Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KÜRESEL ISINMANIN ETKİLERİ Hazırlayan:Grup KURTARILMAYA DEĞER.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KÜRESEL ISINMANIN ETKİLERİ Hazırlayan:Grup KURTARILMAYA DEĞER."— Sunum transkripti:

1

2 KÜRESEL ISINMANIN ETKİLERİ Hazırlayan:Grup KURTARILMAYA DEĞER

3 İNSAN SAĞLIĞI ÜZERİNE DİREKT ETKİLERİ Kalp,solunum yolu,psikolojik rahatsızlıklar Kalp,solunum yolu,psikolojik rahatsızlıklar

4 İNSAN SAĞLIĞI ÜZERİNE DOLAYLI ETKİLERİ Su kaynaklarının azalması nedeniyle ortaya çıkabilecek hastalıklar Su kaynaklarının azalması nedeniyle ortaya çıkabilecek hastalıklar

5 SICAKLIK ARTIŞI NEDENİYLE OKYANUSLARDAKİ SULARIN ARTMASINA NEDEN OLACAK Temiz su kaynaklarına deniz suları karışacak Temiz su kaynaklarına deniz suları karışacak Kıyılarda toprak kaybı olacak Kıyılarda toprak kaybı olacak

6 TARIM TURİZM VE DİĞER AKTİVİTELER BU DURUMDAN OLUMSUZ ETKİLENECEK Sulardaki olası yükselmeler sonucu tarımsal alanlar sular altında kalacak. Sulardaki olası yükselmeler sonucu tarımsal alanlar sular altında kalacak. Tsunami felaketleri görülecek Tsunami felaketleri görülecek İyice kuraklaşan bölgelerde tarım ilaçlarının kullanımında artış görülecek. İyice kuraklaşan bölgelerde tarım ilaçlarının kullanımında artış görülecek.

7 KÜRESEL ISINMANIN ETKİLERİNİN SONUÇLARI Sıcaklık artışları kutuplarda daha fazla olmasıyla buzullar eriyecek. Sıcaklık artışları kutuplarda daha fazla olmasıyla buzullar eriyecek. Deniz seviyeleri yükselecek. Deniz seviyeleri yükselecek.

8 Kıyılarda toprak kayıpları olacak. Kıyılarda toprak kayıpları olacak. Temiz su kaynakları denizde birleşecek. Temiz su kaynakları denizde birleşecek. Yaz-kış gece-gündüz arasındaki sıcaklık farkı azalacak. Yaz-kış gece-gündüz arasındaki sıcaklık farkı azalacak.

9 Gece v e kış soğuklarının hafiflemesi nedeniyle böcek yumurtalarının ölmemesine sebep olacak Gece v e kış soğuklarının hafiflemesi nedeniyle böcek yumurtalarının ölmemesine sebep olacak

10 Sıcaklık ve yeni yağış düzeni nedeniyle ekilebilecek alanlar kuzeye doğru genişleyecek. Sıcaklık ve yeni yağış düzeni nedeniyle ekilebilecek alanlar kuzeye doğru genişleyecek. Yeni tarımsal ürün desenleri oluşacak. Yeni tarımsal ürün desenleri oluşacak.

11 Sıcaklık artışıyla kurak bölgelerde daha çok sulama yapılacak. Sıcaklık artışıyla kurak bölgelerde daha çok sulama yapılacak. Tarım ilaçlarının kullanımı artacak,böylece tarımsal etkinliklerin maliyeti artacak. Tarım ilaçlarının kullanımı artacak,böylece tarımsal etkinliklerin maliyeti artacak.

12 Hayvan ve bitkilerin doğal yaşam alanları değişecek. Hayvan ve bitkilerin doğal yaşam alanları değişecek. Bir çok bitki,böcek ve kuş türleri ortadan kalkacak. Bir çok bitki,böcek ve kuş türleri ortadan kalkacak. Bütün bu olumsuzlukların yanında karbondioksit miktarındaki artışın genel olarak dünya tarımını olumlu etkileyeceği beklenmekte. Bütün bu olumsuzlukların yanında karbondioksit miktarındaki artışın genel olarak dünya tarımını olumlu etkileyeceği beklenmekte.


"KÜRESEL ISINMANIN ETKİLERİ Hazırlayan:Grup KURTARILMAYA DEĞER." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları