Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Çanakkale Savaşının Başlama Nedenleri : * İngiliz ve Fransızların İstanbul’u ele geçirmek istemesi ve İstanbul’a giden yol ise Çanakkale Boğazı’ndan.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Çanakkale Savaşının Başlama Nedenleri : * İngiliz ve Fransızların İstanbul’u ele geçirmek istemesi ve İstanbul’a giden yol ise Çanakkale Boğazı’ndan."— Sunum transkripti:

1

2

3 Çanakkale Savaşının Başlama Nedenleri : * İngiliz ve Fransızların İstanbul’u ele geçirmek istemesi ve İstanbul’a giden yol ise Çanakkale Boğazı’ndan geçer. Bulgar ordularının İstanbul kapılarını zorlaması, İstanbul ve boğazların güvenliğinin tehlikeye girmesi. * Balkan Savaşları’ nda yara almış Osmanlı Devleti’ne ikinci hamleyi vurarak tamamen çökertmek. Bu sayede de Avrupa’ya açılabilme emellerini gerçekleştirmek. * Osmanlı Devleti’nin bu sebeplerden dolayı savaşa girmek zorunda kalması ve müttefiği olduğu Almanya’nın savaşı kazanacaklarına inanması.

4 ÖlenlerYaralılarEsirler Türkler 56.643 107.007 11.178 İngilizler 56.707123.5987.654

5

6

7

8

9 Çanakkale Savaş’ını çok büyük zorluklar altında yenen bizim dedelerimiz bu ülkenin kahramanlarıdır.

10


"Çanakkale Savaşının Başlama Nedenleri : * İngiliz ve Fransızların İstanbul’u ele geçirmek istemesi ve İstanbul’a giden yol ise Çanakkale Boğazı’ndan." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları