Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YARATICI ÇOCUKLAR DERNEĞİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YARATICI ÇOCUKLAR DERNEĞİ"— Sunum transkripti:

1 YARATICI ÇOCUKLAR DERNEĞİ

2 “ Küçük hanımlar, küçük beyler
“ Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ışığısınız. Ülkemizi aydınlığa sizler kavuşturacaksınız. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz. ” Mustafa Kemal ATATÜRK

3 YARATICI ÇOCUKLAR DERNEĞİ OLARAK TÜRKİYE GENELİNDE 284 OKUL İLE BİRLİKTE KARMA SERGİLER, DİNLETİLER, GÖSTERİLER, YARIŞMALAR VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.

4 ATÖLYE ÇALIŞMALARI İLE ÇOCUKLARIMIZIN BİLGİ VE BECERİLERİNİ GELİŞTİREREK ONLARIN MESLEKİ SEÇİMLERİNE UFUK AÇIYOR, FARKLI ALANLARDAKİ SANATÇI VE TASARIMCILARLA BİRLİKTE ÇALIŞMA OLANAĞI SUNARAK YARATICILIKLARINI GELİŞTİRİYORUZ.

5 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA İSTANBUL, İZMİR, SAMSUN VE EDİRNE’DE DÜZENLENEN ATÖLYE ÇALIŞMALARINA 40 ULUSLARARASI VE 18 TÜRK SANATÇI KATILDI. TOPLAMDA 5725 ÖĞRENCİYE ULAŞILDI.

6

7

8

9 ÇEŞİTLİ KURUM VE KURULUŞLARLA FARKLI ALANLARDA ÇOCUKLARIMIZIN HAYAL GÜÇLERİNİ VE YETENEKLERİNİ GELİŞTİRECEK YARIŞMALAR DÜZENLİYORUZ.

10 2005 YILINDA MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ VE MAİSON FRANÇAİSE İŞBİRLİĞİNDE ÇOCUKLAR İÇİN İLK TASARIM YARIŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİK.

11 2007 YILINDAN İTİBAREN TASARIM ALANINDAKİ ÇALIŞMALARIMIZI ORTA ANADOLU İHRACATÇILAR BİRLİĞİ İŞBİRLİĞİNDE ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMALARININ GENÇLER KATEGORİSİNİ SÜRDÜRÜYORUZ.

12 2006 YILINDA ÇOCUKLARA VE GENÇLERE MİZAH SEVGİSİNİ AŞILAMAK AMACIYLA BAŞLATTIĞIMIZ KARİKATÜR YARIŞMALARINI AYDIN DOĞAN VAKFI İŞBİRLİĞİNDE DÜZENLEMEYE DEVAM EDİYORUZ.

13 2007 YILINDA BAŞLATTIĞIMIZ ÖYKÜ YARIŞMALARINI DOĞAN EGMONT YAYINCILIK İŞBİRİLİĞİNDE DÜZENLEMEYE DEVAM EDİYORUZ.

14 2010 YILINDA TÜRKİYE’DE İLK KEZ FİRST LEGO LİGİ AVRUPA AÇIK ŞAMPİYONASINI, 42 ÜLKEDEN 600 ÇOCUK VE 400 YETİŞKİNİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRDİK.

15 BU YIL İLK KEZ “GELECEĞİN MÜCİTLERİ” ADI ALTINDA MULTI CHANNEL DEVELOPERS İŞBİRLİĞİNDE BİLİM YARIŞMASI DÜZENLİYORUZ.

16 BU YIL İLK KEZ “GÜLÜMSETEN KARELER” ADI ALTINDA OPTİMUM OUTLET ALIŞVERİŞ MERKEZİ VE FOTOPYA İŞBİRLİĞİNDE FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZENLİYORUZ.

17 2006 YILINDA AKŞAM GAZETESİ İŞBİRLİĞİNDE GAZETENİN MATBAASINI GEZEREK, YAZI İŞLERİ TOPLANTISINA KATILAN ÇOCUKLARIN ÇALIŞMALARI İLE ÇOCUKLAR TARAFINDAN YAPILMIŞ İLK GAZETEYİ 23 NİSAN EKİ OLARAK ÇIKARTTIK.

18 ÇEVRE BİLİNCİNİ GELİŞTİRMEK AMACIYLA “AĞAÇLAR KESİLMESİN” “SOYU TÜKENEN HAYVANLAR” VE “ÇEVRE KARİKATÜRLERİ” TEMALI ÇALIŞMALARI SERGİLEDİK.

19

20 BU YIL ÜÇÜNCÜSÜNÜ DÜZENLEYECEĞİMİZ OKULLAR ARASI “23 NİSAN’A MERHABA” ETKİNLİĞİMİZ GAZİANTEP’TE ULUSLARARASI DÜZEYDE YAPILACAKTIR.  

21 ZEUGMA ANTİK KENTİ

22 YESEMEK AÇIK HAVA MÜZESİ

23 RUMKALE

24 GEZEGEN EVİ ve BİLİM MERKEZİ

25 GAZİANTEP ZOO

26 BOTANİK BAHÇESİ

27 MASAL PARKI

28 HARİKALAR DİYARI

29 “23 NİSAN’A MERHABA” ETKİNLİĞİ KAPSAMI
Plastik Sanatlar Sergisi “Sanat Tarihine Çağdaş Yorumlar” Fotoğraf Sergisi “Anadolu Medeniyetleri” Çevre Sergisi “Medeniyetleri Koruyan Çevre Dostu Projeler” Karikatür Sergisi “Tarihte Yolculuk” Tiyatro “Gaziantep’te Çocuk Olmak” Bir Günlük Performans “Tarihte Yolculuk” Müzik Dinletileri / Atölye Çalışmaları / Eğitmen Eğitimleri

30 KARDEŞ ŞEHİRLER

31 ZEUGMA MÜZESİ

32 ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ KÜLTÜR ve KONGRE MERKEZİ

33 FESTİVAL PARK

34 “AYASOFYA’NIN SESİ” ADLI DRAMA VE MÜZİK GÖSTERİSİNDE ANAOKULUNDAN LİSE ÖĞRENCİSİNE KADAR FARKLI OKULLARDAN 600 ÖĞRENCİNİN KATILIMI İLE ÜLKEMİZDEKİ EN GENİŞ KADROLU ÇOCUK OYUNUNU SAHNELEDİK.

35

36 2006 YILINDAN İTİBAREN YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİMİZİ YÜREKLENDİRMEK, ONLARI BENZER YETENEKTEKİ ARKADAŞLARI İLE BULUŞTURMAK AMACIYLA KONSOLOSLUKLARDA MÜZİK DİNLETİLERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.

37 İLK OLARAK SAVARONA YATINDA 2006 YILINDA DÜZENLEDİĞİMİZ “ÖĞRETMENLER GÜNÜ” ETKİNLİĞİMİZ BU YIL PERA PALAS OTELİ’NDE GERÇEKLEŞECEKTİR. SAVARONA YATI PERA PALAS OTELİ

38 YARIŞMA VE ETKİNLİK KOORDİNATÖRLERİ
Mobilya Tasarım Yarışması Bilim Yarışması Plastik Sanatlar Atölye Çalışmaları Çevre Etkinlikleri Karikatür Etkinlikleri Fotoğraf Yarışması Öykü Yarışması Sanal Dergi Müzik Sevil Sakarya Didem Çapa Lerzan Özer Melahat Mersinli Senem Demirhan İbrahim Tapa Selahattin Kuseyri Havva Tapa Aziz Yavuzdoğan Hülya Kanbay

39 YARATICI ÇOCUKLAR DERNEĞİ’NİN ETKİNLİKLERİNDE BULUŞMAK ÜZERE…
EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ETKİNLİKLERİNDE BULUŞMAK ÜZERE…


"YARATICI ÇOCUKLAR DERNEĞİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları