Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Çevre Kirliliği Su Kirliliği Neşe Çalık 5-İ 241. Su Kirliliğinin Sebepleri Su kirliliği insanların suyu kirletmesidir. Su kirliliği insanların yağ, deterjan.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Çevre Kirliliği Su Kirliliği Neşe Çalık 5-İ 241. Su Kirliliğinin Sebepleri Su kirliliği insanların suyu kirletmesidir. Su kirliliği insanların yağ, deterjan."— Sunum transkripti:

1 Çevre Kirliliği Su Kirliliği Neşe Çalık 5-İ 241

2 Su Kirliliğinin Sebepleri Su kirliliği insanların suyu kirletmesidir. Su kirliliği insanların yağ, deterjan vb. şeyleri denizlere atması ile oluşur. Su kirliliği fabrika atıkları ile de oluşur.

3 Su Kirliliğini Azaltmak Su kirliliğini azaltmak için fabrika atıklarının suya veya herhangi bir yere atılmamalıdır. Su kirliliğini azaltmak için insanları bilinçlendirmek gerekiyor.

4 SU MU ÖLÜM MÜ ? Veya

5 Susuz Bir Yaşam Nasıl Olurdu  Vücudumuzun % sudan oluşur.  10 gün yemek yiyemeden yaşasak ta susuz birkaç gün yaşayamayız. Bu yüzden su kaynaklarımızı kirletmemeliyiz. 70 Suya evet, kirliliğe hayır!

6  Susuz bir hayat düşüne biliyor musun?

7 Su Kirliliğine Karşı Önlemler  Her yıl su kaynaklarımızın kontrol edilmesi,  Fabrikaların suyun yanına yapılmaması,  İnsanların lavaboya yağ gibi şeyleri dökmemesi  İnsanların su kaynaklarına çöp atmaması

8 TEŞEKKÜR EDERİM

9 Kaynakça:  http://www.dersimiz.com/bilgibankasi/SU- KIRLILIGI-NEDIR-HAKKINDA-BILGI- 185.html#.VK5UNiusWYs http://www.dersimiz.com/bilgibankasi/SU- KIRLILIGI-NEDIR-HAKKINDA-BILGI- 185.html#.VK5UNiusWYs  http://tr.wikipedia.org/wiki/Su_kirlili%C4%9Fi http://tr.wikipedia.org/wiki/Su_kirlili%C4%9Fi


"Çevre Kirliliği Su Kirliliği Neşe Çalık 5-İ 241. Su Kirliliğinin Sebepleri Su kirliliği insanların suyu kirletmesidir. Su kirliliği insanların yağ, deterjan." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları