Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bilgisayarlı Çalışma Ortamı. Çalışma Ortamı  Bilgisayardan etkin bir biçimde yararlanma koşulları, sağlıklı ve ergonomik çalışma ortamı yaratma yaklaşımıyla.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bilgisayarlı Çalışma Ortamı. Çalışma Ortamı  Bilgisayardan etkin bir biçimde yararlanma koşulları, sağlıklı ve ergonomik çalışma ortamı yaratma yaklaşımıyla."— Sunum transkripti:

1 Bilgisayarlı Çalışma Ortamı

2

3 Çalışma Ortamı  Bilgisayardan etkin bir biçimde yararlanma koşulları, sağlıklı ve ergonomik çalışma ortamı yaratma yaklaşımıyla belirlenir.

4 Çalışma Ortamı  Bilgisayarda sürekli çalışmak insanın dikkatini olumsuz etkiler. Bu nedenle her bir saatte 5-15 dakika çalışmaya ara verilmelidir.

5 Ekran  Işığı çok fazla ya da çok az olmamalı,  Ekran ile göz arasındaki uzaklık 50-60 cm olmalı,  Ekran yüzeyi temizliğine dikkat edilmeli,  5–15 dakika dinlenme, uzağa odaklanma, göz kaslarını çalıştırma egzersizleri yapılmalı,  Ekrana ışığın dik gelip parlaması engellenmeli,  Çözünürlük, gözü yormayacak düzeyde olmalıdır.

6 Çalışma Ortamı

7 Sağlık ve Güvenirlik  Elektrik kablolarının güvenilirliği  Güç noktalarının (prizleri) fazla yüklenmesini önleme  Hatalı kullanıma bağlı ağrılar  Hatalı kullanıma bağlı göz problemleri  Duruş bozuklukları

8


"Bilgisayarlı Çalışma Ortamı. Çalışma Ortamı  Bilgisayardan etkin bir biçimde yararlanma koşulları, sağlıklı ve ergonomik çalışma ortamı yaratma yaklaşımıyla." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları