Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KAZIM ÖZER PRIMARY SCHOOL

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KAZIM ÖZER PRIMARY SCHOOL"— Sunum transkripti:

1 KAZIM ÖZER PRIMARY SCHOOL

2 KAZIM ÖZER PRIMARY SCHOOL

3 KAZIM ÖZER PRIMARY SCHOOL

4 KAZIM ÖZER PRIMARY SCHOOL

5 KAZIM ÖZER PRIMARY SCHOOL

6 4-5. Sınıflar Fen Teknoloji Öğrenme Alanları ve Üniteler ÖĞRENME ALANI
LEARNING AREAS UNITY(ÜNİTELER) SUBJECTS(KONULAR) PRIMARY SCHOOL 4.CLASS (11.AGE GROUP) (4.SINIFLAR) LIVE AND LIFE (CANLILAR VE HAYAT) MATTER AND CHANGE (MADDE VE DEĞİŞİM) PHYSICAL SEQUENCE OF EVENTS (FİZİKSEL OLAYLAR) LIFE IN ELECTRICITIY (Yaşamımızdaki Elektrik) WORLD AND UNIVERSE (DÜNYA VE EVREN) Not: Haftalık programda 4 saat olan Fen ve Teknoloji dersinin 1 ders saati laboratuvarda işlenmektedir.

7 6. CLASS (6.SINIF) SCIENTIFIC METHOD (BİLİMSEL YÖNTEMİN BASAMAKLARI) * LIVE EXISTENCE REPRODUCE , GROWING UP ,DEVOLOPING (CANLILARDA ÜREME, BÜYÜME VE GELİŞME) * STRENGHT AND MOVEMENT (KUVVET VE HAREKET) *MATTER STRUCTURAL (MADDENİN TANECİKLİ YAPISI) * LIFE AND ELECTRIC YAŞAMIMIZDAKİ ELEKTRİK BODY INTO SYSTEMS (VÜCUDUMUZDA SİSTEMLER) * MATTER AND HEAT (MADDE VE ISI) *LIGHT AND SOUND (IŞIK VE SES) WHAT IS IT INTO CRUST OF THE EARTH (YERKABUĞU NELERDEN OLUŞUR)

8 7. CLASS. SCIENTIFIC METHOD (BİLİMSEL METOD)
7.CLASS * SCIENTIFIC METHOD (BİLİMSEL METOD) * DRAWING GRAPH (GRAFİK ÇİZİMİ) * WRITE REPORT LABORATORY (LABORATUAR RAPORU YAZIMI) * BODY INTO SYSTEMS (VÜCUDUMUZDA SİSTEMLER) * STRENGHT AND MOVEMENT (KUVVET VE HAREKET) * ELECTRIC (ELEKTRİK) * ATOM (ATOM) * OPTICS (OPTİK) * PERSON AND SURROUNDINGS (İNSAN VE ÇEVRE) * EARTH (DÜNYA) *ECOSYSTEMS (EKOSİSTEMLER) *WE ARE COUNTRY NATURAL RESOURCES (ÜLKEMİZİN DOĞAL KAYNAKLARI) *SPACE AND SUN SYSTEMS (UZAY VE GÜNEŞ SİSTEMİ)

9 8. SINIF. MATTER INTO CHANGE AND ENERGY (MADDEDEKİ DEĞİŞİM VE ENERJİ)
8.SINIF *MATTER INTO CHANGE AND ENERGY (MADDEDEKİ DEĞİŞİM VE ENERJİ) * STRENGHT AND MOVEMENT (KUVVET VE HAREKET) *MATTER STATE AND HEAT (MADDENİN HALLERİ VE ISI) * LIVES AND ENERGY (CANLILAR VE ENERJİ İLİŞKİLERİ) * BIOLOGY CELL SEPARATED AND GENETIC HERITAGE (HÜCRE BÖLÜNMESİ VE KALITIM) DNA-RNA MOLECULE (DNA-RNA molekülü) * LIVE EXISTENCE REPRODUCE , GROWING UP ,DEVOLOPING (CANLILARDA ÜREME, BÜYÜME VE GELİŞME) * LIVES IN MAGNETİSM (YAŞAMIMIZI ETKİLEYEN MANYETİZMA) *LIGHT (IŞIK ) * SOUND (SES) *PERSON AND SURRUONDINGS (İNSAN VE ÇEVRE) * SPACE AND SUN SYSTEMS (UZAY VE GÜNEŞ SİSTEMİ) * NATURAL PROCESS (DOĞAL SÜREÇLER)

10 SCIENCE AND TECHNOLOGY LABORATORY

11 SCIENCE AND TECHNOLOGY LABORATORY

12 EXPERIMENT IN LABORATORY

13 EXPERIMENT IN LABORATORY

14 WIRELES IN SCHOOL

15 COMPUTER LABORATORY

16 NATIONALY LESSON SUPPORT

17 MEB VİTAMİN WEB PAGE

18 MATEMATİK, FEN VE TKNOLOJİ, TÜRKÇE,SOSYAL BİLGİLER DERS DESTEK SİSTEMİ (Bütün resmi okullardan ulaşılabilir)

19 All 4.,5.,6.,7.,8. class subject

20 MEB VİTAMİN WEB PAGE

21 ANIMATION LESSONS(Move, Animation,Slide,Examination,.etc.)

22 LOCAL COMPETITION S

23 LOCAL COMPETITIONS

24 LOCAL COMPETITIONS

25 NATIONAL COMPETITIONS (http://earged. meb. gov

26 BU BENİM ESERİM( My Works)

27 TEKNOLOJİ VE TASARIM DESING AND TECHNOLOGY
This at lesson students makeing science and technology learned , mathematics learned. This lesson support science and technoloji, This lesson items in 2007 year Desing products dissemination Turkısh Patent İnstitute web page. This lesson increase İmaginative power to provide. Bu derste öğrenciler, Fen ve teknoloji , matematik derslerinde öğrendikleri teorik bilgileri (Denge, uyum, ritim çalışmaları, temel geometrik şekiller ;kare, daire ve çizgi üzerinde alan, hacim, kenar hesaplama, pi sayısı, vb. temel formülleri) seçtiği bir malzemede uygulayarak bilgilerini pekiştirirler. Yeni fikirler üretirler, bu fikirleri çizerek, yazarak ifade ederler. İnovasyon çalışmaları yapar ve uygularlar. Hayal gücünü geliştirici çalışmalar yapılır.

28 THANK YOU VERY MUCH! ALPER GÜNGÖR (TECHNOLOGY DESİNG TEACHER IN KAZIM ÖZER PRIMARY SCHOOL) FADİME ÇETİN (KAZIM ÖZER PRIMARY SCHOOL MANEGER)


"KAZIM ÖZER PRIMARY SCHOOL" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları