Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Uzun yıllar önce Çin’de Li – Li adlı bir kız evlenir ve aynı evde kocası ve kaynanası ile birlikte yaşamaya.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Uzun yıllar önce Çin’de Li – Li adlı bir kız evlenir ve aynı evde kocası ve kaynanası ile birlikte yaşamaya."— Sunum transkripti:

1

2 sevgi.anne@mynet.com sevgi.anne@mynet.com

3 Uzun yıllar önce Çin’de Li – Li adlı bir kız evlenir ve aynı evde kocası ve kaynanası ile birlikte yaşamaya başlar… Uzun yıllar önce Çin’de Li – Li adlı bir kız evlenir ve aynı evde kocası ve kaynanası ile birlikte yaşamaya başlar…

4 Lakin kısa bir süre sonra kayınvalidesi ile geçinmenin çok zor olduğunu anlar.. ikisinin de kişiliği tamamen farklıdır… BU DA ONLARIN SIK SIK KAVGA EDİP TARTIŞMALARINA YOL AÇAR… Lakin kısa bir süre sonra kayınvalidesi ile geçinmenin çok zor olduğunu anlar.. ikisinin de kişiliği tamamen farklıdır… BU DA ONLARIN SIK SIK KAVGA EDİP TARTIŞMALARINA YOL AÇAR…

5 Bu, ÇİN GELENEKLERİNE GÖRE hoş bir davranış değildir ve ÇEVREDE TEPKİYLE KARŞILANIR. Bu, ÇİN GELENEKLERİNE GÖRE hoş bir davranış değildir ve ÇEVREDE TEPKİYLE KARŞILANIR.

6 Birkaç ay sonra O ve EŞİ İÇİN EV, bitmez tükenmez gelin - kaynana kavgalarından CEHENNEM HALİNE GELMİŞTİR. Birkaç ay sonra O ve EŞİ İÇİN EV, bitmez tükenmez gelin - kaynana kavgalarından CEHENNEM HALİNE GELMİŞTİR.

7 Artık bir şeyler yapmak gerektiğine inanan genç kadın, doğru babasının eski bir arkadaşı olan BAHARATÇIYA KOŞAR VE DERDİNİ ANLATIR. Artık bir şeyler yapmak gerektiğine inanan genç kadın, doğru babasının eski bir arkadaşı olan BAHARATÇIYA KOŞAR VE DERDİNİ ANLATIR.

8 Yaşlı adam ona bitkilerden bir iksir hazırlar ve bunu 3 ay boyunca her gün azar azar KAYNANASI İÇİN YAPTIĞI YEMEKLERE KOYMASINI SÖYLER…. Yaşlı adam ona bitkilerden bir iksir hazırlar ve bunu 3 ay boyunca her gün azar azar KAYNANASI İÇİN YAPTIĞI YEMEKLERE KOYMASINI SÖYLER….

9 ZEHİR AZ AZ VERİLECEK, BÖYLECE ONU GELİNİNİN ÖLDÜRDÜĞÜ BELLİ OLMAYACAKTIR... ZEHİR AZ AZ VERİLECEK, BÖYLECE ONU GELİNİNİN ÖLDÜRDÜĞÜ BELLİ OLMAYACAKTIR... Yaşlı adam genç kıza özellikle de eşinin şüphelenmemesi için kaynanasına çok iyi davranmasını, ona en güzel yemekleri yapmasını söyler. Yaşlı adam genç kıza özellikle de eşinin şüphelenmemesi için kaynanasına çok iyi davranmasını, ona en güzel yemekleri yapmasını söyler.

10 Her gün en güzel yemekleri yapar, kaynanasının tabağına azar azar zehri damlatır, kimseler şüphelenmesin diye de ONA ÇOK İYİ DAVRANIR. Her gün en güzel yemekleri yapar, kaynanasının tabağına azar azar zehri damlatır, kimseler şüphelenmesin diye de ONA ÇOK İYİ DAVRANIR. SEVİNÇ İÇİNDE EVE DÖNEN Lİ-Lİ, YAŞLI ADAMIN DEDİKLERİNİ AYNEN UYGULAR. SEVİNÇ İÇİNDE EVE DÖNEN Lİ-Lİ, YAŞLI ADAMIN DEDİKLERİNİ AYNEN UYGULAR.

11 EVDE ARTIK BARIŞ RÜZGARLARI ESMEKTEDİR. EVDE ARTIK BARIŞ RÜZGARLARI ESMEKTEDİR. Bir süre sonra kayınvalidesi de çok değişir ve ona kendi kızı gibi davranır. Bir süre sonra kayınvalidesi de çok değişir ve ona kendi kızı gibi davranır.

12 GENÇ KADIN KENDİSİNİ AĞIR BİR YÜK ALTINDA HİSSEDER. GENÇ KADIN KENDİSİNİ AĞIR BİR YÜK ALTINDA HİSSEDER. Yaptıklarından pişman bir vaziyette baharatçı dükkanına gider ve yaşlı adama şu ana kadar kaynanasına verdiği zehirleri onun kanından temizleyecek bir panzehir yapması için yalvarır. Yaptıklarından pişman bir vaziyette baharatçı dükkanına gider ve yaşlı adama şu ana kadar kaynanasına verdiği zehirleri onun kanından temizleyecek bir panzehir yapması için yalvarır.

13 YAŞLI KADININ ÖLMESİNİ ARTIK İSTEMİYORDUR. YAŞLI KADININ ÖLMESİNİ ARTIK İSTEMİYORDUR..

14 Baharatçı, nemli gözlerle karşısında konuşup duran Li-Li'ye bakar ve gülmeye başlar: Baharatçı, nemli gözlerle karşısında konuşup duran Li-Li'ye bakar ve gülmeye başlar: "SEVGİLİ Li-Li, SANA VERDİKLERİM SADECE VİTAMİNLERDİ. OLSA KAYINVALİDENİ DAHA DA GÜÇLENDİRDİN HEPSİ BUNDAN İBARET... "SEVGİLİ Li-Li, SANA VERDİKLERİM SADECE VİTAMİNLERDİ. OLSA OLSA KAYINVALİDENİ DAHA DA GÜÇLENDİRDİN HEPSİ BUNDAN İBARET...

15 GERÇEK ZEHİR İSE SENİN BEYNİNDEYDİ........ GERÇEK ZEHİR İSE SENİN BEYNİNDEYDİ........ SEN KAYNANANA İYİ DAVRANDIKÇA O DA DAĞILDI ve YERİNİ SEVGİ’YE BIRAKTI. BÖYLECE SİZ GERÇEK BİR ANA-KIZ OLDUNUZ.” DER… SEN KAYNANANA İYİ DAVRANDIKÇA O DA DAĞILDI ve YERİNİ SEVGİ’YE BIRAKTI. BÖYLECE SİZ GERÇEK BİR ANA-KIZ OLDUNUZ.” DER…

16 “GÜL VERENİN ELİNDE GÜL KOKUSU KALIR” “GÜL VERENİN ELİNDE GÜL KOKUSU KALIR” ESKİ BİR ÇİN ATASÖZÜ ŞÖYLE DİYOR : ESKİ BİR ÇİN ATASÖZÜ ŞÖYLE DİYOR :

17 sevgi.anne@mynet.com sevgi.anne@mynet.com


"Uzun yıllar önce Çin’de Li – Li adlı bir kız evlenir ve aynı evde kocası ve kaynanası ile birlikte yaşamaya." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları