Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KENDİNİ İFADE ETME 1 İnsanın düşünebilmesi ve düşündüğünü ifade etmesi onu diğer canlılardan ayırmaktadır. Kendini ifade etme anadilde; konuşma ve yazma.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KENDİNİ İFADE ETME 1 İnsanın düşünebilmesi ve düşündüğünü ifade etmesi onu diğer canlılardan ayırmaktadır. Kendini ifade etme anadilde; konuşma ve yazma."— Sunum transkripti:

1 KENDİNİ İFADE ETME 1 İnsanın düşünebilmesi ve düşündüğünü ifade etmesi onu diğer canlılardan ayırmaktadır. Kendini ifade etme anadilde; konuşma ve yazma alanlarında sağlanmaktadır. İnsanlar yüzyıllardır kendilerini resimle, müzikle, tiyatroyla, oyunlarla ifade etmişlerdir. Kendini ifade etmeyi engelleyen durumların başında “özgüven, özyönetim ve dinlememe” gelmektedir.

2 2 KENDİNİ İFADE ETMENİN 3 ŞEKLİ VARDIR. 1- Kişisel bilgiyi açıklamak 2- Duyguları ifade etmek 3- Yeni bir benlik yaratma isteği

3 3 Anadilin edinilmesi ve gelişimi Bir iletişim sistemi olarak dil Toplumda bir güç olarak dil Derin düşünme aracı olarak dil başlıklarında incelenebilir.

4  Türkçe Ulusal Programı ( MEB)  İlk Yıllar Programı ( PYP IB)  Cüceloğlu,Doğan; Korku Kültürü 4


"KENDİNİ İFADE ETME 1 İnsanın düşünebilmesi ve düşündüğünü ifade etmesi onu diğer canlılardan ayırmaktadır. Kendini ifade etme anadilde; konuşma ve yazma." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları