Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

www.gaziantepedeger.com  Temizliğin en güzel tanımı şu şekilde yapılabilir; Sağlığa zarar verecek, her ortamlardan korunmak için yapılacak, uygulamalar.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "www.gaziantepedeger.com  Temizliğin en güzel tanımı şu şekilde yapılabilir; Sağlığa zarar verecek, her ortamlardan korunmak için yapılacak, uygulamalar."— Sunum transkripti:

1

2

3

4  Temizliğin en güzel tanımı şu şekilde yapılabilir; Sağlığa zarar verecek, her ortamlardan korunmak için yapılacak, uygulamalar ve alınan önlemlerin tümüdür.

5

6  Çocuklukta temizliğin önemi kavratılamamış birey, bütün yaşamında bu önemi anlayamaz Yemeklerden önce ellerini yıkama alışkanlığını çocukken edinemeyen kişi, yetişkinlikte de bunu edinemez.

7 … İ nsanı elbisesine göre karşılarlar,bilgisine göre a ğ ırlarlar.

8

9  Örneğin; tuvaletten sonra ve yiyeceklere dokunmadan önce ellerin yıkanması bir alışkanlık olmalıdır. Her gün yapılan işler arasında banyo yapma bir başka temizlik uygulamasıdır. Temizliğin sadece görünür kirlenme olduğunda yapılması yeterli değildir. Örneğin; uykudan uyanınca yüzün yıkanması, çamaşırların değiştirilmesi, gündelik temizlik uygulamalarıdır.

10

11

12

13  TEMİZLİK SAYGI İŞİDİR,  BAŞARAN ÇAĞDAŞ KİŞİDİR.

14  Temizlik Ruhun Gıdasıdır

15 TEMİZLİK YAPMAK İÇİN BİR PLANIMIZ OLMALIDIR

16 DÜZENSİZ ÇALIŞMAK İŞİMİZİ ZORLAŞTIRIR

17 SU VE SABUN OLMADAN TEMİZLİKTEN BAHSETMEK OLASI DEĞİLDİR.

18  Ağzınızı temizleyin, ağzınız Kur’an-ı kerim yoludur  Evinin hayrını isteyen, yemekten önce ve sonra, elini ve ağzını yıkasın  Her şeyi iyi temizleyin! Temizlik imana, iman da Cennete götürür

19 Temiz bir çevre istiyorsan, önce kendi kapının önünü süpür.

20 ELLERİMİZİ DÜZENLİ OLARAK YIKAMAK BİZİ PEK ÇOK HASTALIKTAN KORUR

21 Abdest sırasında derimize değen farklı ısıdaki su, kılcal damarların bir dalgalanmayla açılıp kapanmasını ve eğer varsa, tıkanmaya başlayan damarların açılmasını sağlar. Vücut dokularında biriken artık maddeler. Genel dolaşıma geçer ve böylece dokularda büyük bir zindelik vücuda gelir.

22  TEMİZ BAHÇE EVİN SÜSÜDÜR.

23 .

24  KARINCALAR, KUŞLAR, BÖCEKLER,  KARTALLAR VE BÜTÜN HAYVANLAR SANKİ BİRER TEMİZLİK MEMURU GİBİ ÇALIŞTIRILIRLAR

25 TEM İ ZL İ K MEMURLARI  GÖZKAPAKLARI GÖZÜMÜZÜ,  NEFES, KANIMIZI temizler

26  AKYUVARLAR BEDENİMİZİ TEMİZLEMEK İÇİN BIKMADAN USANMADAN ÇALIŞIR

27  RÜZGAR VE YAĞMUR İSE BU KOSKOCA DÜNYAMIZI TEMİZLER, TOZ VE TOPRAĞI SİLER

28  ATMOSFER UZAYDAN GELEN ZARALI IŞINLARI VE GÖKTAŞLARINI TEMİZLER

29  İ NSAN KEND İ TEM İ ZL İĞİ İ Ç İ N BU KADAR H İ ZMET EDEN CANLILAR VARKEN DÜNYAYI K İ RLETMEMEL İ D İ R.  YAAAAAA  İ NSAN KEND İ TEM İ ZL İĞİ İ Ç İ N BU KADAR H İ ZMET EDEN CANLILAR VARKEN DÜNYAYI K İ RLETMEMEL İ D İ R.  YAAAAAA

30 BİZ DÜNYAYI ÇOCUKLARIMIZDAN EMANET ALDIK

31


"www.gaziantepedeger.com  Temizliğin en güzel tanımı şu şekilde yapılabilir; Sağlığa zarar verecek, her ortamlardan korunmak için yapılacak, uygulamalar." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları