Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TEKNO-UYUM AİLEMLE MUTLUYUM. P ROJENIN AMACI  Aileleri ile kaliteli zaman geçirebilmeleri  Zamanı iyi kullanmaları  Okul başarılarını en üst seviyeye.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TEKNO-UYUM AİLEMLE MUTLUYUM. P ROJENIN AMACI  Aileleri ile kaliteli zaman geçirebilmeleri  Zamanı iyi kullanmaları  Okul başarılarını en üst seviyeye."— Sunum transkripti:

1 TEKNO-UYUM AİLEMLE MUTLUYUM

2 P ROJENIN AMACI  Aileleri ile kaliteli zaman geçirebilmeleri  Zamanı iyi kullanmaları  Okul başarılarını en üst seviyeye çıkarabilmeleri hedeflenmiştir. Teknolojiyle iç içe büyüyen ve birçok konuda bizlerden çok daha duyarlı ve akıllı olan çocuklarımızın;

3  Teknolojik gelişmeler, sosyal ve günlük hayatımızı büyük ölçüde etkilemiş, elektronik cihazlar hayatımızın her anına nüfuz etmiştir.  Olumlu etkileri tartışmasız olan elektronikler, kullanımı iyi yönetilmediği takdirde en değerli zamanlarımızı çalıp paylaşımlarımızı azaltmaktadır.

4  Bu projede; Kontrolsüz kullanıldığında zaman katilleri olarak nitelendirebileceğimiz - Televizyon, - Bilgisayar, - Ipad, - Playstation vb. tüm elektroniklerden uzak kalabileceğimiz iki saate ihtiyacımız olacaktır.

5 PROJENIN KAPSAMI  Her gün 19:00-21:00 saatleri arası çocuğunuzla birlikte zaman geçireceğiniz dilim olarak belirlenmiştir. (Aile farklılıklarına bağlı olarak 18:00-20:00 veya farklı zaman dilimlerine taşınabilir. Sadece 21:30’un uyku saati olduğu unutulmamıştır.)  Bu zaman diliminde televizyon, bilgisayar, cep telefonu kapalı modunda olacağı gibi anne-babalar da başka bir işle uğraşmamışlardır.

6 İki saatlik sürenin;  İlk bir saatinde çocukla birlikte oyun oynama, etkinlik yapma  İkinci saatinde ise çocuk ödevlerini tek başına yaparken anne-baba okuma saati uygulamasıyla-kitap okuyarak- model olmuştur.

7

8 Anne-Babalara Örnek Etkinlikler:  Dans Hocası: Ailece sevdiğiniz bir müzik eşliğinde dans edin. Dansı kim yönetiyorsa hareketleri o göstersin, diğerleri onu taklit etsin.  Teknede bir Aile: Ailece hayali bir tekneye binin. Elinizde küreklerle azgın sulara karşı mücadele verin.  Ayna-Ayna Oyunu: Çocuğunuzun karşısına geçin ve o ne yapıyorsa siz de aynısını yapın.  Bil Bakalım Ne?: Farklı dokuları ve ısıları olan malzemeleri bir araya getirin. Çocuğunuz gözleri kapalı iken bunlara dokunarak ne olduğunu tahmin etsin.  Nesi Var: Aklınızdan bir nesne tutun ve çocuğunuzun soru sorarak, tuttuğunuz nesneyi bulmasını sağlayın. Sorulara sadece evet ya da hayır diye cevap vermelisiniz.  Balonla Oynamak: Yumuşacık bir balonla keyifli vakit geçirebilirsiniz.

9  Çocuğunuz ödevini kendi başına yaparken anne/baba kitap okuyarak model olur.  Ödev saatinde anne-baba kitap okuyarak hem çocuğa örnek olur hem de çocuğun dikkatinin dağılmasını önler. Ödev bitince anne/baba tarafından kontrolü yapılır ve geri bildirimlerle konular pekiştirilir. It is a service which is open to all students.

10 Bu proje sayesinde çocuğunuzla;  Güçlü bir iletişim kurmanız,  Karşılıklı olarak tatmini yüksek bir ebeveyn-çocuk ilişkisi yaşamanız,  Okul başarısına katkıda bulunmanız mümkün olmuştur. It is a service which is open to all students. TEKNO-UYUM AİLEMLE MUTLUYUM

11 TEKNO-UYUMLUYUM AİLEMLE MUTLUYUM GELECEKTEN UMUTLUYUM ÇÜNKÜ BEN; LÜTFİ BANAT’LIYIM


"TEKNO-UYUM AİLEMLE MUTLUYUM. P ROJENIN AMACI  Aileleri ile kaliteli zaman geçirebilmeleri  Zamanı iyi kullanmaları  Okul başarılarını en üst seviyeye." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları