Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÖĞRETİM YILI 8. SINIFLAR 1. DÖNEM ORTAK SINAVLAR DEĞERLENDİRME SUNUSU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÖĞRETİM YILI 8. SINIFLAR 1. DÖNEM ORTAK SINAVLAR DEĞERLENDİRME SUNUSU"— Sunum transkripti:

1 2014-2015 ÖĞRETİM YILI 8. SINIFLAR 1
ÖĞRETİM YILI 8. SINIFLAR 1. DÖNEM ORTAK SINAVLAR DEĞERLENDİRME SUNUSU .

2 ÖNCELİKLE BU SUNUYU İZLERKEN;
. ÖNCELİKLE BU SUNUYU İZLERKEN; KENDİNİZİ SINAVLARDAN SORUMLU BİR ŞUBE MÜDÜRÜNÜN YANINDA ÇOCUĞU ORTAK SINAVA GİREN VEYA GİRECEK BİR VELİ OLARAK DA KOYMANIZI İSTİYORUM.

3 İLK OLARAK ÖĞRENCİ VELİLERİNİ VE DE BİZİ EN ÇOK ÜZEN DURUM;

4 MEB MERKEZİ SİSTEM SINAV YÖNERGESİNİN SINAVIN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR BAŞLIKLI 21. MADDESİNİN;
“C” BENDİ, “Cevap kâğıdının sınav güvenlik poşetinden çıkmaması” “I” BENDİ ise; “Cevap kâğıdının sınav güvenlik kutuları/çantaları dışında posta ya da farklı bir yolla gönderilmesi” şeklindedir.

5 MEB MERKEZİ SİSTEM SINAV YÖNERGESİNİN GÖREV VE SORUMLULUKLAR ÜST BAŞLIKLI SALON GÖREVLİLERİN GÖREV VE SORUMLULUKLARININ ANLATILDIĞI 14. MADDESİNİN T BENDİ; “Sınav salonunda unutulan, sınav evrak kutusuna konulmayan cevap kâğıtlarının Başkanlık tarafından işleme alınmayacağını ve yasal sorumluluğun kendilerine ait olacağını bilir.” ŞEKLİNDEDİR.

6 MALESEF BU SINAV SONRASINDA DA BAZI SINAV MERKEZLERİMİZDE ADAYLARA AİT CEVAP KAĞIDI ASILLARI KURUMUMUZA GÜVENLİK POŞETİ DIŞINDA SINAV EVRAKI GERİ DÖNÜŞ KUTUSU İÇERİSİNDE VEYA KUTU DIŞINDA POSTA YOLU İLE ULAŞTIRILMIŞTIR. (Bu konuda neler yapılırsa bu üzücü durumun oluşmayacağına biraz sonra tekrar değineceğiz.)

7 SINAV EVRAKI KURUMUMUZDA KOMİSYON NEZARETİNDE GÖREVLİ PERSONEL TARAFINDAN AÇILIRKEN GÜVENLİK POŞETİ İÇERİSİNDEN ÇIKMASI GEREKEN HERHANGİ BİR EVRAK ÇIKMAZ İSE DURUM TUTANAK ALTINA ALINARAK KAYDA GEÇİRİLMEKTEDİR. ANCAK SINAV EVRAKI KUTU DIŞINDA GELEN ADAYLARIN SINAVLARI DEĞERLENDİRMEYE ALINMAMIŞ OLUP HUKUKİ OLARAK SALON GÖREVLİLERİ KONUNUN MUHATABIDIR.

8 ÖĞRENCİ VELİLERİNİ VE DE BİZİ EN ÇOK ÜZEN VE ÇOK SAYIDA KARŞILAŞTIĞIMIZ DİĞER BİR DURUM;
ŞİMDİ GÖRECEĞİMİZ, SINAVA GİREN ÖĞRENCİNİN VE SALON GÖREVLİLERİNİN DE İMZASININ BULUNDUĞU AYNI ADAYIN 5 AYRI DERSİNE AİT CEVAP KAĞIDI ÖRNEĞİNDE İLK DİKKATİMİZİ ÇEKEN HUSUS…

9 ADAYIN TÜRKÇE DERSİNE AİT CEVAP KAĞIDI ÖRNEĞİ

10 MEB MERKEZİ SİSTEM SINAV YÖNERGESİNİN SINAVIN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR BAŞLIKLI 21. MADDESİNİN;
İ BENDİ; “Cevapların soru kitapçığına işaretlenip, cevap kâğıdının boş bırakılması” şeklindedir.

11 . ÖĞRENCİNİN CEVAPLARI CEVAP KAĞIDINA KODLAMAYI UNUTMASININ MERKEZİ SİSTEM SINAV YÖNERGESİ İLE SINAV KILAVUZU HÜKÜMLERİNE İSTİNADEN TELAFİSİ YOK… (ŞAYET BU DURUMDA OLAN ADAYLARA EK SINAV HAKI VERİLİRSE ADAY KENDİSİNE ZOR GELEN BİR SINAVDA CEVAP KAĞIDINI BİLEREK BOŞ BIRAKARAK EK SINAV HAKKI TALEP EDEBİLİR.)

12 ÖRNEĞİN KİTAPÇIK TÜRÜNÜ HATALI KODLASA VEYA KODLAMAYI UNUTSA,
YA DA SEHVEN GİRMEDİ KISMI ADAY TARAFINDAN YA DA SALON GÖREVLİLERİNCE KODLANSA, VEYA ADAY BİLMEDEN KODLAMALARI TÜKENMEZ VEYA KURŞUN KIRMIZI KALEMLE YAPSA (OPTİK OKUYUCULAR RENKLİ KURŞUN KALEM İLE PİLOT TÜKENMEZ KALEM TÜRÜ MÜREKKEPLİ KALEMLE İŞARETLEMELERİ OKUYAMIYOR YA DA EKSİK OKUYOR.) BUNLARIN DEĞERLENDİRME AŞAMASINDA VEYA SINAV İTİRAZI SONRASI YAPILAN İNCELEME NETİCESİ TESPİTLERDE DÜZELTİLMESİ MÜMKÜNDÜR. .

13 VE AYNI SALONDA İKİ ÖĞRETMEN VE DE MAKSİMUM BİR SALONDA 20 ÖĞRENCİ…
GÖREVLİ BAŞINA 10 ÖĞRENCİ DÜŞER Kİ; SALON GÖREVLİLERİ SINAV ÖNCESİ, SINAV ESNASINDA VE SINAV SONRASINDA ÖĞRENCİLERLE İLGİLİ YAPMALARI GEREKEN İŞ VE İŞLEMLERİ DİKKATLİCE YAPSALAR BU VE BUNUN GİBİ MAĞDURİYETLER YAŞANMAYACAKTIR. TEKRAR EDERSEK DE; SALONDA SALON GÖREVLİLERİNİN KUSURLARINDAN DOLAYI MAĞDUR OLAN HERHANGİ BİR ÖĞRENCİ VELİSİNİN HUKUKİ OLARAK HAK ARAYIŞINA GİRDİKLERİNDE İLK MUHATAPLARI SALON GÖREVLİLERİDİR.

14 NE YAPILMALI? (salon görevlilerinin neler yapması gerektiği kısmı)
SINAV ÖNCESİ SINAVA YAKLAŞIK 15 DAKİKA KALA SINAV GÜVENLİK POŞETİ AÇILMALI, (hatalı açanlar) İÇERİSİNDEN ÇIKACAK EVRAKLAR TAM BİR SALON İÇİN, -20 ADET CEVAP KAĞIDI -20 ADET SORU KİTAPÇIĞI (A,B,C VE D OLARAK FARKLI TÜRLERDE) -1 ADET SALON ADAY YOKLAMA LİSTESİ -1 ADET OTURMA PLANI POŞET İÇERİSİNDEN ÇIKAN EVRAKIN TAMLIĞI SAYILARAK TEYİT EDİLMELİ, EKSİK EVRAK VARSA BİNA SORUMLUSUNA BİLDİRİLEREK EKSİK EVRAK TAMAMLANMALIDIR.

15 . GEREKLİ KİMLİK KONTROLÜ BİR ELİMİZE SALON ADAY YOKLAMA LİSTESİ ALINARAK DİKKATLİCE YAPILMALI, (FARKLI SALONA AİT ADAYLAR) ADAYLARA CEVAP KAĞITLARI DAĞITILARAK ÜZERİNDE İMZA KISMININ BULUNDUĞU BÖLÜMÜ İMZALAMALARI SÖYLENMELİ, OTURMA PLANINA GÖRE SORU KİTAPÇIKLARI ADAYLARA DAĞITILARAK, CEVAP KAĞIDI ÜZERİNDE KİTAPÇIK TÜRÜNÜ DOĞRU BİR BİÇİMDE KODLAMALARI SÖYLENMELİ

16 SINAV ÖNCESİ SINAVDA UYULACAK KURALLAR ADAYLARA OKUNMALIDIR.
DAHA SONRA SALON ADAY YOKLAMA LİSTESİ ELİMİZE ALINARAK ADAYLARIN CEVAP KAĞIDI ÜZERİNE ATTIKLARI İMZA İLE KİTAPÇIK TÜRÜNÜ DOĞRU BİR ŞEKLİDE KODLADIKLARI KONTROL EDİLEREK ADAYA VERİLEN KİTAPÇIK TÜRÜ SALON YOKLAMA LİSTESİNE İŞLENMELİDİR. SINAV ÖNCESİ SINAVDA UYULACAK KURALLAR ADAYLARA OKUNMALIDIR.

17 . SINAV ÖNCESİ TÜM İŞLEMLER BİTİRİLMELİ SINAV BAŞLADIKTAN SONRA ADAYLARIN DİKKATİNİ DAĞITACAK HERHANGİ BİR İŞLEM YAPILMAMALIDIR. (örn: cevap kağıdı imzalama vb) SINAV ESNASINDA SALONDA SESSİZCE DOLAŞILIRKEN GÖZ UCUYLA ADAYLARIN CEVAPLARI ÖRNEK KODLAMAYA UYGUN KODLAYIP KODLAMADIKLARI İLE CEVAP KAĞIDINA İŞARETLEME YAPIP YAPMADIKLARI DİKKAT EDİLEREK GEREKLİ ÖĞRENCİLER diğer öğrencilerin dikkatini de dağıtmadan UYARILMALIDIR.

18 SINAV BİTİMİNE 15 DAKİKA KALA SESLİ UYARI YAPILARAK SINAVIN KALAN SÜRESİ HATIRLATILMALIDIR. (yavaş veya kitapçık üzerine işaretleyenler öğrenciler için önemli) SINAV SONUNDA ADAYLARIN EVRAKI, SALON ADAY YOKLAMA LİSTESİNE İMZALARI ALINARAK TESLİM ALINMALI, TESLİM ALINAN EVRAK KONTROL EDİLDİKTEN SONRA GÜVENLİK POŞETİ İÇERİSİNDE SAKLANMALIDIR.

19 SINAV SÜRESİ TAMAMLANDIĞINDA ENSON KALAN 2 ÖĞRENCİNİN YANINDA SINAV EVRAKI TAM OLARAK SAYILIP POŞETE YERLEŞTİRİLEREK POŞETİN AĞZI KAPATILMALIDIR. POŞETİN AĞZI KAPATILMADAN AÇIK BİR ŞEKİLDE SALONDAN BİNA SORUMLUSUNUNBULUNDUĞU YERE GÖTÜRÜLMEMELİDİR. (hiçbir şüpheye yer verilmemesi için poşet ağzı kapatılmalı hatalı kapatırım düşüncesi varsa yedek gözetmen aracılığı ile idareden yardım alınmalıdır.) KALAN 2 ÖĞRENCİNİN ŞAHİTLİĞİNDE POŞET KAPATILARAK TESLİM EDİLMEK ÜZERE İDAREYE TESLİM EDİLECEKTİR.

20 BU İŞLEMLERİN TAM VE EKSİKSİZ YAPILMASI HALİNDE…

21 CEVAP KAĞIDINA KODLAMA YAPMAYANLAR,
CEVAP KAĞIDINA KİTAPÇIK TÜRÜNÜ KODLAMAYANLAR, (TÜM OTURUMLAR İÇİN YAKLAŞIK 30 BİN CİVARI, DİLEKÇE İLE HATALI KODLADIĞINI BEYAN EDİP DÜZELTİLENLERDE DAHİL) CEVAP KAĞIDINA HATALI KİTAPÇIK TÜRÜ KODLAYANLAR, (BU SEBEPTEN DOLAYI 175 ADAYIN SINAV SONUCU DEĞİŞTİ.) CEVAP KAĞIDI SINAV SALONUNDA UNUTULANLAR, CEVAP KAĞIDINA KURŞUN KALEM DIŞINDA BAŞKA BİR KALEMLE İŞARETLEME YAPANLAR CEVAP KAĞIDI ÜZERİNE GİRMEDİ KISMINI SINAVA GİRDİĞİ HALDE YAPILAN KODLAMALAR CEVAP KAĞIDINA ÖRNEK KODLAMAYA UYGUN KODLAMA YAPMAYANLAR VE DAHA BUNUN GİBİ BİRÇOK SORUN YAŞANMAYACAKTIR.

22 . GELELİM AYNI ÖĞRENCİNİN CEVAP KAĞIDINA KODLAMA YAPMAYI UNUTTUĞU DİĞER DÖRT DERSİNE AİT CEVAP KAĞITLARINA…

23 BİR BABANIN TALEBİ…

24 VE ADAYIN ÜZERİNE İŞARETLEME YAPMAYI UNUTMADIĞI YABANCI DİL DERSİNE AİT CEVAP KAĞIDI ÖRNEĞİ…

25 YABANCI DİL DERSİNE AİT CEVAP KAĞIDI ÖRNEĞİ

26 . BAHSİ GEÇEN BU ADAYIN SALON GÖREVLİLERİNİN GÖREVLERİNİ TAM OLARAK YERİNE GETİRMEMELERİ SEBEBİYLE TÜRKÇE, MATEMATİK, DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ İLE T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK DERSLERİNE AİT SINAV SONUCU E-OKULA «O» PUAN OLARAK GEÇMİŞTİR.

27 YİNE BENZER BAŞKA BİR ÖRNEK; BAŞARILI BİR ÖĞRENCİ ATA TUNCEL’İN
TEOG SONUÇLARI; TÜRKÇE=90 MATEMATİK=0 DİN KÜL. VE AHL. BİL.=100 FEN VE TEK.=90 T.C. İNK. TRH. VE ATATÜRKÇÜLÜK=90 YABANCI DİL=95 FARK ETTİĞİMİZ ÜZERE MATEMATİK DERSİ CEVAP KAĞIDI…

28 MATEMATİK DERSİ CEVAP KAĞIDI ÖRNEĞİ

29 . GÖREVİNİ TAM OLARAK YERİNE GETİRMEYEN SALON GÖREVLİSİ ÖĞRETMENLER, O BİNADA GÖREVLİ BİNA SORUMLULARI, ONLARINDA ÜSTÜNDE SINAV YÜRÜTME KOMİSYON ÜYELERİ VE BİZLER BU ÖĞRENCİLERİN DÜŞTÜKLERİ BU DURUMDAN KENDİMİZCE BELLİ ORANLARDA SORUMLUYUZ.

30 YA KODLAMASI UNUTULAN CEVAP KAĞIDI, SİZİN ÇOCUĞUNUZA AİT OLSA NE YAPARDINIZ…
.

31 SINAV ÖNCESİNDE (bir veya birkaç gün önce) SINAV YÜRÜTME KOMİSYONU TARAFINDAN BİNA SINAV KOMİSYON ÜYELERİ İLE VERİMLİ BİR TOPLANTI YAPILIRSA, SINAV GÜNÜ BİNA KOMİSYON BAŞKANI İLE BİNA SINAV SORUMLUSU, SINAV SAATİNDEN YAKLAŞIK 1 SAAT ÖNCESİ SALON GÖREVLİLERİ İLE AMACINA UYGUN BİR TOPLANTI YAPILSA. (nasılsa herşey biliniyor diyerek önemli hususlara değinmek yerine sadece kura çekimi ve evrakın teslimi değinilip geçilebiliyor.) .

32 SINAV ESNASINDA SALONLAR SINAV YÜRÜTME KOMİSYONU ÜYELERİ, BİNA SINAV SORUMLULARI VE BİNA KOMİSYON BAŞKANLARINCA GEZİLEREK GEREKLİ KONTROL ve GÖRÜLEN EKSİKLİKLER ÜZERİNE UYARILAR YAPILIRSA… BU TÜR MAĞDURİYETLER MİNUMUM SEVİYEYE İNECEKTİR.

33 BU BELGEDEKİ EKSİKLİK NEDİR
BU BELGEDEKİ EKSİKLİK NEDİR? (SALON ADAY YOKLAMA LİSTESİNE KİTAPÇIK TÜRLERİNİ YAZILMAMIŞ)

34 Yukarıda ki salon yoklama listesinde bulunan herhangi bir öğrenci cevap kağıdına kitapçık türünü kodlamayı unutursa komisyon tarafından yapılan işlem; Adayın sınava girdiği salon yoklama listesine bakılarak hangi kitapçık türünü kullandığının tespit edilmesidir. Tabi az önceki salon yoklamada olduğu gibi kitapçık türü yazılmadıysa?

35 KİTAPÇIK TÜRÜNÜ HATALI KODLAYAN ÖĞRENCİ (SALON YOKLAMA LİSTESİNE DOĞRU YAZILMASININ ÖNEMİ)

36 CEVAP KAĞIDINDA KİTAPÇIK TÜRÜ «B» KODLU OLMASINA RAĞMEN, SALON YOKLAMA LİSTESİNDE «A» OLARAK BELİRTİLMİŞ.

37 SALON GÖREVLİLERİ SINAVA GİREN ÖĞRENCİLERE CEVAP KAĞIDI İLE SORU KİTAPÇIKLARINI DAĞITTIKTAN SONRA, SALON ADAY YOKLAMA LİSTESİNE ÖĞRENCİYE VERDİKLERİ KİTAPÇIK TÜRÜNÜ YAZARKEN DİĞER TARAFTAN ÖĞRENCİNİN CEVAP KAĞIDINA KİTAPÇIK TÜRÜNÜ DOĞRU İŞARETLEYİP İŞARETLEMEDİĞİNİDE KONTROL ETMEKLE YÜKÜMLÜDÜRLER.

38 TUTANAKLAR SINAV SORUMLULARININ VEYA SALON GÖREVLİLERİNİN SINAV ESNASINDA KARŞILAŞTIKLARI OLAĞAN DIŞI DURUMLARI TESPİT ETMEK AMACIYLA KALEME ALDIKLARI YAZILI METİNLER… ŞİMDİ SIRASIYLA 3 FARKLI TUTANAK ÖRNEĞİ İNCELEYELİM.

39 İDEALE YAKIN BİR TUTANAK ÖRNEĞİ (BİLGİLERİ TAM SADE VE ANLAŞILIR.)

40 ANLAŞILIR ANCAK KISMEN EKSİK BİLGİLERİ OLAN

41 ANLAŞILIR ANCAK EKSİK BİLGİLERİ FAZLA OLAN TUTANAK ÖRNEĞİ

42 SINAV MERKEZLERİNDEN KURUMUMUZA GELEN TUTANAKLARIN;
BİLGİLERİNİN TAM OLMASI (İL, İLÇE, OKUL, OTURUM, SALON, SIRA, TC, AD SOYAD, GÖREVLİ AD SOYAD VB.) ANLAŞILIR VE NET OLMASI (TUTANAKTA ANLATILMAK İSTENEN HUSUSUN AÇIK VE KESİN İFADELERLE DİLE GETİRİLMESİ) SONUÇ KISMININ MUĞLAK İFADELER YERİNE NET İFADELERLE TAMAMLANMASI (örn; adayın sınavı iptal edilecektir.) VE YAŞANAN DURUM HAKKINDA EK BİLGİ VEYA BELGE VARSA TUTANAK EKİNE KONULMASI. ( NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ, RAPOR VB.)

43 SALONDA UNUTULAN CEVAP KAĞITLARI…
MAALESEF HER SINAVDA FARKLI SAYIDA OLSA DA YAŞADIĞIMIZ BİR DURUM, SALON GÖREVLİSİ ARKADAŞLARIN SINAV SONRASI BİRKAÇ DAKİKA DAHA ERKEN OKULDAN AYRILAYIM ÇABASI, VEYA BÜYÜK BİR İHMAL VE DİKKATSİZLİĞİN NETİCESİ… YAPACAKLARI SADECE SINAVI BİTİREN ÖĞRENCİYE AİT CEVAP KAĞIDINI SALON YOKLAMASINI İMZALATARAK TESLİM ALMAK VE ALIRKENDE BİRKAÇ SANİYE GÖZLE HERHANGİ BİR EKSİKLİK VARMI DİYE KONTROL ETMEK…

44 YA SALONDA UNUTULAN CEVAP KAĞIDI SİZİN ÇOCUĞUNUZA AİT OLSA NE YAPARDINIZ…
GÖREVİNİ TAM OLARAK YERİNE GETİRMEYEN O SALON GÖREVLİLERİNİ MAHKEMEYE Mİ VERİRDİNİZ… ÇOCUĞUN YAŞADIĞI O PSİKOLOJİYİ VE VERDİĞİ O EMEĞİ GERİ GETİRİR Mİ SONUÇ…

45 DENEYİMLERDEN; SALONA GİRİYORUZ, SINAVINI ERKEN BİTİREN ÖĞRENCİLER ÇIKMIŞ ANCAK CEVAP KAĞITLARI MASALARINDA BEKLİYOR. (AÇIK VEYA TERS ÇEVRİLMİŞ OLARAK) SEBEBİNİ SORDUĞUMUZDA AÇIKLAMA; SINAV SONRASI SIRAYLA TOPLAMA İŞLEMİNİ KOLAY YAPMAK İÇİN ! DOĞRUSU: SINAVI BİTEN ÖĞRENCİNİN EVRAKI SALON YOKLAMA LİSTESİ İMZALATILARAK KONTROL EDİLEREK ALINIR VE SINAV GÜVENLİK POŞETİNE KONULUR…

46 PEKİ; YA SINAVI SONRADAN BİTİREN BİR ÖĞRENCİ EL KIVRAKLIĞIYLA ERKEN BİTİREN BİR ÖĞRENCİNİN CEVAP KAĞIDINI FARK ETTİRMEDEN ALIP GÖTÜRÜRSE, YA DA AÇIK OLAN BİR PENCEREDEN GELEN ESİNTİ İLE CEVAP KAĞIDI SIRA ALTINA DÜŞERSE … BU RİSKLERİ ÇOĞALTABİLİRİZ (OLMAZ OLMAZ AMA YA OLURSA)

47 SINAV ESNASINDA SALONLARIN BİNA SORUMLULARI VEYA SINAV YÜRÜTME ÜYELERİNCE DENETLENMESİ
GÖRÜLEN EKSİKLİKLERİN ÇEKİNMEDEN (maalesef çekinceli davrananlarla çok VARR) HATIRLATILMASI GÖREVİNDE KUSURLU VEYA İHMALKAR DAVRANAN ÖĞRETMEN VEYA İDARECİLERE GEREKLİ CEZAİ MÜEYYİDELERİN UYGULANMASI, BUNDAN SONRA YAŞANACAK MUHTEMEL MAĞDURİYETLERİ ÖNLEMEK ADINA ÇOK ÖNEMLİ…

48 VE YEDEK SALONLAR… .

49 YEDEK SALONDA SINAVA ALINACAK ADAYLARLA İLGİLİ OLARAK;
YEDEK SALONDA SINAVA ALINMA GEREKÇESİNİN RESMİ YAZI VEYA TUTANAKLA BELİRLENMESİ VE YAZI VEYA TUTANAĞIN ASLININ YEDEK SALON POŞETİNE KONULMASI. YEDEK SALONDA SINAVA GİREN ÖĞRENCİYE VERİLEN BOŞ CEVAP ANAHTARININ DOLDURMA VE KODLAMA İŞLEMLERİNİN BİZZAT SALON BAŞKANI NEZARETİNDE DOĞRULUĞU KONTROL EDİLEREK YAPILMASI gerekmektedir.

50 ÖZÜRLÜ ADAYLAR VE MUAFLAR;
Özürlü adayların özürlerinin zamanında ve doğru şekilde işlenmesi (özürlü adaylar giriş katlarda tek kişilik salonlarda sınava girmekte ve ek süre verilmektedir.) DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİNDEN FARKLI DİNE SAHİP ADAYLAR İLE YABANCI DİL DERSİNDEN İŞİTME ENGELLİ ADAYLAR MUAF OLDUKLARINDAN BU DERSLERDEN MUAF TUTULUYORLAR. ANCAK İŞİTME ENGELLİ OLUPTA ÇOCUĞUNUN YABANCI DİL SINAVINA GİRMESİNİ İSTEYEN VELİ KILAVUZDA BELİRTİLEN TARİHE KADAR DİLEKÇE İLE BAŞVURU YAPMASI GEREKMEKTEDİR.

51 CEVAP KAĞIDI ÜZERİNDE BULUNAN GİRMEDİ KISMI…
BUNUN NE ÖNEMİ VAR DİYEBİLİRİZ ANCAK; SINAVA GİRMEDİĞİ HALDE GİRMEDİ KISMI KODLANMAYAN ÖĞRENCİLERİN DURUMLARI OPTİK OKUYUCULAR TARAFINDAN GİRDİ OLARAK TANIMLANDIĞI İÇİN BU ADAYLARIN Cevap Kağıtlarına ve Salon Yoklama Listelerine GERİ DÖNÜLMEKTEDİR, DOLAYISIYLA HER OKULDA 1 ÖĞRENCİ İÇİN UNUTULSA ÜLKE GENELİNDE BU BİNLERİ İFADE EDEN BİR RAKAMA ULAŞIR Kİ BU KADAR ÖĞRENCİNİN EVRAKININ TEK TEK ARŞİVDEN ÇIKARTILIP KONTROL EDİLMESİ İÇİN HARCANAN ZAMAN…

52 YA DA TAM TERSİ DURUM, ÖĞRENCİ GİRMİŞ ANCAK MERAKTAN GİRMEDİ KISMINI KENDİ İŞARETLİYOR, BUNLARINDA BİZE KATTIĞI ZAMAN KAYBI DÜŞÜNÜLÜRSE, SALON GÖREVLİSİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIN ÖNEMSİZ BASİT GİBİ GELEN İHMAL ETTİKLERİ UYGULAMALARIN, BİZİM DEĞERLENDİRME AŞAMASINDA NE KADAR ÇOK FAZLADAN İŞ VE ZAMAN KAYBINA UĞRATTIKLARI AŞİKAR… TÜM BU GAYRETLERİN TEK SEBEBİ; BİR ÖĞRENCİNİN BİLE MAĞDUR OLMAMASI İÇİN…

53 DAHA SORUNSUZ BİR SINAV İÇİN TÜM SORUMLULARIN, SORUMLULUKLARININ BİLİNCİNDE VE CİDDİYETİNDE OLMALARI GEREKMEKTEDİR.


"ÖĞRETİM YILI 8. SINIFLAR 1. DÖNEM ORTAK SINAVLAR DEĞERLENDİRME SUNUSU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları