Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KOYUN ÇİFTLİĞİ. A damın biri koyun yetiştirmek üzere 8 koyun ve bir koç alır. 1 yıl boyunca kuzucukların doğmasını ve koyun sürüsünün çoğalmasını bekler,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KOYUN ÇİFTLİĞİ. A damın biri koyun yetiştirmek üzere 8 koyun ve bir koç alır. 1 yıl boyunca kuzucukların doğmasını ve koyun sürüsünün çoğalmasını bekler,"— Sunum transkripti:

1 KOYUN ÇİFTLİĞİ

2 A damın biri koyun yetiştirmek üzere 8 koyun ve bir koç alır. 1 yıl boyunca kuzucukların doğmasını ve koyun sürüsünün çoğalmasını bekler, ama nafile. Koyunlar bir türlü hamile kalamazlar. Bunun üzerine adam aldığı damızlık koçu veterinere götürür. V eteriner koç‘un iktidarsız olduğunu tespit eder, ve çiftçiye koyunları suni yoldan döllemeyi önerir.

3 G eleceğin koyun üreticisi kafa sallar ve tamam, okey der. Ama gerçekte aslında veterinerin suni yoldan döllenmeyle neyi nasıl kastetmiş olabileceğini anlamış değil. Anlamış gibi davranmasının sebebi ise veterinerin karşısında cahil gibi durmak istemeyişi. E ve gelince gözüne uyku girmez ve bütün gece düsünür. Suni döllenme nasıl yapılır acaba?? S onunda koyunları kendisinin döllemesi gerektiğine karar verir.

4 S abah olunca 8 dişi koyunu kamyonetin kasasına bindirir ve onlarla ormana gider. Orada koyunları tek tek sıradan geçirir, ve yorgun birşekilde eve döner. E ve varınca veterinere telefon açar ve koyunların artık döllenmiş oldukarını, ama hamile kalıp kalmadıklarını nerden anlayabileceğini sorar. C evap şu olur:Koyunlar herzamanki gibi çimenlerin üstünde tek tek durmazlar, grup halinde birbirlerine sokulmuş vaziyette takılırlar.

5 E rtesi sabah olunca, camdan bakar. Fakat bütün koyunlar herzamanki gibi tek tek duruyordur. V e tekrar 8 koyunu kamyonete atar ve ormana gider. Ormanda her koyunu bu sefer ikişer key becerir, ve koyunlar ile birlikte eve gelir. Ç ok yorgun bir halde yatağa atar kendini ve hemen uyur.

6 E rtesi sabah yaptığı ilk iş yine camdan bakmak olur. Ama maalesef koyunlar yine yalnız takılmaktadır. O flayarak tekrardan koyunları kamyonete yükler, yine ormana gider ve bu sefer her koyunu üçer kez yapar! Ç ook yorgun bir halde eve gelir, ve ölü gibi uyur.

7 E rtesi sabah, yatakatan kalkamayacak kadar bitkindir. K oyunlara bakması için eşine rica eder. Eşi: „Koyunlara bir şey olmuş, çok garipler.“ der. „Neden? Birbirlerine sokulmuş vaziyette toplu halde çimlerdemi yatıyorlar?’’ diye sevinçle sorar.  CaKuDi „Hayır, hepsi kamyonete binmiş, birtaneside kornaya basıyor...!‘‘


"KOYUN ÇİFTLİĞİ. A damın biri koyun yetiştirmek üzere 8 koyun ve bir koç alır. 1 yıl boyunca kuzucukların doğmasını ve koyun sürüsünün çoğalmasını bekler," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları