Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Debugging-Hata Giderme. Debugging Tools 1.Break Points 2.Clear All 3.Step Into 4.Step Over 5.Step Out.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Debugging-Hata Giderme. Debugging Tools 1.Break Points 2.Clear All 3.Step Into 4.Step Over 5.Step Out."— Sunum transkripti:

1 Debugging-Hata Giderme

2 Debugging Tools 1.Break Points 2.Clear All 3.Step Into 4.Step Over 5.Step Out

3 Break Points  Programın herhangi bir satırına özel bir bayrak (flag) yerleştirmenizi sağlar.  Bayrağın olduğu satıra gelindiğinde RobotC program durdurur ve program işletilirken bu satıra gelindiği konusunda sizi bilgilendirir.  Breakpoint, program spesifik bir noktaya geldiğinde bu noktadaki değişkenleri veya araçları analiz etmenin uygun bir yoludur.

4 Break Point Ekleme-Kaldırma

5 Programa devam etmek için «Continue» butonuna basılır.

6 Clear All Değişken değerlerini sıfırlamak için kullanılır.

7 Step Into  Herhangi bir anda bir ifadeyi (statement) çalıştırmak için kullanılır.  «Step Into» butonu kullanıldığı zaman ifadelere doğru adım atılır ve bunların etkileri debugging penceresinde görülür.  Yani programı adım adım ilerletmiş oluruz.

8

9 Step Out  Programı «Step Into» ile çalıştırdıktan sonra programda yer alan fonksiyonun (alt yordam) geri kalanını hızlı bir şekilde işletmek ve «main» fonksiyonuna dönmek için kullanılır.

10 Step Over  «Step Into» komutuna benzer.  «Main» bölümünde bir fonksiyona ulaşıldığı zaman fonksiyondaki bütün kodları durdurmadan hızlıca çalıştırır.

11 Error Display – Hata Görüntüleme

12 Kod Yazmada Renkler


"Debugging-Hata Giderme. Debugging Tools 1.Break Points 2.Clear All 3.Step Into 4.Step Over 5.Step Out." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları