Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AAÖL 04/05 & osmanozcan1 www.dersimiz.com tarafından yayınlanmaktadır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AAÖL 04/05 & osmanozcan1 www.dersimiz.com tarafından yayınlanmaktadır."— Sunum transkripti:

1 AAÖL 04/05 & osmanozcan1 www.dersimiz.com tarafından yayınlanmaktadır.

2 AAÖL 04/05 & osmanozcan 2 MOTİVASYON Bireysel Gelişim Grubu Osman Özcan Telif Hakkı 2004-2005 AAÖL © osmanozcan.

3 AAÖL 04/05 & osmanozcan3 MOTiVASYON MUCİZESİ Mutlu olmak, Mutsuz olmaktan daha fazla çaba ister.

4 AAÖL 04/05 & osmanozcan4 En önemli şeyler, asla önemsizlerin insafına bırakılmamalı... Kendinizegüvenmelisiniz. Siz kendinize inanırsanız başkaları da size inanır. MOTİVE OLMAK İçin!!!

5 AAÖL 04/05 & osmanozcan5 Kendinize İnanın!  Yaşamdan ne istediğinizi keşfedin ve bu yolda ilerleyin.

6 AAÖL 04/05 & osmanozcan6 Kendinize inanmanız için atabileceğiniz 4 adım var. 1) Yaşamınızda gerçekleştirmek istediğiniz başarı ve mutluluğunuz temel unsuru olacak amaçlarınızın bir listesini yapın.

7 AAÖL 04/05 & osmanozcan7 UNUTMAYIN... Motive olabilmek için kendinize güvenmelisiniz. Siz kendiniz inanırsanız başkaları da size inanır. 2) amaçlarınıza ulaşmanız için atmanız gereken adımların bir listesini yapın. 3) Amaçlarınıza adım adım ulaşmanız için gereken belli kişisel davranış nitelikleri vardır.

8 AAÖL 04/05 & osmanozcan8 Sürekli yaptığımız şey neyse, biz de oyuz. O halde mükemmellik bir eylem değil, bir alışkanlıktır. 4) Şu anda kendinizi eksik gördüğünüz yada hiç sahip olmadığınız niteliklerin bir listesini çıkarın.

9 AAÖL 04/05 & osmanozcan9 BAŞARISIZLIĞI YENEBİLİRSİNİZ!!  Önemli olan düşüp düşmemen değil, tekrar ayağa kalkıp kalkamamandır.

10 AAÖL 04/05 & osmanozcan10 BAŞARISIZLIĞIN ANLAMI NEDİR?  Başaramamak ‘yenilmiş olmak’ demek değildir.  Başarısızlıklardan ders alır almaz onları unutun.  Denemeye devam ettiğiniz sürece asla yenilmiş değilsiniz.  Başarısızlık siz izin vermediğiniz sürece ‘son’ değildir.

11 AAÖL 04/05 & osmanozcan11 Size bir adamın hayat hikayesini anlatayım  21 yaşında işinde başarısız olmuş.  22 yaşında eyalet seçimlerini kaybetmiş.  24 yaşında tekrar işinde başarısız olmuş.  26 yaşında karısı vefat etmiş.  27 yaşında ruhsal bunalıma girmiş.  34 yaşında kongre seçimlerini kaybetmiş.  36 yaşında tekrar kongre seçimlerini kaybetmiş.  45 yaşında senato seçimlerini kaybetmiş.  47 yaşında başkan yardımcılığı seçimlerini kaybetmiş.  49 yaşında tekrar senato seçimlerini kaybetmiş. 52 yaşında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ başkanı seçilmiş bir kişidir ve bu kişinin adı Abraham Lincoln ’dür.

12 AAÖL 04/05 & osmanozcan12 MESAJ ŞU!.. BIRAKMADIĞINIZ VE DENEMEKTEN VAZGEÇMEDİĞİNİZ SÜRECE ASLA YENİLMİŞ DEĞİLSİNİZ. BIRAKMADIĞINIZ VE DENEMEKTEN VAZGEÇMEDİĞİNİZ SÜRECE ASLA YENİLMİŞ DEĞİLSİNİZ.

13 AAÖL 04/05 & osmanozcan13 SORUNLARI ÇÖZMENİN BÜYÜSÜ  Sorunları gelişme fırsatları olarak görün.  Sorun çözmede büyülü bir yön vardır. Futbol oynarken yada başka bir sporu yaparken de büyü vardır.  Ne kadar çok uygularsınız o kadar iyi yaparsınız.

14 AAÖL 04/05 & osmanozcan14 SORUNLARI ÇÖZMENİN 6 ADIMI 1. Sorundan korkmayın sakinleşin. 2. Sorun üzerinde çalışın ama aklınızı onun yığıntısıyla doldurmayın. 3. Basit bile olsa bir çözüme odaklanın. 4. Bilinenden bilinmeyene doğru ilerleyin. 5. Kendiniz olduğu kadar başkaları içinde iyi olan bir çözüm seçin. 6. Küçük bir risk almanız gerekse bile harekete geçin.

15 AAÖL 04/05 & osmanozcan15 SORUNU GÖRÜŞ TARZIMIZ SORUNUN KENDİSİDİR...  Karşılaştığımız sorunlar, onları oluşturduğumuz düşünce düzeyiyle çözülmez.

16 AAÖL 04/05 & osmanozcan16 KAZAN KAZAN KAZAN !...  Altın kuralı belleğimize yerleştirdik;  Şimdi onu hayata geçirelim.

17 AAÖL 04/05 & osmanozcan17 HEDEFLERİMİZE ULAŞMAYI PLANLAMAK  Açık ve kesin olun.  Uzun ve kısa vadeli planlar yapın.  Ana amaca götürecek ara hedefler belirleyin.  Planınızı değişen koşullara uydurmak için hazırlıklı olun.  Planınızı güçlendirmek ve işler hale getirmek için sürekli kafa yorun.

18 AAÖL 04/05 & osmanozcan18 İnsanın aklı neyi kavrar ve neye inanırsa onu gerçekleştirir.  Yapabileceğinize inanın.  Geleceğinize olumlu bakın.  Sağduyunuzu kullanın.  Olumsuz düşünmeyi bırakın.  Sakinleşin.  Uyanık olun.  Yanlışları unutun.  Yeni düşüncelere açık olun.

19 AAÖL 04/05 & osmanozcan19 BAŞARI... SİZİN TERCİHİNİZ.  Karasız insanlar, karanlık bir odada, olmayan kara kediyi arayan kör adama benzerler.  Hayatımız, yaptığımız tercihlerin toplamıdır.

20 AAÖL 04/05 & osmanozcan20 SEÇİM YAPMAYA KISA BİR BAKIŞ...  İki önemli yeteneğimiz var. - seçim yapma yeteneği, - seçim yapma yeteneği, - bu seçimleri uygulama ve buna bağlı olarak hedefinize ulaşma yeteneği. - bu seçimleri uygulama ve buna bağlı olarak hedefinize ulaşma yeteneği.  Doğru seçimler yapın ve bir kere karar verdikten sonra onlara sahip çıkın.  Bir seçim yapmak cesaret ister.  Hayat bir dizi seçimden ibarettir.  Yanlış yöne gidiyorsanız başka bir seçim yapın.  Bu gün yapacağınız seçimler yarın nerde olacağınızı belirtir.

21 AAÖL 04/05 & osmanozcan21 VİZYON  Hiç kimsenin hayalinizi çalmasına izin vermeyin.

22 AAÖL 04/05 & osmanozcan22 UYANIN VE HAYAL KURUN  ‘Hayal kurabilirseniz onu gerçekleştirebilirsiniz.  Her şeyin bir fareyle başladığını asla unutmayın.’ Walt Disney

23 AAÖL 04/05 & osmanozcan23 KADERİNİZİ TANIMLAYIN… Annem ‘herkesin kaderini kendisinin çizdiğine inanırım. Yaradanın sana verdiğiyle iyisini yapmalısın.’ derdi. Annem ‘herkesin kaderini kendisinin çizdiğine inanırım. Yaradanın sana verdiğiyle iyisini yapmalısın.’ derdi. (forest gump filminden) (forest gump filminden) Can sıkıntısı yapacak bir şey olmamasının değil, uğrunda yaşanılacak bir şeyin olmamasının sonucudur. Can sıkıntısı yapacak bir şey olmamasının değil, uğrunda yaşanılacak bir şeyin olmamasının sonucudur.

24 AAÖL 04/05 & osmanozcan24 EYLEM ZAMANI  Kalbinizde işiniz, aileniz, evliliğiniz, arkadaşlarınız, toplum ve dünyanızı değiştirmekle ilgili arzularınız nelerdir?  Bu alanlarda istediğiniz şeylere ulaşmak için hangi adımları atmanız gerekir? -Bugün -Bugün -Bu hafta -Bu hafta -Bu ay -Bu ay

25 AAÖL 04/05 & osmanozcan25 YA BİR YOL AÇIN, YA BİR YOL BULUN, YA DA BU YOLDAN ÇEKİLİN. HEPİMİZİN İÇİNDE BİR ASLAN YATTIĞINI UNUTMAYIN. SADECE UYANDIRILMAYA İHTİYACI VAR.

26 AAÖL 04/05 & osmanozcan26 EN BÜYÜK HATA... ‘HAYATTA YAPABİLECEĞİNİZ EN BÜYÜK HATA; SÜREKLİ BİR HATA DAHA YAPABİLECEĞİNİZ KORKUSUDUR.’

27 AAÖL 04/05 & osmanozcan27 CESARETİNİ GÖSTER; ŞİMDİ!! Beyzboldaki gibi, sopayı sallamadığınız sürece topa vuramazsınız...

28 AAÖL 04/05 & osmanozcan28 TEŞEKKÜRLER  SUNUM BİTMİŞTİR!!


"AAÖL 04/05 & osmanozcan1 www.dersimiz.com tarafından yayınlanmaktadır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları