI ZEYTİNBURNU
KÜLTÜR YAYINCILIĞI SURLARIN ÖTE YANI ZEYTİNBURNU SURLARIN ÖTE YANI ZEYTİNBURNU İNGİLİZCE-TÜRKÇE

15 SON KALE ÇANAKKALE KİTABI SOĞANLIDERE ŞEHİTLİĞİ KİTABI
KÜLTÜR YAYINCILIĞI SON KALE ÇANAKKALE VCD SON KALE ÇANAKKALE KİTABI SOĞANLIDERE ŞEHİTLİĞİ KİTABI

16 ZEYTİNBURNU’NUN SOSYO-EKONOMİK YAPISI
KÜLTÜR YAYINCILIĞI ZEYTİNBURNU’NUN SOSYO-EKONOMİK YAPISI

17 ULUSLAR ARASI GÖÇ SEMPOZYOMU BİLDİRİLERİ KİTABI
KÜLTÜR YAYINCILIĞI ULUSLAR ARASI GÖÇ SEMPOZYOMU BİLDİRİLERİ KİTABI

18 ZEYTİNBURNU’NUN TARİHİ MEZAR TAŞLARI (ENVANTER)
KÜLTÜR YAYINCILIĞI ZEYTİNBURNU’NUN TARİHİ MEZAR TAŞLARI (ENVANTER) ZEYTİNBURNU’NUN TARİHİ MEZAR TAŞLARI(PRESTİJ)

19 KÜLTÜR YAYINCILIĞI ZEYTİNBURNU DERGİSİ

20 HAZIRLIĞI DEVAM EDENLER
MİNYATÜRLER KİTABI Geleneksel sanatlarımızdan Minyatür sanatına uzun yıllar emek vermiş olan sanatçı Cahide Keskiner’in eserlerinden oluşan albüm-kitap yayınlanacaktır. Mart ayı içerisinde tamamlanacaktır.

21 ULUSLARARASI GÖÇ SEMPOZYUMU
Bu projemizi, yerli ve yabancı 67 uzman, bakan ve devlet adamının katılımlarıyla gerçekleştirdik. Göç, ilk defa bu sempozyumda bu kadar ayrıntılı biçimde görüşüldü, tartışıldı. Zeytinburnu Belediyesi de böylece ülkemizde bir ilke daha imza atmış oldu.

22 ULUSLARARASI GÖÇ VE KADIN SEMPOZYUMU
Bu projenin bir devamı olarak, 2007 Aralık ayında bir de “Uluslararası Göç ve Kadın Sempozyumu” düzenledik.

23 GÖÇ BELGESELİ FİLMİ SÜRGÜN VE ÖLÜM
Osmanlı coğrafyasının dört bir yanından Zeytinburnu’na gelen insanların GÖÇ hikâyelerini yine onların ağzından ortaya koyan bir belgesel film.

24 YENİ BİLGİ EVLERİ BEŞTELSİZ BİLGİ EVİ

25 YENİ BİLGİ EVLERİ YEŞİLTEPE BİLGİ EVİ

26 YENİ BİLGİ EVLERİ SÜMER BİLGİ EVİ

27 KÜLTÜR MERKEZLERİMİZ ZEYTİNBURNU KÜLTÜR MERKEZİ
650 koltuk kapasiteli çift katlı 90m2 sahne alanına sahip 1 adet konferans salonu, 90 koltuk kapasiteli 20m2 sahne alanına sahip 1 adet seminer salonu İlk 3 katta 2 şer adet yürüyen merdiven Her katta biri servis toplam 4 adet asansör Her katta biri yangın 4 adet

28 KÜLTÜR MERKEZLERİMİZ KAZLIÇEŞME KÜLTÜR MERKEZİ
3000 m2 kullanım alanına sahip 350 m2 kapalı otopark 320 koltuk kapasiteli 270m2 büyük salon 184 koltuklu kapasiteli 184 m2 küçük salon, 635 m2 takı füyesi

29 Teşekkürler


"ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ KÜLTÜR FAALİYETLERİ MURAT AYDIN ŞUBAT 2008" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları