Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YÖRESEL MİMARİ ÖZELLİKLERE UYGUN TİP KONUT PROJESİ YAPI İŞ LER İ GENEL MÜDÜRLÜ Ğ Ü BALIKESİR EVLERİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YÖRESEL MİMARİ ÖZELLİKLERE UYGUN TİP KONUT PROJESİ YAPI İŞ LER İ GENEL MÜDÜRLÜ Ğ Ü BALIKESİR EVLERİ."— Sunum transkripti:

1 YÖRESEL MİMARİ ÖZELLİKLERE UYGUN TİP KONUT PROJESİ YAPI İŞ LER İ GENEL MÜDÜRLÜ Ğ Ü BALIKESİR EVLERİ

2 YAPI İŞ LER İ GENEL MÜDÜRLÜ Ğ Ü 2 BALIKESİR´DE GELENEKSEL KONUT MİMARİSİNİ YANSITAN ÖRNEKLERİN TAMAMINA YAKINI, KENTİN ÇEKİRDEK DOKUSUNU OLUŞTURAN DUMLUPINAR, AYGÖREN, KARAOĞLAN VE KARESİ MAHALLELERİNDE YER ALMAKTADIR. BU TERCİHİN NEDENİ KENTİN GEÇİRMİŞ OLDUĞU DEPREMLER OLARAK GÖRÜLMEKTEDİR. ÇÜNKÜ BİR ÇOK YAPI, ZAHMETLİ OLMASINA RAĞMEN EĞİMLİ ARAZİDE KOT FARKINDAN YARARLANILARAK BODRUM-KİLER İNŞA EDİLMEK SURETİYLE DÜZ ZEMİNE YERLEŞTİRİLMİŞTİR. GÜNÜMÜZDE AZ SAYIDA KALAN BU YAPILAR 19 YY.SONU İLE 20.YY BAŞINA AİTTİR.

3 YAPI İŞ LER İ GENEL MÜDÜRLÜ Ğ Ü 3 DAMA PLANLI KESİŞEN SOKAKLAR ARASINDA YER ALAN YAPILAR, ARAZİ VE SOKAK YAPISINA GÖRE KONUMLANMIŞTIR. İÇ VE DIŞ CEPHELERDE SADELİK GÖZE ÇARPMAKTADIR. GENEL OLARAK TAŞ ZEMİN ÜZERİNE YÜKSELEN BEDEN DUVARLARI, AHŞAP HATIL-DESTEKLER ARASINA TUĞLA VE ÇAMUR HARÇLI SIVA DOLDURULMASIYLA “AHŞAP ÇATKI ARASI DOLGU” TEKNİĞİNDE İNŞA EDİLMİŞTİR. KOT FARKINDAN OLUŞAN BODRUMLARIN ÜZERİNE BİR VEYA İKİ KAT OLARAK İNŞA EDİLMİŞ BU YAPILARDA ZEMİN KAT, EVİN “HİZMETLER” DENİLEN MUTFAK, KİLER GİBİ SERVİS MEKANLARINA AYRILMIŞTIR.

4 4 2013 YILI İTİBARİ İLE ÜLKE GENELİNDE YÖRESEL YERLEŞİM DOKUSU VE YAŞAM ŞARTLARININ, YÖRESEL MİMARİ CEPHE ÖZELLİKLERİNİN, KULLANILAN YEREL MALZEMELERİN, TESPİT EDİLEREK ÖRNEK MİMARİ YAPI PROJELERİNİN ÜRETİLMESİ HEDEFLENMİŞ OLUP, MARMARA BÖLGESİ'NDE BALIKESİR İLİ VE ÇEVRESİNDE YÖRESEL MİMARİ ÖZELLİKLERE UYGUN (12 TİP) KONUT PROJESİ ELDE EDİLMİŞTİR. REHBER NİTELİĞİNDE OLAN BU ÇALIŞMA İLE ÜLKEMİZDE YÖRESEL MİMARİYE OLAN İLGİYİ VE HASSASİYETİ ARTIRMAK AMAÇLANMIŞTIR. YAPI İŞ LER İ GENEL MÜDÜRLÜ Ğ Ü

5 Balıkesir evleri(12 tip) 5

6 YAPI İŞ LER İ GENEL MÜDÜRLÜ Ğ Ü Balıkesir evleri(12 tip) 6

7 YAPI İŞ LER İ GENEL MÜDÜRLÜ Ğ Ü Balıkesir evleri(12 tip) 7

8 YAPI İŞ LER İ GENEL MÜDÜRLÜ Ğ Ü Balıkesir evleri(12 tip) 8

9 YAPI İŞ LER İ GENEL MÜDÜRLÜ Ğ Ü Balıkesir evleri örnek plan tipleri 9 Zemin kat

10 YAPI İŞ LER İ GENEL MÜDÜRLÜ Ğ Ü 10 Balıkesir evleri örnek plan tipleri 1. kat

11 YAPI İŞ LER İ GENEL MÜDÜRLÜ Ğ Ü Balıkesir evleri örnek plan tipleri 11 Zemin kat 1. kat


"YÖRESEL MİMARİ ÖZELLİKLERE UYGUN TİP KONUT PROJESİ YAPI İŞ LER İ GENEL MÜDÜRLÜ Ğ Ü BALIKESİR EVLERİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları