Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ALISVERIS Kaliteli mallarin, Bazi standartlari var. Kalitesiz mallara, Ödenmesin paralar. Alisveris yapmadan, Fiyatlara bakmadan. Bütçeye uygun olan, Mallari.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ALISVERIS Kaliteli mallarin, Bazi standartlari var. Kalitesiz mallara, Ödenmesin paralar. Alisveris yapmadan, Fiyatlara bakmadan. Bütçeye uygun olan, Mallari."— Sunum transkripti:

1 ALISVERIS Kaliteli mallarin, Bazi standartlari var. Kalitesiz mallara, Ödenmesin paralar. Alisveris yapmadan, Fiyatlara bakmadan. Bütçeye uygun olan, Mallari arayalim. Aldigimiz esyanin, Garantisi olmali. Bütün yiyeceklerin, Tarihine bakmali. Alisveris yapinca, Fis,fatura alalim. Hep böyle davranarak, Yurdu kalkindiralim. Mehmet AZIM

2

3

4 *** Eğitimin en önemli amaçlarından biriside, bireyi günümüzde okul deyince, aklıma, sınava hazırlayan kurum geliyor. Oysa, bilinçli üretici ve bilinçli tüketici olarak yetiştirilen bireyler, ülke kalkınmasında, çok önemli bir rol üstlenmiş olurlar.Alışveriş yaparken, aldığımız ürünlerin son kullanma tarihine bakma konusunda ne kadar titiz davranıyorsunuz? *** Alışverişe çocuklarınızı birlikte götürüp, ürünlerin son kullanma tarihine bakmadan alışveriş yapmamayı onlarada öğretiyormusunuz? *** Alışverişe ne bulursanız almayamı gidiyorsunuz? *** Yoksa daha önce listelediğiniz ihtiyaçlarınızı mı alıyorsunuz? *** Aldığınız herhangi bir ürün sorunlu çıkınca, karşılaştığınız zorlukları aşmak ve hakkınızı koruyabilmek için her ilçede “Tüketici Hakları Büroları” olduğunu biliyor musunuz? Bunu çocuklarınıza anlatıyor musunuz?

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15 Müşteri - İyi günler Satıcı - İyi günler, buyurun efendim. Ne arzu etmiştiniz? Müşteri - …….. bir ceket almak istiyorum. Satıcı - Kaç …….. giyiyorsun? Müşteri - …….. beden giyiyorum. Satıcı - Peki …… renk bir ceket istiyorsunuz? Müşteri - …….. ya da ……renk olabilir. Satıcı - Buyurun………. renk ve ……. beden bir ceket. Deneyin.

16 Müşteri - Evet, güzel durdu. Kaliteli mi? Satıcı - Tabi ki! Müşteri - …….. nedir? Satıcı - …….. YTL? Müşteri - Biraz pahalı,…….. Yapıyor musunuz? Satıcı - ……… Müşteri - Tamam o zaman anlaştık. Satıcı - Hayırlı olsun,güle güle giyin!

17

18 Selamün aleyküm. Aleyküm selam hocam, hoş geldiniz. Şöyle bir bakalım, bayramlık nelerin varmış. Hımmm! Baya güzel kıyafetler bunlar. Şu kazağı ver bakalım evladım. Bu kazak mı efendim?Ha! o işte. Valla hocam zevk konusun da maşallahınız var ha! bu kazak harika bir kazaktır. Taa yemenden getirttim bunu. Sizede yakışır hani! Ver bakalım. Hımm! Baya güzelmiş yahu. Sarayım mı efendim? Hayır, sen bu kazağı al bana şu gömleği ver. Hay aklınla bin yaşa hocam. Bu gömlek tam sana göre. Filinta gibi olacaksın. Eve dönünce karın bile tanıyamayacak seni. Tamam, tamam aldım bunu, hadi eyvallah. Heey! Bir dakika, bir dakika hocam. Ne var, ne oldu? Gömleğin parasını vermediniz ki! Kazakla değiştirdik ya! Ama hocam kazağın parasını da vermemiştiniz ya. E canım, kazağı geri verdik almadığım şeyin parasını niye vereyim ki! Ama hocam Aması maması yok. Haydi bana eyvallah...


"ALISVERIS Kaliteli mallarin, Bazi standartlari var. Kalitesiz mallara, Ödenmesin paralar. Alisveris yapmadan, Fiyatlara bakmadan. Bütçeye uygun olan, Mallari." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları