Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BAĞLANTI OLUŞTURMAK Bağlantı rengini ve biçimlendirme özelliklerini ayarlamak Hipermetin bağlantıları oluşturmak Resim tabanlı bağlantılar oluşturmak Bağlantıların.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BAĞLANTI OLUŞTURMAK Bağlantı rengini ve biçimlendirme özelliklerini ayarlamak Hipermetin bağlantıları oluşturmak Resim tabanlı bağlantılar oluşturmak Bağlantıların."— Sunum transkripti:

1 BAĞLANTI OLUŞTURMAK Bağlantı rengini ve biçimlendirme özelliklerini ayarlamak Hipermetin bağlantıları oluşturmak Resim tabanlı bağlantılar oluşturmak Bağlantıların nasıl açılacağını belirlemek İsimli yer imleri eklemek ve bunlara bağlantı atamak Resim haritası oluşturmak E-posta bağlantıları eklemek

2 NELERDEN LİNK VEREBİLİRİZ Yazı Flash Text Flash button Resim Image Viewerdaki resimler Kendi tasarladığımız düğmeler Resmin sadece bir kısmından

3 HATIRLATMALAR İşaretleyebildiğimiz her nesenden link verebiliriz. Yazılara verdiğim linklerin rengini CSS sayesinde değiştirebiliriz. Link verdiğim sayfayı yeni bir pencerede açabiliriz. Sayfamızın istediğimiz yerine yer imi koyabiliriz.

4 HATIRLATMALAR Linklerin renklerini ve fontunu değiştirmek için “PAGE PROPERTIES” de “LINKS” seçilir. Renk kodu yazarken diyez (#) kendinden sonra 16 lık sayı sisteminde renk kodu geleceğini belirtir. Link verirken Diyez (#) aynı sayfada yer imine link vereceğimizi belirtir. (Named Anchor) Link verdiğimiz dosyaların bizim web klasörümüz içinde olmasına dikkat!!!

5 HATIRLATMALAR Hot Spot ile 1 resme 1 den fazla link verebiliriz. Email için link vermek istediğimizde link kutucuğna mailto: yazıp hemen arkasından email adresini yazmamız yeterlidir.mailto:


"BAĞLANTI OLUŞTURMAK Bağlantı rengini ve biçimlendirme özelliklerini ayarlamak Hipermetin bağlantıları oluşturmak Resim tabanlı bağlantılar oluşturmak Bağlantıların." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları