Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Ben senden önce ölmek isterim. Gidenin arkasından gelen gideni bulacak mi zannediyorsun? Ben zannetmiyorum bunu. İyisi mi, beni yaktırırsın, beni yaktırırsın,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Ben senden önce ölmek isterim. Gidenin arkasından gelen gideni bulacak mi zannediyorsun? Ben zannetmiyorum bunu. İyisi mi, beni yaktırırsın, beni yaktırırsın,"— Sunum transkripti:

1 Ben senden önce ölmek isterim. Gidenin arkasından gelen gideni bulacak mi zannediyorsun? Ben zannetmiyorum bunu. İyisi mi, beni yaktırırsın, beni yaktırırsın, odanda ocağın odanda ocağın üstüne korsun üstüne korsun içinde bir kavanozun. içinde bir kavanozun.

2 Kavanoz camdan olsun, şeffaf, şeffaf, beyaz camdan olsun beyaz camdan olsun ki içinde beni görebilesin ki içinde beni görebilesin Fedakârlığımı anlıyorsun : vazgeçtim toprak olmaktan, vazgeçtim çiçek olmaktan senin yanında kalabilmek için. senin yanında kalabilmek için.

3 Ve toz oluyorum yaşıyorum yanında senin. yaşıyorum yanında senin. Sonra, sende ölünce Sonra, sende ölünce kavanozuma gelirsin. kavanozuma gelirsin. Ve orada beraber yaşarız Ve orada beraber yaşarız külümün içinde külün külümün içinde külün

4 ta ki bir savruk gelin yahut vefasız bir torun yahut vefasız bir torun bizi ordan atana kadar... bizi ordan atana kadar... Ama Ama biz biz o zamana kadar o zamana kadar o kadar karışacağız ki birbirimize, o kadar karışacağız ki birbirimize, atıldığımız çöplükte bile zerrelerimiz zerrelerimiz yan yana düşecek. yan yana düşecek.

5 Toprağa beraber dalacağız. Ve bir gün yabani bir çiçek Ve bir gün yabani bir çiçek bu toprak parçasından nemlenip filizlenirse bu toprak parçasından nemlenip filizlenirse sapında muhakkak iki çiçek açacak : sapında muhakkak iki çiçek açacak : biri biri sen sen biri de biri de ben. ben.

6 Ben daha olumlu düşünüyorum Ben daha bir çocuk doğuracağım Hayat taşıyor içimden. Kaynıyor kanım. Yaşayacağım, ama çok, pek çok, ama sen de beraber. ama sen de beraber.

7 Ama ölüm de korkutmuyor beni. Yalnız pek sevimsiz buluyorum bizim cenaze şeklini. Ben ölünceye kadar da Bu düzelir herhalde. Hapisten çıkmak ihtimalin var mı bugünlerde? İçimden bir şey : belki diyor. Nazım Hikmet Ran

8 Slaytlar,ilginç ve komik resim,videolar,hikayeler,diziler, sanatçılar ve daha fazlası Türkiye’nin Bilgi Deposu Tr-Cafe Mail Grubunda Aradığınız Her şey Bir Tık Kadar Uzağınızda.. Tr-Cafe Mail Grubuna Üye Olmak İçin Tıklayınız..


"Ben senden önce ölmek isterim. Gidenin arkasından gelen gideni bulacak mi zannediyorsun? Ben zannetmiyorum bunu. İyisi mi, beni yaktırırsın, beni yaktırırsın," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları