Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ARGE MAS UYGULAMA @rge-MAS.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ARGE MAS UYGULAMA @rge-MAS."— Sunum transkripti:

1 ARGE MAS UYGULAMA @rge-MAS

2 @rge-MAS NVTT ve BARKOD OKUYUCULAR SERVER GVTT @rge-Mas temel donanım yapısı bir server, GVTT, NVTT ve barkod okuyuculardan oluşur. Tek bir kablo üzerinden ağ oluşturur tesisat gideri düşük olup. Her bir Operatöre bir NVTT ve Barkod okuyucu takımı ayrılabildiği gibi birden fazla operatör de verimlilik kaybına neden olmayacak uzaklıkta olmak koşulu ile paylaşabilmektedir.

3 @rge-MAS İŞ PLANI Sipariş girildikten sonra iş planı kolaylıkla iş planı hazırlama ekranından yapılır. Modelin hangi operasyonlardan oluşuğu verisi böylece veri tabanına kaydedilir.

4 @rge-MAS VERİMLİLİK VERİMLİLİK BARKODLARI
1- Operatörü ve operasyonu tanımlayan barkodlar (Operatör ve opersyon bilgisi içerir) 2- Ürünü tanımlayan barkodlar(Model adı,renk,beden,demet no,ülke,lot,meto bilgilerini içerir)

5 @rge-MAS VERİMLİLİK BARKODLARI
3- Diğer verimlilik barkodları (Kayıp zaman,fazla mesai,izin,bant değişikliği barkodları)

6 @rge-MAS VERİMLİLİK Operatör makineye geçtiği ilk anda kendisini ve operasyonunu tanımlayan barkodu okutur. Böylece NVTT o operatöre atanır. Daha sonra demette kendisine verilen operasyonu yapar ve demet üzerinde gelen ürün barkodu okutur. Makine arızası, İş bekleme gibi kayıp süreler meydana geldiğinde ustabaşı O operatör için kayıp zaman başlatma barkodunu okutur. Kayıp süreye neden olan olay bittiğinde ise Ustabaşı kayıp süre bitir barkodu okutur. İzin, bant değişikliği ve fazla mesai barkodlarıda aynı şekilde uygulabilir. Böylece verimlilik hesaplama için gereken tüm veriler toplanmış olur. BİR BARKOD BİRDEN FAZLA KEZ BASILABİLİR FAKAT BİR KEZ OKUTULABİLİR.

7 @rge-MAS VERİMLİLİK Verimlilik gerçek zamanda en ayrıntılı şekilde raporlanabilir.

8 @rge-MAS KALİTE KONTROL KALİTE KONTROL BARKODLARI
1- Hata yerini tanımlayan barkodlar (hatanın ürünün neresinde olduğunu tanımlar) 2- Hatanın ne olduğunu tanımlayan barkodlar

9 @rge-MAS KALİTE KONTROL KALİTE KONTROL BARKODLARI
3- Operasyonu tanımlayan barkodlar (Hatanın hangi operasyonda olduğunu tanımlar ) 4- Hata adeti barkodları (hatanın sayısını tanımlar)

10 @rge-MAS KALİTE KONTROL
Kalite Kontrol barkodları kullanılarak Ara kalite kontrol, bant sonu kalite kontrol ve son kalite kontrol ölçülebilir. Sistem her bir demetin hangi operasyonu kim tarafından yapıldığını bilmekte olduğundan kalite kontrol- cünün ilgili demeti, operasyonu ve hata adetini girmesi yeterlidir. Hata yeri ve hata sınıfı barkodları opsiyoneldir.

11 @rge-MAS KALİTE KONTROL
Kalite gerçek zamanda en ayrıntılı şekilde raporlanabilir.

12 @rge-MAS PRİM SİSTEMİ Bütün operatörlerin verimlilik ve kalite bilgileri bilindiği için prim sistemi kalite ve verimlilik limitleri girilerek verimlilik kalite temelli prim sistemi uygulanır, Prim raporları en ayrıntılı şekilde alınabilir. Örneğin; Verimi %80 ve kalitelilik oranı %95 üzeride olan operatörlere maaşları oranında prim uygula- nabilmektedir.

13 @rge-MAS TAKİP SİSTEMİ
Bantlara giren ve çıkan her bir ürün renk, beden, Ülke, lot gibi ayrıntıları ile en detaylı şekilde raporlandırılabilir.

14 @rge-MAS İZLENEBİLİRLİK
Operatör yaptığı operasyon adedini, verimliliğini, kalitesini ve primini NVTT ekranından izleyebilir.


"ARGE MAS UYGULAMA @rge-MAS." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları