Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Test Driven Development (TDD) Nedir?  Test Driven Development diğer adlarıyla Test First Development olarak adlandırılır.  TDD, test bazlı bir yazılım.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Test Driven Development (TDD) Nedir?  Test Driven Development diğer adlarıyla Test First Development olarak adlandırılır.  TDD, test bazlı bir yazılım."— Sunum transkripti:

1 Test Driven Development (TDD) Nedir?  Test Driven Development diğer adlarıyla Test First Development olarak adlandırılır.  TDD, test bazlı bir yazılım geliştirme yöntemidir. Bu yöntem, basit ve kısa adımlarla, önceden tasarlanmış senaryoları hızlı bir şekilde koda dökmeyi hedeflemektedir.  Bunun yanında bu yöntemin pek çok avantajı da geliştirme sırasında fark edilebilir, ancak bunlara yazının ilerleyen kısımlarında değinmek istiyorum.

2 Test Driven Development (TDD) Neden Kullanılır? Doğru ve bilinçli uygulanan TDD sayesinde, projelerin başarı oranlarının ciddi artışlar gösterdiği ispat edilmiştir. TDD nin getirdiği iş yükü, sağladığı kazancın yanında önemsenmeyecek kadar küçüktü

3 Test Driven Development (TDD) Nasıl Oluşturulur? 1.Test kodunu yaz, 2.Test kodunu derle, (bu aşamada kodun derlenemiyor olması gerekmektedir. Çünkü test kodunda yazdığımız hiç bir şeyi aslında henüz tanımlanmadı) 3.Test kodunun derlenmesine yetecek kadar kod yazıp kodu derle, 4.Testleri çalıştır ve testlerin başarısız olduğunu gör, 5.Sadece testlerin başarılı olmasını sağlayacak kadar tanım yap, 6.Testleri tekrar çalıştır ve başarılı olduğundan emin ol, 7.Kodun açıklayıcı olması ve tekrarlanmaması için gerekli düzenlemeleri yap, 8.Bir sonraki adım için başa dön.

4 Test Driven Development (TDD) nin Avantajlar Nedir? -Yeni eklenen kodlar, ya da değiştirilen kodlarda mevcut kodların işlevlerinin bozulmaması. -Daha hızlı yazılım geliştirme -Çok daha az hata içeren kod -Daha kaliteli kod -Hataların daha çabuk tespiti - Basit,karmaşıklık içermeyen kod

5 Test Driven Development (TDD) Dezavantajları Nedir? Test Driven Development (TDD) Dezavantajı yeterli tecrübe yok ise çok fazla vakit kaybına neden olabilirsiniz.

6


"Test Driven Development (TDD) Nedir?  Test Driven Development diğer adlarıyla Test First Development olarak adlandırılır.  TDD, test bazlı bir yazılım." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları