Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

STRATEJİ NEDİR?. TERİM ANLAMI Strateji kelimesin aslı Yunanca, "στρατηγία"—stratēgia kelimesinden gelir ve «komutanlık sanatı» anlamındadır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "STRATEJİ NEDİR?. TERİM ANLAMI Strateji kelimesin aslı Yunanca, "στρατηγία"—stratēgia kelimesinden gelir ve «komutanlık sanatı» anlamındadır."— Sunum transkripti:

1 STRATEJİ NEDİR?

2 TERİM ANLAMI Strateji kelimesin aslı Yunanca, "στρατηγία"—stratēgia kelimesinden gelir ve «komutanlık sanatı» anlamındadır.

3 TERİM ANLAMI Bu anlamda baktığımızda, savaştan önce askerlerin en uygun ve avantajlı bir şekilde konumlandırılması demektir.

4 STRATEJİ-TAKTİK FARKI! Taktik kelimesinin aslı da Yunanca "τακτική" - taktikos kelimesinden gelir ve anlamı, savaş sırasında askerlerin yaptığı manevralardır.

5 STRATEJİ-TAKTİK FARKI! Strateji savaş başlamadan önce yapılan uzun vadeli bir çalışma, taktik ise savaş sırasında hedefe varmak için yapılan hızlı ve kısa dönemli hareketlerdir.

6 STRATEJİ-TAKTİK FARKI! Diğer bir deyişle, strateji, pozisyon almak, taktik de hızla uygulanan manevralardır.

7 KÜÇÜK BİR ÖRNEK… Diyelim ki mağazalarınız var ve düşünüp taşınıp ve hatta danışıp, mağazanıza gelen müşterilerle online ortamda etkileşime geçmenin pazarlama açısından doğru bir yol olduğuna kanaat getirdiniz. İşte bu, organizasyonunuzun geneli açısından stratejik bir karardır.

8 KÜÇÜK BİR ÖRNEK… Bu etkileşimi sağlamak için uygulama veya mobil site geliştirmek, mobil platformlar üzerinden erişim sağlamak veya buna benzer adımlar atmak ise hiç şüphesiz amacınıza erişmek için kullanacağınız taktiklerdir. Bu etkileşimi sağlamak için uygulama veya mobil site geliştirmek, mobil platformlar üzerinden erişim sağlamak veya buna benzer adımlar atmak ise hiç şüphesiz amacınıza erişmek için kullanacağınız taktiklerdir.

9 Strateji ve taktik arasındaki farkın neden bu kadar önemli olduğunu düşünenler olacaktır.

10 Strateji ve taktik arasındaki farkları yedi başlık altında sıraladık. Siz de her başlığın altındaki soruları kendinize sorarak gerçekten bir stratejiye sahip olup olmadığınızı, yoksa taktiklere mi saplanıp kaldığınızı test edebilirsiniz.

11

12

13

14

15

16

17


"STRATEJİ NEDİR?. TERİM ANLAMI Strateji kelimesin aslı Yunanca, "στρατηγία"—stratēgia kelimesinden gelir ve «komutanlık sanatı» anlamındadır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları