Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum Oluşturma ve PowerPoint Kullanımı Nilgün Çokça.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sunum Oluşturma ve PowerPoint Kullanımı Nilgün Çokça."— Sunum transkripti:

1 Sunum Oluşturma ve PowerPoint Kullanımı Nilgün Çokça

2 Sunumlar için Temel Kurallar Kontrast önemlidir.  Çıktı için Açık renk bir arka plan üzerinde Koyu renk Açık renk bir arka plan üzerinde Koyu renk

3 Temel Kurallar Projeksiyon İçin Yarı karanlık arka planda Açık metin.. Yarı karanlık arka planda Açık metin.. Açık renk göz tarafından rahat seçilir.

4 Temel Kurallar Tek bir arkaplana bağlı kalın. Arkaplan sunumunuzun sahnesidir.. Sahneyi kurun ve bırakın...

5 Temel Kurallar Grafik veya stiller ile seyircileri pırıltıya boğmayın... Ortam mesaj değildir, asıl mesaj bilgidir.

6 Temel Kurallar Denge Madde imlerini ortalamayın, Madde imlerini ortalamayın, Bu yazıyı bakımsız gösterir, Bu yazıyı bakımsız gösterir, Okumayı ve gözle takibi zorlaştırır. Okumayı ve gözle takibi zorlaştırır.

7 Temel Kurallar Denge Genel olarak, sola dayalı yerleşim Genel olarak, sola dayalı yerleşim Daha şık duracaktır Daha şık duracaktır Ve takibi daha kolay olur. Ve takibi daha kolay olur.

8 Temel Kurallar Denge Ortalanmış grafik yazı için az alan bırakır.

9 Temel Kurallar Grafikleri ortalamayın Grafikleri ortalamayın Yazıya daha fazla alan bırakın Yazıya daha fazla alan bırakın Göze daha hoş görünür. Göze daha hoş görünür. Sola hizalama gözle daha rahat takip edilir. Sola hizalama gözle daha rahat takip edilir.

10 Temel Kurallar- Büyük Harfler TAMAMEN BÜYÜK HARF KULLANMAKTAN KAÇININ... TAMAMEN BÜYÜK HARF KULLANMAKTAN KAÇININ... İlk Harflerin Büyük Olması Aşırı Resmidir İlk Harflerin Büyük Olması Aşırı Resmidir Okunması Zor Olacaktır. Okunması Zor Olacaktır. Bu yazım tarzına uygun bir örnektir. Bu yazım tarzına uygun bir örnektir. Daha az resmi Daha az resmi Ve okunması ve takibi daha rahat olacaktır. Ve okunması ve takibi daha rahat olacaktır.

11 İyi bir sunum için takip edilmesi gereken Kurallar Sunum oluştururken yapılan en yaygın hata, slayta çok fazla bilgi yerleştirmektir. Bu durum izleyicilerin konuşmacıdan uzaklaşmasına neden olacaktır. Şu anda olduğu gibi... Dinleyiciler konuşulan kelimelere daha çok saygı duyarlar... Sunum oluştururken yapılan en yaygın hata, slayta çok fazla bilgi yerleştirmektir. Bu durum izleyicilerin konuşmacıdan uzaklaşmasına neden olacaktır. Şu anda olduğu gibi... Dinleyiciler konuşulan kelimelere daha çok saygı duyarlar...

12 Temel Kurallar Maddelerin okunması kolay olsun. Maddelerin okunması kolay olsun. Anlaşılır olun. Anlaşılır olun. Kısa ve öz kelimeler kullanın. Kısa ve öz kelimeler kullanın. Maddeleriniz konuya odaklansın. Maddeleriniz konuya odaklansın. Konunun açılımını konuşmacı yapmalıdır. Konunun açılımını konuşmacı yapmalıdır. Karakter boyutu büyük olmalıdır. Karakter boyutu büyük olmalıdır.  Sunum yapılan odaya göre ayarlanmalıdır  Asla 14 pt. küçük olmamalıdır.


"Sunum Oluşturma ve PowerPoint Kullanımı Nilgün Çokça." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları