Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bilgi Topluluğu Tanıtımı:

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bilgi Topluluğu Tanıtımı:"— Sunum transkripti:

1

2 Bilgi Topluluğu Tanıtımı:
Hacettepe Üniversitesi Bilgi Topluluğu (HÜBİL) 2010 yılının Ekim ayında kurulmuştur. Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü öğrencileri topluluğun kurulmasına öncülük etmiş olsalar da topluluk, Hacettepe Üniversitesi’nin tüm öğrencilerine hitap etmeyi hedefleyerek, farklı fakülte ve bölümlerden üyeleri bünyesine dahil etmeye devam etmektedir.

3

4 Misyonumuz Hacettepe Üniversitesi bünyesinde ve yeteneklerimiz doğrultusunda, hayatın her alanında ihtiyaç duyulan bilgiyi bulmayı ve bu bilgiyi kullanma gereksinimini karşılayacak olan bilgi merkezlerini, bu konudaki eğitim programlarını ve teknolojik gelişmeleri sunacak sosyal ve kültürel organizasyonlar gerçekleştirmek, yeri geldiğinde eğlenmek ve sosyal sorumluluk bilinciyle paylaşımda bulunmaktır.

5 Vizyonumuz Bilginin gücü ile öncelikle Hacettepe Üniversitesi’nin daha sonra Türkiye’nin en büyük öğrenci organizasyonu olmak ve uluslararası platformlarda ülkemizi ve üniversitemizi temsil etmek.

6 Topluluk Yönetimi Danışman: Doç. Dr. Özgür KÜLCÜ Başkan: Ramazan AYTÜRK Başkan Yrd.: Enes ÇELİK Üye Sayısı: 40

7 Bilgi Topluluğu Etkinlikleri
Kütüphane Haftası'nda "Kitap Okuma Eylemi" Kitap Toplama Kampanyası Kariyer Günleri'ne ve Çarşamba Konferansları'na katkı Sosyal aktiviteler

8 Kütüphane Haftası'nda "Kitap Okuma Eylemi"
Mesleğimizi temsil etme görevini üstlenmiş olan topluluğumuz, her yıl farklı bir ilde düzenlenen Kütüphane Haftası açılışı etkinliklerine düzenli olarak katılmaktadır.

9

10

11 Aynı zamanda gidilen şehrin belirlenen bir yerinde kitap okuma etkinliği gerçekleştirilerek, kütüphane, kitap ve okuma kültürü konularında topluma kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı hedeflemektedir.

12

13

14

15 Ayrıca bu etkinliğe katılanlara, şehrin tarihi ve turistik yerlerini görme fırsatı tanınırken, yoğun geçen bir günün ardından akşam da eğlenceler düzenlenmektedir.

16

17

18

19 Kariyer Günleri'ne ve Çarşamba Konferansları'na Katkı
Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü ile Bilgi Topluluğu birlikte, 2010–2011 öğretim yılından itibaren Çarşamba Toplantıları adıyla konferanslar ve paneller düzenlemektedir. Farklı konularda düzenlenen konferans ve panellerde öğrenciler, meslektaşlarımızla iletişim kurmakta ve fikir alışverişinde bulunmaktadırlar.

20

21

22 Öğrenciler kariyerlerine yön verirken, onların daha doğru kararlar verebilmelerine yardımcı olmak amacıyla her sene Kariyer Günleri düzenlenmektedir. Belirlenen sektörlerde alanlarında uzmanlaşmış konuşmacılarla öğrencileri bir araya getirerek, öğrencilerin kamu ya da özel sektördeki kuruluşları daha yakından tanıyabilmeleri, sektörler hakkında detaylı olarak bilgilendirilmeleri sağlanmaktadır.

23

24

25 Öğrenci arkadaşlarımıza ileride çalışmayı düşündükleri kuruluşlarla ilgili ayrıntılı ve karşılaştırmalı bilgi olanağı sunmakta, aynı zamanda da şirketlerin birlikte çalışmayı hedefledikleri elemanlara doğrudan kendilerini tanıtma olanağı sunulmaktadır.

26

27 Kitap Toplama Kampanyası
Kütüphanesi olmayan köy okullarına kütüphane kurmak amacıyla kitap toplama kampanyası başlattık.

28

29

30 Sosyal Aktiviteler Topluluğumuzu her yıl bir adım daha ileriye götürebilmek adına kendimizi yeniliyor ve geliştiriyoruz. Bugüne kadar panellerden söyleşilere; konferanslardan partilere kadar farklı alanlarda gerçekleştirdiğimiz birçok aktiviteyle her zaman gündemi yakalamaya devam ediyoruz. Bölümümüzün bünyesinde bulunan öğrencilerin tanışmasını ve kaynaşmalarını sağlayıcı etkinlikler düzenliyor, birbirimizi daha yakından tanıyoruz.

31

32 Amacımız eğlenirken bu tür etkinliklerde bir araya gelerek sevgi, dostluk, dayanışma ve paylaşma gibi değerlerin korunduğu bir bilinç ortamı oluşturmaktır.

33

34

35

36 Gelecekte Yapılması Planlanan Etkinlikler
Şimdiye kadar yapılanlara ek olarak; 2014 Öğrenci Kongresi Duvar Gazetesi(Bilginiz Olsun)

37 Üye olmak size neler kazandıracak?
Manevi olarak bölüme ve mesleğe katkı sağlamış olacaksınız. Kişisel olarak da sadece üyelikle bile bir çok avantaj elde edebilirsiniz. Kayıtta öncelik ve ücretli etkinliklerde indirim hakkı

38 Aktif üyelikte ise yaptığımız tüm etkinliklerde etkin rol alabilirsiniz.
Takım çalışmasını tecrübe edip, bir organizasyonda yer almanın hazzını yaşayabilirsiniz . Yeni insanlarla tanışıp, farklı ortamlarda bulunarak çeşitli fikir alışverişlerinde bulunabilir, yeni dostluklar kazanabilirsiniz.

39 Bizimle iletişime geçin...
Twitter : bilgi_toplulugu  Facebook üye grubu: Hübil-Hacettepe Üniversitesi Bilgi Topluluğu Facebook aktif üye grubu: HÜBİL Aktif Üyeler

40 TEŞEKKÜRLER... Soru ve görüşler...


"Bilgi Topluluğu Tanıtımı:" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları