Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AİLE İÇİ İLETİŞİM VE OKUL BAŞARISI SEMİNERİ HOŞGELDİNİZ FİLİZ OBUZ ERDOĞAN REHBER ÖĞRETMEN.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AİLE İÇİ İLETİŞİM VE OKUL BAŞARISI SEMİNERİ HOŞGELDİNİZ FİLİZ OBUZ ERDOĞAN REHBER ÖĞRETMEN."— Sunum transkripti:

1

2 AİLE İÇİ İLETİŞİM VE OKUL BAŞARISI SEMİNERİ HOŞGELDİNİZ FİLİZ OBUZ ERDOĞAN REHBER ÖĞRETMEN

3 “Olumlu çocuk yetiştirmenin ilk şartı, olumlu anne- babadır. Hiç birimiz mükemmel değiliz o zaman onlardan mükemmel olmalarını bekleyemeyiz.”

4 ÇOCUĞUMUZUN ÖZGÜVENİNİ ARTIRMAK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? ONA SIK SIK SÖZ HAKKI VERİN. ONA SIK SIK SÖZ HAKKI VERİN. KENDİNİ VE DUYGULARINI NE “NE DÜŞÜNÜYORSUN, NASIL HİSSEDİYORSUN” GİBİ SÖZLERLE ANLAMAYA ÇALIŞIN. KENDİNİ VE DUYGULARINI NE “NE DÜŞÜNÜYORSUN, NASIL HİSSEDİYORSUN” GİBİ SÖZLERLE ANLAMAYA ÇALIŞIN. ONUN FİKİRLERİNE DEĞER VERDİĞİNİZİ HİSSETTİRİN. ONUN FİKİRLERİNE DEĞER VERDİĞİNİZİ HİSSETTİRİN. ONUN OLUMLU DAVRANIŞLARINI KESİNLİKLE TAKDİR EDİN. ONUN OLUMLU DAVRANIŞLARINI KESİNLİKLE TAKDİR EDİN. O KONUŞURKEN ONUN YÜZÜNE BAKIN VE CİDDİYE ALINDIĞINI HİSSETTİRİN. O KONUŞURKEN ONUN YÜZÜNE BAKIN VE CİDDİYE ALINDIĞINI HİSSETTİRİN.

5 ONUN İÇİN ZAMAN AYİRİN. ONUN İÇİN ZAMAN AYİRİN. YAŞINA UYGUN GÖREVLER VERİN VE DAHA SONRA BAŞARISINI TAKDİR EDİN. YAŞINA UYGUN GÖREVLER VERİN VE DAHA SONRA BAŞARISINI TAKDİR EDİN. ONUN ILE DEĞİŞİK KONULARDA SOHBET ETME ORTAMI OLUŞTURUN. ONUN ILE DEĞİŞİK KONULARDA SOHBET ETME ORTAMI OLUŞTURUN. ONUN KORKU VE ENDIŞELERİNE SAYGI DUYUN. ONUN KORKU VE ENDIŞELERİNE SAYGI DUYUN. AŞIRI ELEŞTİRİCİ OLMAKTAN VE YARGILAYICI OLMAKTAN ÇEKİNİN. AŞIRI ELEŞTİRİCİ OLMAKTAN VE YARGILAYICI OLMAKTAN ÇEKİNİN. HATALI DAVRANIŞLARINI KONUŞARAK UYARIN VE ONA DOGRU OLANI ANLATIN. HATALI DAVRANIŞLARINI KONUŞARAK UYARIN VE ONA DOGRU OLANI ANLATIN. BAŞKALARININ YANINDA ONU KÜÇÜK DÜŞÜRMEYİN. BAŞKALARININ YANINDA ONU KÜÇÜK DÜŞÜRMEYİN. ONUN BAŞARISIZLIKLARINI BÜYÜTMEYİN. ONUN BAŞARISIZLIKLARINI BÜYÜTMEYİN.

6 BAŞKALARI İLE KIYASLAMAYIN. BAŞKALARI İLE KIYASLAMAYIN. KABİLİYETLERİNİ FARKEDİN VE TEŞVİK EDİN. KABİLİYETLERİNİ FARKEDİN VE TEŞVİK EDİN. TOPLULUK İÇERİSİNDE SÖZ ALMASINI TEŞVİK EDİN. TOPLULUK İÇERİSİNDE SÖZ ALMASINI TEŞVİK EDİN. ONU SIK SIK SEVDİĞİNİZİ SÖYLEYİN. ONU SIK SIK SEVDİĞİNİZİ SÖYLEYİN. ONUN İÇİN ÖNEMLİ OLAN ŞEYLERE SİZ DE ÖNEM VERİN. ONUN İÇİN ÖNEMLİ OLAN ŞEYLERE SİZ DE ÖNEM VERİN. ONUN ÖNEMLİ GÜNLERİNİ UNUTMAYIN ONUN ÖNEMLİ GÜNLERİNİ UNUTMAYIN SADECE ONUN İÇİN AYIRDIĞINIZ ZAMANLAR OLSUN. SADECE ONUN İÇİN AYIRDIĞINIZ ZAMANLAR OLSUN. YANLIŞ VE UYGUNSUZ CEZALANDIRMADAN KAÇININ. YANLIŞ VE UYGUNSUZ CEZALANDIRMADAN KAÇININ. ONDAN BEKLENTİLERİNİZ ÇOK AŞIRI OLMASIN. ONDAN BEKLENTİLERİNİZ ÇOK AŞIRI OLMASIN.

7 İLETİŞİM ENGELLERİ ÇOCUĞUNUZLA İLETİŞİMİNİZDE EN BÜYÜK ENGEL ONU TANIMAMANIZDIR. ÇOCUĞUNUZLA İLETİŞİMİNİZDE EN BÜYÜK ENGEL ONU TANIMAMANIZDIR. ANLAMAYA ÇALIMAMANIZ YADA ONUN ANLAMAYACAĞINI DÜŞÜNMENİZDİR. ANLAMAYA ÇALIMAMANIZ YADA ONUN ANLAMAYACAĞINI DÜŞÜNMENİZDİR.

8 Dinleyin

9

10 Çocuklarımız sadece okula göndermekle hayatı kavrayamazlar, ailece onlara karşı görev ve sorumluluklarımız da okula göndermekle bitmez. İşimizden emekli olabiliriz ama babalık tatili olmayan, dur durak bilmeyen topluma geleceğe karşı görevimizdir. Çocuklarımız sadece okula göndermekle hayatı kavrayamazlar, ailece onlara karşı görev ve sorumluluklarımız da okula göndermekle bitmez. İşimizden emekli olabiliriz ama babalık tatili olmayan, dur durak bilmeyen topluma geleceğe karşı görevimizdir. 2010 yılında Eylül ayında Tekceviz sokakta eski erkek arkadaşı tarafından benzinle yakılan kızı duymuşuzdur. 2010 yılında Eylül ayında Tekceviz sokakta eski erkek arkadaşı tarafından benzinle yakılan kızı duymuşuzdur.

11 HEPİMİZE KOLAY GELSİN


"AİLE İÇİ İLETİŞİM VE OKUL BAŞARISI SEMİNERİ HOŞGELDİNİZ FİLİZ OBUZ ERDOĞAN REHBER ÖĞRETMEN." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları