Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ANTİOCHEAİ: M.Ö 280 YILLARINDA SELESKOV KRALI 1. ANTIYOHOS SOTER TARAFINDAN KURULMUŞTUR. PSİDİA BÖLGESİNİN BAŞKENTİ OLAN ANTİOCHİA’DA ZAMANINDA.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ANTİOCHEAİ: M.Ö 280 YILLARINDA SELESKOV KRALI 1. ANTIYOHOS SOTER TARAFINDAN KURULMUŞTUR. PSİDİA BÖLGESİNİN BAŞKENTİ OLAN ANTİOCHİA’DA ZAMANINDA."— Sunum transkripti:

1

2

3

4

5 ANTİOCHEAİ: M.Ö 280 YILLARINDA SELESKOV KRALI 1. ANTIYOHOS SOTER TARAFINDAN KURULMUŞTUR. PSİDİA BÖLGESİNİN BAŞKENTİ OLAN ANTİOCHİA’DA ZAMANINDA ÇOK GÜZEL YAPILARA VE ŞEHRİ KUŞATAN SURLARA SAHİPTİR. BU SEHİR HIRİSTANLIĞIN İLK YAYILDIĞI YERLERDEN BİRİ OLARAK KABUL EDİLDİĞİNDEN DÜNYANIN HALK MERKEZİ OLARAK BİLİNİR.ŞUANA KADAR YAPILAN ÇALISMALARADN ŞEHRİN GİRİŞ KAPISI,ANA CADDE, ŞEHİR TİYATROSU,PAZAR YERİ,AGUSTUS TAPINAĞI,SEMPOR KİLİSESİ,KÜÇÜK KİLİSE VE ROMA HAMAMI ORTAYA ÇIKARTILMIŞTIR.

6 EĞDİR GÖLÜ: İLİMZİN EN ÖNEMLİ TURİSTLİK MEKANIDIR.GÖLDE SUDAK BALIKLARI YETİŞTİRİLİR.HEMEN YAKININDAKİ KOVADA GÖLÜ VE ÇEVRESİNDEKİ ORMANLIK ALANIYLA BİRLİKTE DOĞAL BİR HARİKALAR GÖRÜNÜMÜ SERGİLER.ÜLKEMİZİN 4.BÜYÜK DOĞAL GÖLÜ OLAN EĞİRDİR GÖLÜ DENİZDEN 1000 METRE YÜKSEKLİKTE DAĞLAR ARASINDA ADACIKLARLA SÜSLENEN BİR KIRATER GÖLÜDÜR.TEMİZ VE DURU OLAN GÖLÜN ETRAFI ORMANLARLA KAPLIDIR.

7

8 PINARÖZÜ MAĞARASI: ISPARTA YENİSERBADEMLİ İÇERİSİNDE BULUNAN MAĞARA DÜNYANIN EN GENİŞ YER ALTI GÖLÜNE SAHİP OLMASININ YANINDA 12 KMLİK UZUNLUĞU İLE ÜLKEMİZİN EN UZUN MAĞARASIDIR.DERİNLİĞİ İSE 660 MT.

9  DİĞER TURİZM KAYNAKLARI

10

11 .BAYAT HARABELERİ  KARABAVLU HARABELERİ  TOL HARABELERİ  ENEBURE HARABELERİ  TİMBRİA  BARLAİS  APOLONİA MORDİAEUM

12

13  BÖLGENİN İHTİYACA CEVAP VEREN EN ÖENMLİ KAPLICASI KEÇİBORLU’DAKİ KÜKÜRTLÜ KAPLICASI

14  ISPARTA’DA GÖL ÇEVRESİNDE TAŞDİ,GELENDOST VE KEÇİBORLU VE BURDUR- EĞRİDİR GÖLÜ ÇEVRESİNDEKİ KARAKENT,İLYAS,KAYADİBİ,ULUPINAR VE DOĞAN BABA PLAJLARI YERLİ VE YABANCI TURİZTLERİN YARARLANDIĞI ÖNEMLİ KUMSALLARDIR.


"ANTİOCHEAİ: M.Ö 280 YILLARINDA SELESKOV KRALI 1. ANTIYOHOS SOTER TARAFINDAN KURULMUŞTUR. PSİDİA BÖLGESİNİN BAŞKENTİ OLAN ANTİOCHİA’DA ZAMANINDA." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları