Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KADIN Tanrı 6.günün geç saatlerine kadar kadını yaratmakla meşguldü Tanrı 6.günün geç saatlerine kadar kadını yaratmakla meşguldü Bir melek yanına yaklaştı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KADIN Tanrı 6.günün geç saatlerine kadar kadını yaratmakla meşguldü Tanrı 6.günün geç saatlerine kadar kadını yaratmakla meşguldü Bir melek yanına yaklaştı."— Sunum transkripti:

1

2 KADIN Tanrı 6.günün geç saatlerine kadar kadını yaratmakla meşguldü Tanrı 6.günün geç saatlerine kadar kadını yaratmakla meşguldü Bir melek yanına yaklaştı ve: “Neden bu seferkine bu kadar zaman harcıyorsun?”dedi Bir melek yanına yaklaştı ve: “Neden bu seferkine bu kadar zaman harcıyorsun?”dedi Tanrı yanıtladı: “Onu nasıl yarattığımı öğrenmek Tanrı yanıtladı: “Onu nasıl yarattığımı öğrenmek ister misin?" ister misin?"

3 “O,yıkanabilir, ama plastikten değil, 200’den fazla oynar ekleme sahip ve her çeşit yemeği yapabilir, kalbinde birden çok çocuğa yer verebilir, incinmiş dizden kırık kalbe kadar her şeyi sevgiyle iyileştirebilir “O,yıkanabilir, ama plastikten değil, 200’den fazla oynar ekleme sahip ve her çeşit yemeği yapabilir, kalbinde birden çok çocuğa yer verebilir, incinmiş dizden kırık kalbe kadar her şeyi sevgiyle iyileştirebilir ve en önemlisi bunu sadece iki elle yapabilir”. ve en önemlisi bunu sadece iki elle yapabilir”.

4 Melek çok etkilenmişti “Sadece iki el....bu imkansız!“ “Sadece iki el....bu imkansız!“ Bu standart bir model mi?! Bu standart bir model mi?! “Bir güne bu kadar emek.... Yarına kadar dinlenin efendim,onu sonra tamamlarsınız“. “Bir güne bu kadar emek.... Yarına kadar dinlenin efendim,onu sonra tamamlarsınız“.

5 “Olmaz”, dedi Tanrı. “Eserimi tamamlamaya az kaldı, onun kalbimde apayrı bir yeri olacak”. “Olmaz”, dedi Tanrı. “Eserimi tamamlamaya az kaldı, onun kalbimde apayrı bir yeri olacak”. “O,hasta olduğunda kendi kendisini iyileştirebilir ve günde 18 saat çalışabilir”. “O,hasta olduğunda kendi kendisini iyileştirebilir ve günde 18 saat çalışabilir”. Melek, kadına yaklaştı ve ona dokundu. Melek, kadına yaklaştı ve ona dokundu.

6 “Ama siz onu çok yumuşak yaratmışsınız,efendim” “Evet,öyle", dedi Tanrı, “Ama ayrıca güçlü de yarattım. Onun nelere dayanıp nelerin üstesinden gelebileceğini tahmin bile edemezsin.“ “Ama siz onu çok yumuşak yaratmışsınız,efendim” “Evet,öyle", dedi Tanrı, “Ama ayrıca güçlü de yarattım. Onun nelere dayanıp nelerin üstesinden gelebileceğini tahmin bile edemezsin.“ “Peki düşünebiliyor mu?" diye sordu melek. “Peki düşünebiliyor mu?" diye sordu melek. Tanrı yanıtladı: Tanrı yanıtladı: “Düşünmekle kalmıyor, nedenini sorguluyor ve tartışıyor da." “Düşünmekle kalmıyor, nedenini sorguluyor ve tartışıyor da."

7 Melek kadının yanağına dokundu.... Melek kadının yanağına dokundu.... “Tanrım, bu yaratık su sızdırıyor galiba! Ona çok şey yüklemiş olmalısın.” “Tanrım, bu yaratık su sızdırıyor galiba! Ona çok şey yüklemiş olmalısın.” “Su sızdırmıyor....O gözyaşı” diye düzeltti Tanrı “Su sızdırmıyor....O gözyaşı” diye düzeltti Tanrı “Ne için?" diye sordu melek. “Ne için?" diye sordu melek.

8 Tanrı yanıtladı: Tanrı yanıtladı: “ Göz yaşları onun üzüntüsünün,tasalarının,sevgisinin,yalnızlığının, çektiği acıların,gururunun göstergesi ” “ Göz yaşları onun üzüntüsünün,tasalarının,sevgisinin,yalnızlığının, çektiği acıların,gururunun göstergesi ” Bu yanıt meleği çok etkiledi; “Efendim, siz bir dahisiniz. Bu yanıt meleği çok etkiledi; “Efendim, siz bir dahisiniz. Her şeyi düşünmüşsünüz. Kadın gerçekten muhteşem!" Her şeyi düşünmüşsünüz. Kadın gerçekten muhteşem!"

9 Evet öyle! Evet öyle! Kadınların erkekleri şaşırtan güçleri var. Kadınların erkekleri şaşırtan güçleri var. Sıkıntıyla başa çıkabilir ve çok ağır yükleri taşıyabilir. Sıkıntıyla başa çıkabilir ve çok ağır yükleri taşıyabilir. Mutluluğu,sevgiyi ve zekayı elinde tutar. Mutluluğu,sevgiyi ve zekayı elinde tutar. Çığlık atacak hale geldiğinde gülümser. Çığlık atacak hale geldiğinde gülümser. Ağlayacak gibi olduğunda şarkı söyler, mutlu olduğunda ağlar ve korktuğunda kahkaha atar. Ağlayacak gibi olduğunda şarkı söyler, mutlu olduğunda ağlar ve korktuğunda kahkaha atar.

10 İnandığı şey uğruna savaşır. İnandığı şey uğruna savaşır. Adaletsizliğin karşısındadır. Adaletsizliğin karşısındadır. Yeni çözüm önerilerine her zaman açıktır. Ailesi için canını feda etmeye hazırdır. Yeni çözüm önerilerine her zaman açıktır. Ailesi için canını feda etmeye hazırdır. En kötü anında dostunun yanındadır. En kötü anında dostunun yanındadır. Sevgisi koşula bağlı değildir. Sevgisi koşula bağlı değildir.

11 Çocuklarının başarılarıyla sevinç gözyaşı döker. Çocuklarının başarılarıyla sevinç gözyaşı döker. Arkadaşlarının başarısıyla gururlanır. Arkadaşlarının başarısıyla gururlanır. Doğum ve evlilik haberleri onu dünyanın en mutlu insanı yapar. Doğum ve evlilik haberleri onu dünyanın en mutlu insanı yapar.

12 Bir akrabası veya arkadaşı öldüğünde yüreği kan ağlar. Fakat,kendisinde hayatla mücadele edecek gücü bulur. Bir öpücüğün bir kucak açışın kırık kalpleri iyileştireceğini bilir.

13 Onun bir tek yanlışı vardır: Kendisinin paha biçilemez bir varlık olduğunu unutur... Kendisinin paha biçilemez bir varlık olduğunu unutur...

14 Bu slaytı,kadının ne müthiş bir varlık olduğunu hatırlatmak için tüm bayan arkadaşlarınıza gönderin....Ayrıca tahmin edeceğiniz üzere baylara da göndermenizde fayda var. Bazen onlara da hatırlatmak gerekir..!!! Bu slaytı,kadının ne müthiş bir varlık olduğunu hatırlatmak için tüm bayan arkadaşlarınıza gönderin....Ayrıca tahmin edeceğiniz üzere baylara da göndermenizde fayda var. Bazen onlara da hatırlatmak gerekir..!!!

15 Çeviren(translated by): Serdar Fırat Çeviren(translated by): Serdar Fırat İrtibat(contact): Serdarfirat1907@hotmail.com


"KADIN Tanrı 6.günün geç saatlerine kadar kadını yaratmakla meşguldü Tanrı 6.günün geç saatlerine kadar kadını yaratmakla meşguldü Bir melek yanına yaklaştı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları