Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YENİLENEBİLİR ENERJİ ALBERK SOLAR ENERJİ OLARAK GÜNEŞ PANELLERİ KURULUM MONTAJ VE TEKNİK DESTEK HİZMETİ VERMEKTEYİZ.ÜRÜNLERİMİZ CE & TSE BELGELİ OLUP 2.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YENİLENEBİLİR ENERJİ ALBERK SOLAR ENERJİ OLARAK GÜNEŞ PANELLERİ KURULUM MONTAJ VE TEKNİK DESTEK HİZMETİ VERMEKTEYİZ.ÜRÜNLERİMİZ CE & TSE BELGELİ OLUP 2."— Sunum transkripti:

1

2 YENİLENEBİLİR ENERJİ ALBERK SOLAR ENERJİ OLARAK GÜNEŞ PANELLERİ KURULUM MONTAJ VE TEKNİK DESTEK HİZMETİ VERMEKTEYİZ.ÜRÜNLERİMİZ CE & TSE BELGELİ OLUP 2 YIL RESMİ GARANTİ  VE 25 YIL ÖMÜRLÜDÜR.TARIMSAL SULAMA ALANINDA (DAMLAMA FISKİYE VB.) SANAYİ,EV,BESİCİLİK,SOĞUK HAVA DEPOLARINIZDA VE İŞYERLERİNDE SOLAR SİSTEM UYGULAMALARI YAPMAKTAYIZ. ÜRÜNLERİMİZ 2 İLE  6 YIL ARASINDA KENDİSİNİ AMORTİ ETMEKTEDİR

3 GÜNEŞ ENERJİSİ NEDİR? Güneş enerjisi, güneş ışığından enerji elde edilmesine dayalı bir teknolojidir. Güneşin yaydığı ve Dünya'mıza da ulaşan enerji, Güneş'in çekirdeğinde yer alan füzyon süreci ile açığa çıkan ışınım enerjisidir. Güneşteki hidrojen gazının helyuma dönüşmesi şeklindeki füzyon sürecinden kaynaklanır. Dünya atmosferinin dışında Güneş ışınımının şiddeti, aşağı yukarı sabit ve 1370 W/m2değerindedir; ancak yeryüzünde W/m2 değerleri arasında değişim gösterir. 

4 GÜNEŞ ENERJİSİNİN KULLANIMININ TÜRKİYEDEKİ VE DÜNYADAKİ ÖNEMİ
Ülkemiz gerek dünyada, gerekse üyelik hedeflediği Avrupa Birliği ülkeleri arasında, sahip olduğu iklime karşın, PV sistemlerle ilgili gelişimi en zayıf ülkeler arasındadır. AB uygulamalarında, 2010 yılında toplam enerjinin %12’sinin yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılanması, toplam elektrik tüketiminin ise % 22’sinin yenilenebilir enerji kaynaklarına dayandırılması hedeflenmiştir.AB’ye tam üyelik sürecinde Türkiye, enerji konusunda da Avrupa Birliği’ne uyum sağlamayı amaçlamaktadır.

5 TÜRKİYE GÜNEŞLENME HARİTASI

6

7

8 GÜNEŞ PİLİ NEDİR? Güneş panelleri birleştirilmiş güneş pillerinden oluşur ve güneş enerjisini direkt olarak elektriğe çevirirler. PV (Fotovoltaik) hücreler yarı iletken silikon malzemeden üretilmektedirler. Güneş panellerinin yapısında bir yarı iletken olan “silisyum” elementi bulunur. Güneş ışığı bu maddeler tarafından emildiği zaman, elektronlar bulundukları atomlardan ayrılarak madde içinde serbest kalırlar. Böylece bir elektrik akımı oluşur. Işığın (fotonların) elektriğe (voltaj) dönüşümüne fotovoltaik adı verilir. Paneller, gölgeli havalarda bile önemli miktarda elektrik enerjisi üretebilmektedir. Güneş panelleri çok sayıda güneş hücresinin birbirine paralel veya seri bağlanarak bir yüzey üzerine monte edilmesiyle oluşturulur.

9 GÜNEŞ PANELLERİ POLİKRİSTAL MONOKRİSTAL

10 NEDEN ALBERK SOLAR ENERJİ?
POROJELİNDİRME VE TAKİPTE PROFESYONELLİK SEÇKİN VE DENEYİMLİ KADROSU ANAHTAR TESLİMİ VE SONRASI TEKNİK DESTEK PROBLEMLERE ANINDA ÇÖZÜM VE CEVAP HERGEÇEN GÜN BÜYÜYEN VE DEĞİŞEN TEKNOLOJİYİ YAKINDAN TAKİP YENİLENEBİLİR ENERJİDE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİN VE ÇIKARLARININ ÖN PLANDA TUTULMASI

11 SULAMA ALANLARINDA MOBİL SİSTEM SABİT SİSTEM

12 GÜNEŞ SANTRALİ

13 TAŞINABİLİR PAKETLERİMİZ
EKONOMİK PAKETLER TAŞINABİLİR PAKETLERİMİZ

14 PARK VE AYDINLATMALARDA
SOKAK LAMBALARI

15 EVLERDE BİNALARDA MÜSTAKİL YAPILARDA

16 GÜNEŞ ENERJİSİNİN AVANTAJLARI
Güneş, tüm dünya ülkelerinin yararlanabileceği bir enerji kaynağıdır. Bu nedenle ülkelerin enerji bağımlılıkları ortadan kalkabilir. Birçok uygulamasında karmaşık teknolojilere gerek duyulmamaktadır. İşletme giderleri son derece düşüktür. Güneş enerjisi pilleri hücreleri, güneş enerjisi toplarken, hiçbir gürültü oluşturmaz. Diğer enerji elde kaynaklarına göre, tamamen sessiz bir enerji elde etme yöntemidir.

17 GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIM YERLERİ
Konut ve iş yerlerinin ısıtılması ve aydınlatmaları. Sera ısıtması ve tarım ürünlerinin sulanması Güneş pilleri Park aydınlatmaları Elektrik üretimi Elektrik üretimi için güneş pilleri çok avantajlıdır, çünkü üretilen elektriği solar akümülatörlerine depolamadan elektrik şebekesine doğrudan satma imkanı oluşmaktadır. Elektrik kesintisine önlem olarak ayrıca evinizin elektriğe bağlayıp elektrikler kesildiğinde hiç farkına varmadan devreye geçer.

18 GÜNEŞ SANTRALİNDE ALBERK SOLAR
Alberk Solar olarak ; Güneş enerjisi ve yenilenebilir diğer enerji türlerinde sahip olduğumuz tecrübe ve bilgiyi siz değerli müşterilerimizle paylaşmayı her zaman görev bildik. Yapacağınız ve geleceğinizin teminatı olan yatırımlara yön vermek, gereken adımları sizin için atmak ve sonuçlandırmak aşamalarında her türlü soru, sorun ve araştırma için birlikte çalışmaya davetlisiniz. Günümüz iş dünyasında yatırımlara yön vermenin önemini kavramak ve bu sayede daha sağlıklı kararlar vermek için zaman kaybetmeyin, bizi arayın. Özel veya genel her konuda, ekip çalışması gerektiğinde, alan tahsisi ve fizibilite çalışmalarında uzman projelendirme yapacağımız değerlendirmeler geleceğinize ışık tutacaktır. Bilindiği üzere ülkemizde yeni kanun süreci gerçekleşen "Güneş Elektriği" bundan sonra gerek evler için elektrik üretecek gerekse üretilip kullanılmayan elektriği devlete ileterek bu yolla şebekeden gelir sağlayacaktır. Bu noktada 500kW altında bir sistem için herhangi bir lisans, izin veya müsade alınmaması da yatırımcılar için ayrıca bir kolaylık olacak, ancak 1000kW üzerine çıkarak lisans almak isteyen değerli müşterilerimiz için lisans işlemleri firmamız tarafından yürütülmektedir. Mevcut şartlarda  7-8 yıl arasında değişen amortisman süreleri 30 yıllık süre zarfında yapılacak elektrik üretimi göz önünde bulundurulması kaydıyla oldukça karlı bir yatırım halinde gelmiştir. Her bütçeye ve yatırım miktarına uygun projelerimiz için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

19 TARIM VE HAYVANCILIKTA ALBERK SOLAR
Alberk Solar Olarak tarım, hayvancılık ve arazi şartlarında elektrik ihtiyacı olan bütün yerlerde temiz ve ücretsiz elektrik sistemini sağlamaktayız. Tarlanızda kullandığınız sulama pompası, aydınlatma lambaları, ilaçlama aletleri ve diğer elektrikli aletlerin tümü için artık sıkıntı çekmenize gerek yok.Ayrıca ÇKS li çiftçilerimize devlet %50 hibe desteği ile İhtiyaçlarınıza göre kuracağımız güneş enerjisi elektrik sistemi ile artık yıl boyu elektrik ihtiyacınızı kendi elektrik tarlanızda üretin. 

20 EVİNİZDE VE İŞLETMENİZDE ALBERK SOLAR
Evinize veya işletmenize kuracağımız bir güneş enerjisi sistemi ile dilediğiniz miktarda elektrik enerjisi sağlayabilirsiniz. İster sadece TV, buzdolabı ve aydınlatma için küçük bir sistem, isterseniz TV, buzdolabı, pc , elektrik sobası gibi A’danZ’ye bütün elektrik ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz daha büyük sistemler. Hepsi kendi elinizde. Yapmanız gereken tek şey bize kullanmak istediğiniz elektrikli ev aletlerinin veya işletmenizin kullandığı elektirikli makina listesini vermek. Sistem kurulumundan sonra herhangi bir bakım gerektirmemekte ve işletme sermayesi sıfır olması sebebiyle gerek apartman gerekse müstakil evlerde, yayla evlerinde, bağ evlerinde, çiftlik evlerinde ve arazide aklınıza gelen her yerde kurulma imkanına sahiptir. Güneş enerjisi toprağa düşerek kaybolmasın, cebinize elektrik faturası olarak girsin, hem elektriğiniz bedavaya gelsin hem elektrik kesintilerinden etkilenmeyerek rahat edin, hem de elektrik zamlarını önümüzdeki 25 sene için dert etmeyin .

21 ALTERNATİF UYGULAMALARIMIZ
Alberk Solar olarak seracılık sektörü için yenilenebilir güneş enerjisi çözümleri sunmaktayız. Seralar için elektrik amaçlı fotovoltaik sistemlerin yanısıra, ısınmalarını sağlamak amacı ile güneş enerjili kollektörler ile yerden ısıtma sağlayan sistemler kurmaktayız. Seracılık alanında tamamen yenilenebilir enerjiye dayalı uygulamalar konusunda örnek fizibilite ve proje bilgileri için lütfen iletişim sağlayınız.

22 GES KURULUM VE BAKIM İzleme hizmetleri:
Üretilen AC elektrik saat, hafta, ay ve günlere göre izlenebilir. İnvertör ve solar panel performansı ve verimliliği izlenebilir. Kurulumdan sonraki toplam elektrik üretimi izlenebilir. Bakım: Sistem bakımı periyodik olarak sunulan bir hizmettir. Hareketli parçalar olmaması sebebiyle pek bakım gerektirmez. Bakıma dahil olan hizmetler: Gerekli ise güneş panelleri uygun temizlik malzemeleri ile yılda bir temizlenir. Gevşemiş ve hasarlı kablolar görsel olarak kontrol edilir. Sistem voltmetre ile kontrol edilerek hatalı çalışan paneller kontrol edilir.

23 İLETİŞİM ALBERK SOLAR ENERJİ SİSTEMLERİ İSTEMİHAN BURGAN
ZERDALİLİK MAH. CEBESOY CADDESİ 1392.SOK. YILDIRIM APT. NO: 85 / A MURATPAŞA / ANTALYA TEL : FAKS : GSM :


"YENİLENEBİLİR ENERJİ ALBERK SOLAR ENERJİ OLARAK GÜNEŞ PANELLERİ KURULUM MONTAJ VE TEKNİK DESTEK HİZMETİ VERMEKTEYİZ.ÜRÜNLERİMİZ CE & TSE BELGELİ OLUP 2." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları