Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Tarih boyunca Sümerler,Akadlar,Babilliler,Asurlar ve Aramiler gibi köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Dicle ve Fırat arasında kalan Mezopotamya.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Tarih boyunca Sümerler,Akadlar,Babilliler,Asurlar ve Aramiler gibi köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Dicle ve Fırat arasında kalan Mezopotamya."— Sunum transkripti:

1 Tarih boyunca Sümerler,Akadlar,Babilliler,Asurlar ve Aramiler gibi köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Dicle ve Fırat arasında kalan Mezopotamya Zayende’nin medeni gezginlerini de büyüledi.

2 Güneydoğu’dan hergün gelen üzücü haberler ne kadar canımızı sıksa da Zayende Gezginleri olarak Yelda’nın öncülüğünde geri adım atmadık. Bu durumu Necdet Mardin’den attığı bir tweet ile özetledi: «Zayende Travel ile Diyarbakir-Mardin-Midyat- Hasankeyf gezisindeyiz.Son derece huzurlu ve guvenli dolasiyoruz. Herkes ekmek derdinde, normal bir yaşam sürüyor ama İstanbul'da ne acı ki bambaşka gosteriliyor. Amaç bölgenin Batı ile temasini kesmek. Yerli turistin az olmasi üzdü bizi. Mardin-Diyarbakir halki tüm samimiyeti ile sizleri bekliyor. Şimdi tam zamanı...Haydi!»

3 Olumsuz haberlere kulak asmayıp bu güzel topraklara gelen Zayende Gezginleri becerilerini fotoğraf çekimlerinde kanıtladı.

4 Atilla’nın objektifinden Zayende

5 Ancak her koşulda fotoğraf çekebilen Hülya’ya bu çabası ve güzel fotoğrafları için ayrı bir sayfa ayırmak gerekirdi…

6 Ancak Mezopotamya toprakları fotoğrafçılara karşı da çok cömertti, tarih boyunca tüm medeniyetlere olduğu gibi…

7 Sözün bittiği yerler…

8 Zayende Gezginler çok gezdiler,gördüler bol bol alışveriş yaptılar …

9 Mankenle fotoğraf çektiren Sinan’dan öcünü misli misli aldı Funda… Berke bile yetişemedi,Funda öpücüğü kondurdu … Efsaneye göre şimdilerde bir eski manken öpücük sonrası canlanmış, acı acı türkü çığırıyormuş Dara Harabelerinde…

10 Bir Zayende klasiği… Gezi boyunca ve sonrasında dostluklar tavan yaptı… Hizaya girin çocuklar! Haydi son 4 kişi… Mardin’de Havana etkileri… Ay bu tütün gülme aromalı imiş…

11 Pek tatlıydı hayvan dostlarımız

12 Zayende Gurmeleri iş başında… Homini Gırtlak 

13 Ebru Hanım’ın ev sahipliğinde Cercis Murat Konağı’nda yemek ve eğlence anlatılmaz yaşanır…

14 Sadık Künefe Candır… Otantik Erdoba Konakları’nda Konakladık.

15 Bir başka Zayende Gezisinde buluşmak üzere Mezopotamya Denizinden sevgilerle… www.necdetbukulmez.comwww.necdetbukulmez.com ve Zayende Travel yapımıdır.


"Tarih boyunca Sümerler,Akadlar,Babilliler,Asurlar ve Aramiler gibi köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Dicle ve Fırat arasında kalan Mezopotamya." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları