Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Vefa ve Tarih Bilinci Tarihine, Bayrağına ve Ata’sına sahip çıkan çocuklarımız …

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Vefa ve Tarih Bilinci Tarihine, Bayrağına ve Ata’sına sahip çıkan çocuklarımız …"— Sunum transkripti:

1

2 Vefa ve Tarih Bilinci

3

4 Tarihine, Bayrağına ve Ata’sına sahip çıkan çocuklarımız …

5 Eşinin arkasından feryat eden ANGUT kuşu…..

6 Kafesin dışındaki kuş uçarsa kafesteki kuş denize düşüp boğulacak …İşte Vefa……..

7 Geride kalanı bırakmayan…onu kurtarmak için uzanan eller….

8

9

10

11 En vefakar dostumuz gölgemizdir bilirsiniz. Ama unutmayın ki; o da yoldaşlık etmek için güneşli havayı bekler. » Georg Wilhelm Friedrich Hegel

12 İnsanın onuruyla arasında çok ince bir tel vardır,o da sözdür…. George T.Simon

13 En seçkin insanlar,sözünün eri olanlardır…. Augoste Comte

14 vefa demek sevgi demek, vefa demek aşk demek, vefa demek sevmek demek. mevlana

15 Tarihimize ve Tarihi dokularımıza sahip çıkalım….

16

17

18 vefa nedir insan merak ediyor? Vefa… İnsanın,en azından arada bir de olsa hatırlanma isteğidir sevdikleri tarafından.Basit bir tabir olarak bu şekilde söylenebilir.Çoğu kişi vefa konusunda pas geçebilir. Umurunda değildir kimse,hatta en yakınındakileri bile! ‘Amaaan!Bane yahu!Beni sormayanı ben de sormam.’ diyebilir. Bu durum; Bir nevi kişinin vefasızlık sonucu oluşabilecek olumsuz psikolojiye karşı kendisini korumasından başka birşey değil bana göre.

19 İnsanı kim üzer? Ve ne üzer? En sevdikleri değil midir? En değer verdikleri değil midir insanın canını acıtabilecek? Kişi,kendisini üzebilme,canını acıtma lüksünü sevdiklerinden başka kime verebilir? Hiç kimseye… Başka hiç kimseye bu lüksü vermemiştir insan. Sonunu bile bile.. Vefa konusu açmaya görün,size katılmayan kimse kalmaz. Kendileri de sizin gibi vefa konusunda şikayetlerini,sitemlerini dile getiriverir; ‘Çok haklısın!İnsanlar ne de vefasız olmuş..’falan filan gibi lafları duyabilirsiniz. Konuştuklarına bakacak olursanız,bu kişiler pek bir vefalı.. Peki gerçekten öyle mi? Tabiki de değil! Vefasızlıklarını,vefa konusundaki sitemlerinize katılarak örtbas etme çabası içindedirler.

20 Sizce çok şey mi istiyor insan vefa konusunda? Arada bir hatırlanmak ne kadar güzel bir duygudur oysa. Telefonunuz çalıyor,bakıyorsunuz uzun zamandır görüşmediğiniz sevdiğiniz bir isim.. Hemen Yes tuşuna basıp,o sıcacık ‘merhaba’ sesi ile içinizin ısınması gibi var mı? Arama işini geçelim, önemli değil.. Peki 1 mesaj atamaz mı insan? Telefonunuzun mesaj sesi ötüyor bu defa da.. İçinizden; ‘Ulan yine herhangi bir markanın/gsm operatörünün mesajıdır..’ derken, ekranda uzun zamandan beri görmediğiniz isimden mesaj geldiğini görüp, yüzünüzde oluşacak o tebessümün, o sevincin, o hatırlanmış olmanın verdiği mutluluğu neden çok görürsünüz?

21 Vefasızlıklarla kuşatılmış insan.. Vefasız,niye arayıp sormuyorsun? dediğiniz zaman, her zaman muhakkak ama muhakkak geçerli bir sebepleri vardır. Değer veriyorum,seviyorum,benim için gerçekten çok önemlisin gibi cümleler kuracaksınız siz, Sonra da müthiş bir vefasızlık örneği sergileyeceksiniz.. Olacak iş mi bu? Bu durumda; Vefa nedir merak ediyor insan? (Alıntıdır)

22 Vefa nedir bilir misin? Bir tebessüme bin gözyaşı feda etmektir vefa Dostu posta değişmemek Dostun hakkına ilişmemektir vefa....Gün gelip, bir lokma dahi olsa Ekmeğini yediği adamı satmaz vefa Bilir ki; bu gün adam satan yarın vatan satar. Satmakla unutmakla olmaz Her hatırasına sahip çıkar vefa.

23 Sevgidir, Şartsız, hesapsız sonu olmayan bir sevgidir vefa Sevdiğinin hatasına dahi sahip çıkmaktır. Sahipsiz doğrular, Sahipli hatalardan daha fazla acı çekerler Sahipsiz kapanmayan bir yaradır vefa. (Alıntıdır)

24 Toprağa Da Vefalılar hayat güneşli bir kış günüdür hep onlar için toprak ellerinde yoğrulur ölüm ellerinden akıp gider görünmezdir elleri ve de ne yazık o ellerin emekleri çekilen zahmete bir gülümseme bir elinize sağlık deme yeter de artar bile sizler ayaklarınızla yürürsünüz dünyayı onlar elleriyle...5 Ocak 2011 Ankara

25 Vefasızlığa Sitem Ümit bağlayıp sırtımı dayadıklarım fos çıktı Bağrıma bastıklarım çoğu kez vefasız çıktı Dost görünenlerin tavırları canımı sıktı Ummanlar gibi olan ümitlerimi aniden yıktı Gözlerimde cam,yüreğimde hayal kırıklığım Cam kırığından daha çoktur hayal kırıklığım İçimdeki burukluğumun ekseri dostların eseri Yoktur gördüğüm vefasızlıkların haddi hesabı….

26 Şanlı tarihimle gurur duyarım Şanlı tarihimle gurur duyarım, Nerde haklı görsem ona uyarım, Uyuduğum günleri ölüm sayarım, Şanlı tarihimle gurur duyarım. Ulubatlı burca diker sancağı, Kimse sevdiremez bana alçağı, Nazlı dalgalanır Türkün bayrağı, Şanlı tarihimle gurur duyarım.

27 Nerde mazlum görsem dururum, Asla olmaz benim kinim gururum, Sanma kalleşim sırttan vururum, Şanlı tarihimle gurur duyarım. Aman dileyene kalkmaz ki elim, Mayamız temizdir kâlbimiz selim, Dünya için değil sevdam emelim, Şanlı tarihimle gurur duyarım... Yusuf Önder Bahçeci

28


"Vefa ve Tarih Bilinci Tarihine, Bayrağına ve Ata’sına sahip çıkan çocuklarımız …" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları