Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İlk partim rehberi Yazan: Nightlord Yöneten/Görüntü Yönetmeni: Ref Kamera: Domino Oyuncular: Tüm 7D08 katılımcıları!

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İlk partim rehberi Yazan: Nightlord Yöneten/Görüntü Yönetmeni: Ref Kamera: Domino Oyuncular: Tüm 7D08 katılımcıları!"— Sunum transkripti:

1 İlk partim rehberi Yazan: Nightlord Yöneten/Görüntü Yönetmeni: Ref Kamera: Domino Oyuncular: Tüm 7D08 katılımcıları!

2 Eğer bir partinin başlarında geldiyseniz, mekanda 5-10 kişi olacak. Bunların büyük bölümü de organizasyonda görevli olacak.

3 Bu olayın negatif yönü bu saatlerde ortalık biraz boş olabilir. Eğer ses sistemi falan kurulmuş ise zaten ortamda scene müzikleri çalmaya başlamıştır. Bu saatlerde mekanda olan bir parti acemisi için en zevkli olay, eğer biraz grup ve scenerların adını duymuşluğu varsa, gelen scenerların kim olduğunu tahmin etmeye çalışmak olur. Yanlız başınıza mı kaldınız? İşte çözüm: - Abicim napçam, sap gibi kaldım burda!

4 1- Mekanda piksel grafik çizmekte olan bir grafiker bulun. Çoğu zaman insanlar grafikerlerin başında toplanır, çünkü grafikerleri iş başında izlemek gerçekten zevklidir. İşte karşımızda bir c64 grafikeri, etrafında olan bitenden habersiz müthiş canlı ve çeşitli renk paletinden renkleri seçerek pixel grafik çiziyor: - Şuraya kahverengi, şuraya koyu kahverengi, şuraya açık kahverengi!

5 2.Grafikerimize çekinmeden fakat ürkütmeden yaklaşın. Bir süre izleyin. -...

6 3- Yüksek sesle (ama saygı ve şaşkınlık ifadesi olarak) "Obaaaaa abi inanılmaz ya" deyin. Grafiker mutlu olarak ilgisini size yönlendirecektir. - Obaaaaa abi inanılmaz ya!

7 4. Grafiker teşekkür edebilir ve onunla muhabbete girebilirsiniz. Sorularınızı sorabilir cevaplar alabilirsiniz. Mesela "abi peki mesela neden kırmızının yanına pembe koydun burada? Mesala sağdaki bölümde farklı renk kullanmıştın" gibi detaylı sorular sordukça grafiker coşar. - Bak şimdi bu bulutları buraya özellikle koydum!

8 5. O sırada çevredekilerden biri tepki verebilir. "abi sorma ya şurda şok halde izliyorum ben de deminden beri zaten" falan der. - abi sorma ya, şurda şok halde izliyorum ben de deminden beri zaten!

9 6. Alın size muhabbet. "Hiç piksel grafik yapmayı denedin mi?" falan diye muhabbeti geliştirebilirsiniz. Veya "ben de denedim iki kere hiç böyle olmadı hehe" diyebilirsiniz. - ben de denedim iki kere hiç böyle olmadı, hehe!

10 7. Eğer siz de bir grafikerin başında bekliyorsanız ve başka biri gelip de "obaaaa abi inanılmaz yaa" derse, hemen siz de atlayıp "sorma abi ben de burda şok halde izliyorum sabahtan beri" diyerek karşılık vermeyi unutmayın. Muhabbete katılmak ya da çevreden gelenleri muhabbete katmak önemlidir. - ben de denemiştim üç kere hiç böyle olmadı, hehe!

11 8. Daha sonra ileriki safhalarda "sen de mi Nightlord'un ilk gelenler için hazırladığı rehberi okudun heh he" diye muhabbeti iyice samimi hale getirebilirsiniz. Bu esnada "valla sağolsun Nightlord ne iyi kalpli bi insan" diyebilirsiniz mesela. Yani muhabbet olsun diye yanlış anlamayın. - valla sağolsun Nightlord ne iyi kalpli bi insan!

12 İşte bu yöntemi başarıyla uygulayan kahramanımız partinin yıldızı olmuştur: - valla sağolsun Nightlord ne iyi kalpli bi insan!

13 Herkes onu çok sevmektedir, sonsuza dek mutlu yaşayacaktır: - valla sağolsun Nightlord ne iyi kalpli bi insan!

14 CRESCENT Beast, Ref, Wisdom, Impetigo


"İlk partim rehberi Yazan: Nightlord Yöneten/Görüntü Yönetmeni: Ref Kamera: Domino Oyuncular: Tüm 7D08 katılımcıları!" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları