Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hasta Odası Temizliği. Temizlik Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? DOĞRU ÜRÜNÜ DOĞRU YERDE DOĞRU MİKTARDA DOĞRU YÖNTEMLE KULLANMALIYIZ!!!

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hasta Odası Temizliği. Temizlik Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? DOĞRU ÜRÜNÜ DOĞRU YERDE DOĞRU MİKTARDA DOĞRU YÖNTEMLE KULLANMALIYIZ!!!"— Sunum transkripti:

1 Hasta Odası Temizliği

2 Temizlik Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? DOĞRU ÜRÜNÜ DOĞRU YERDE DOĞRU MİKTARDA DOĞRU YÖNTEMLE KULLANMALIYIZ!!!

3 BölümKova RengiBez Rengi Hastaya temas eden yüzeyler(Hasta yatağı, masa,sandalye,dolap, etajer) Sarı Bütün kuru alanlar (kapı, pencere, mobilya, ayna, vb.) Mavi Tuvalet alanları (lavabo ve fayanslar) Yeşil KlozetKırmızı

4 Hasta odası havalandırılmalıdır. Odaya girdikten sonra eldivenler takılmalıdır. Odadaki çöpler uygun şekilde toplanmalıdır. Çöp kovaları yıkanıp kurulanmalı ve siyah poşet geçirilmelidir.

5 Temizlikte GENEL TEMİZLİK maddesi kullanılmalıdır. Lavabolar günlük olarak temizlenmeli. Hasta yatağı,etajer,sandalye ve yemek masası sarı bez kullanılarak temizlenmelidir.

6 Pencere kenarlarının tozu, tv, buzdolabının dış yüzeyi mavi bez ile günlük olarak alınmalıdır.

7 Her gün kapı, kapı çevresi ve tokmağı kapılar için ayrılmış mavi bez ile silinmelidir.

8 Oda temizliğinde yapılan işlemlerde kesinlikle toz kaldırılmamalıdır.

9 Oda temizliği moplarla veya ip paspaslar ile yapılmalıdır.

10 Eğer kan ve vücut sıvısı döküldüyse; Bütün kan ve vücut sıvıları enfeksiyon kaynağı olarak kabul edilmelidir. Temel temizlik kurallarına uygun olarak temizlik ve dezenfeksiyon yapılmalıdır.


"Hasta Odası Temizliği. Temizlik Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? DOĞRU ÜRÜNÜ DOĞRU YERDE DOĞRU MİKTARDA DOĞRU YÖNTEMLE KULLANMALIYIZ!!!" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları