Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TANDEM Programı ile dil öğrenme Nadide Yılmaz

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TANDEM Programı ile dil öğrenme Nadide Yılmaz"— Sunum transkripti:

1 TANDEM Programı ile dil öğrenme Nadide Yılmaz nadide_ylmaz@yahoo.com

2 Tanışma Toplantısı - 13 Mart 2008 TANDEM NEDİR? Tandem, Avrupa'da çoğu üniversitede uygulanan bir dil partnerliği - eşlikçiliği programıdır.

3 Tanışma Toplantısı - 13 Mart 2008 Erasmus öğrencisinin gittiği ülkenin dilini ve kültürünü öğrenirken, kendisine eşlik eden ev sahibi öğrencinin de onun dilini ve kültürünü öğrenmesini, geliştirmesini amaçlayan gönüllülük esasına dayanan bir uygulamadır.

4 Tanışma Toplantısı - 13 Mart 2008 Neler sağlıyor? ● Tandem eşlikçiliği, gelen öğrencilerin Türkçe öğrenebilmelerine imkan sunmakta ve aynı zamanda ev sahibi öğrenci için de benzer bir avantajı kendi yaşıtı bir kişiyle oluşturmaktadır.

5 Tanışma Toplantısı - 13 Mart 2008 Öğrenciler, birbirlerinin ana dilini öğrenirken, aynı zamanda kültürlerini de daha yakından tanıyabilmektedir. Tandem arkadaşınızın ülkesine ait müzik, dans ve yemek gibi daha bir çok zenginliği tanımanıza fırsat sağlamaktadır.

6 Tanışma Toplantısı - 13 Mart 2008 Nasıl başvurulur? Erasmus tanışma toplantısında, Tandem eşlikçisi olmak isteyen öğrenciler, hangi dili sunabileceklerini ve Türkçe öğrenmek istediklerini bildiren formları doldurarak başvurularını yapabileceklerdir.

7 Tanışma Toplantısı - 13 Mart 2008 Başvuruyu yapan öğrencilerin sayıları, ilgili fakültelerin Erasmus koordinatörlerine iletilecektir. Üniversitemizin Erasmus birim koordinatörleri aracılığıyla da, fakültelerimizdeki Tandem arkadaşı olmak isteyen Türk öğrenciler seçilecektir.

8 Tanışma Toplantısı - 13 Mart 2008 Kurulumuz, seçilen Türk öğrencileri ile gelen Erasmus öğrencilerini eşleştirerek, öğrencilerin iletişime geçmelerini sağlayacaktır.


"TANDEM Programı ile dil öğrenme Nadide Yılmaz" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları