Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BENİM YERİM NERESİ ?. Bir kişiye bilmediği bir yeri tarif ederken herkesin bildiği belli başlı binalar ve yerlerden yararlanılarak o yer tarif edilir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BENİM YERİM NERESİ ?. Bir kişiye bilmediği bir yeri tarif ederken herkesin bildiği belli başlı binalar ve yerlerden yararlanılarak o yer tarif edilir."— Sunum transkripti:

1 BENİM YERİM NERESİ ?

2 Bir kişiye bilmediği bir yeri tarif ederken herkesin bildiği belli başlı binalar ve yerlerden yararlanılarak o yer tarif edilir.

3 Bu özelliklerden yararlanılarak o yerin krokisi çizilir. PEKİ KROKİ NEDİR?

4

5 Bir konu veya nesnenin başlıca özelliklerini yansıtacak biçimde hazırlanmış ölçeksiz taslak. YADA diğer bir deyişle: Bir yerin havadan kuş bakışı görünüşüne “kroki” denir

6 Peki siz sınıfta nerede oturuyorsunuz? Siz sınıfınızın krokisini çizseniz nasıl çizersiniz? Sizce sınıfımız yukarıdan nasıl görünüyordur. Hiç merak ettiniz mi ? O halde şimdide sınıfımızın krokisine bir bakalım.

7 Sınıf oturma planı

8 ŞİMDİ SİZ SINIFINIZIN KROKİSİNİ ÇİZİP YERİNİZİ BELİRTİN BAKALIM ANLAMIŞ MISINIZ?


"BENİM YERİM NERESİ ?. Bir kişiye bilmediği bir yeri tarif ederken herkesin bildiği belli başlı binalar ve yerlerden yararlanılarak o yer tarif edilir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları