Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

VOP VELİ ORYANTASYON PROGRAMI Eylül 2012

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "VOP VELİ ORYANTASYON PROGRAMI Eylül 2012"— Sunum transkripti:

1 VOP VELİ ORYANTASYON PROGRAMI 10-14 Eylül 2012

2 DERS – 2 10 EYLÜL 2012 VELİ ORYANTASYON PROGRAMI
İSTANBUL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VELİ ORYANTASYON PROGRAMI 10 EYLÜL 2012

3 OKUL VE ÇEVRESİNİN TANITILMASI

4 AÇILIŞ Sayın Velilerimiz,
Büyük umut ve sevinçle çocuğunuzu okula başlatmış bulunuyorsunuz. Çocuğunuz okulda bulunduğu süre içerisinde; okumayı yazmayı, kendi ihtiyaçlarını karşılamayı, toplum içerisinde yaşayabilmesi için gerekli kuralları, hayatını kazanabilmek için gerekli her şeyi okulda öğrenecektir.

5 AÇILIŞ Sonuçta, Bir birey olarak kendi kendine yeterli, ailesine ve topluma yararlı bir insan olacaktır. Çocuğunuzun okula devam etmesi kendi yararına olduğu gibi sizin de yararınıza olacaktır. Çocuk okulda bulunduğu süre içinde mutlu ve güven içerisinde olacaktır. İçiniz rahat olsun.

6 AÇILIŞ Biz Okul olarak imkanlarımız ölçüsünde çocuğunuz için en iyi olan şeyleri yaparken yetersiz kaldığımız yönler olabilir. Bu konularda görüş ve önerilerinizi bekliyoruz. Eğitim-Öğretim ve her türlü çalışmalarla ilgili görüş, eleştiri ve önerilerinizi zamanında ve açıkça belirtmeniz, hataları zamanında düzeltmek için yararlı olacaktır. Çocuğunuzla ilgili her türlü toplantı ve görüşmelere katılmanız iyi bir eğitim için şarttır.

7 VELİ ORYANTASYON PROGRAMI
Temel eğitimin kalitesini artırabilmek için nitelikli öğretmenlere ihtiyaç olduğu kadar donanımlı velilere de ihtiyaç vardır. Ülkemizde müfredatın değişimine paralel olarak velilerin de eğitim almaları kaçınılmaz hal almıştır. Değişen müfredat ve gelişen teknoloji karşısında velilerin kişisel olarak kendilerini geliştirmeleri gerektiği bir gerçektir.

8 VELİ ORYANTASYON PROGRAMI
Geleneksel anne – baba rolünün yerine, öğrenen ve öğreten, bilinçli, katılımcı veli modelinin öne çıkarılması gerekmektedir. Bu çalışma ile velilerin çağın ve yeni müfredatın gerektirdiği yetkinliğe sahip olmaları amaçlanmıştır.

9 Değerli Velilerimiz, Bu eğitim süresince; Siz değerli velilerimizin kendinizi tanıma ve geliştirme, çocuklarınızı tanıma, eğitim ve öğretim kavramları, okul kültürünü öğrenme ve İlköğretim müfredatı hakkında bilgi edinmenizi hedeflemiş bulunuyoruz.

10 HER OKUL KENDİ OKUL FOTOĞRAFINI KOYACAK VE OKUL BİLGİLERİNİ GİRMELİ
BU SAYFADAN İTİBAREN HER OKUL KENDİ OKUL FOTOĞRAFINI KOYACAK VE OKUL BİLGİLERİNİ GİRMELİ A- OKULUN ADI : Hürriyet İlköğretim Okulu B- KURUM KODU : C- OKUL MÜDÜRÜ : Zeki MORKOÇ D- TELEFONU : (Fax) E- ADRESİ : Ferahevler Mah. Adnan Kahveci Cad Kültür Sok No: 20 Sarıyer /İSTANBUL F- İNTERNET SİTESİ : G- ÖĞRENİM ŞEKLİ : İkili eğitim H- ÖĞRENCİ SAYISI : 1157

11 OKULUN KURULUŞU VE TARİHİ GELİŞİMİ
Hürriyet İlköğretim Okulu ilk olarak 1972 yılında 3 derslikle eğitim ve öğretime açılmıştır, 1977 yılında ise 10 derslikli betonarme yapıya kavuşmuştur, yılında yapılan 11 derslikli ek bina ile okulumuz şuan ki son halini almış ve halen burada eğitim ve öğretime devam etmektedir.

12 MİSYONUMUZ İlk olarak genel ahlak kurallarını çok iyi benimseyen, paylaşımcı, kendi çıkarları için değil, toplum bilinciyle çalışan bireyler yetiştirebilmektir. Çalışmalarımızda, öğrencilerimizin zekâlarını en üst düzeyde kullanabilmelerini hedefliyoruz. Bilgiyi değil; bilgiyi elde etme yollarını öğretiyoruz. Her öğrencimize sosyal statü ayrımı yapmaksızın eşit yaklaşımımızla onların özgüvenlerini ön plana çıkartıyoruz. Biliyoruz ki kendine güvenen, girişimci, sosyal bireyler toplumu daima daha üst seviyelere taşıyacaktır.

13 VİZYONUMUZ Herkes her gün daha iyiye ulaşmak ister. Biz de, İstanbul okulları arasında sayılı okullar arasına girebilmek velilerin ve öğrencilerin gıpta ile bakacağı, eğitim görmek için özellikle tercih edeceği bir okul haline gelebilmek için uğraşıyoruz. Eğitimi, sanatsal faaliyetler, spor aktiviteleri ve sosyal faaliyetlerle destekleyerek, yaratıcı, çevreci, üretken bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

14 SOSYO-EKONOMİK VE COĞRAFİ ÇEVREMİZ
Ailelerin sosyo- ekonomik durumu Öğrenciye verilecek olan beslenme ve cep harçlığının bölge şartlarına göre değerlendirilmesi Okul çevresindeki olumsuz ortamlar Güvenli yol ve okul giriş-çıkış yerleri

15 OKULUN TESİSLERİ Okulun tüm birimlerinin görsel materyaller kullanarak tanıtılacaktır!!!

16 OKUL BAHÇESİ

17 OKUL GİRİŞ ÇIKIŞ KAPILARI

18 KORİDORLAR VE KATLAR

19 YÖNETİM ODALARI A blok 1. kat müdür odası
B blok 2.kat müdür yardımcısı vb.

20 PERSONEL BİLGİLERİ YÖNETİCİ SAYISI : 3 Okul Müdürü :
Müdür Yardımcıları : ÖĞRETMEN SAYISI : Hürriyet İlköğretim Okulunda 33 kadrolu, 1 sözleşmeli, 6 görevlendirme ve 2 kadrosuz usta öğretici olarak toplam 42 öğretmen görev yapmaktadır. HİZMETLİ : YOK MEMUR : YOK TABLO YAPILARAK SUNULACAK.

21 ÖĞRENCİ BİLGİLERİ TOPLAM ÖĞRENCİ SAYISI: 1192 Şube Sayısı Erkek Kız
Ana Sınıfı 2 21 20 41 İlköğretim 1 4 56 76 132 İlköğretim 2 73 97 170 İlköğretim 3 81 55 136 İlköğretim 4 74 68 142 İlköğretim 5 69 77 146 İlköğretim 6 57 131 İlköğretim 7 70 151 İlköğretim 8 79 64 143 Genel Toplam 36 591 601 1192

22 ÖĞRETMENLER ODASI

23 REH. VE PSİKOLOJİK DANIŞMA SERVİSİ
Hürriyet İlköğretim Okulu Rehberlik Servisinde, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize yönelik çalışmalar ve etkinlikler yapılır. Öğrencilerin gelişim dönemi ihtiyaçlarına uygun rehberlik programları uygulanır. Okul Rehber Öğretmeni belli bir program dâhilinde ve boş geçen derslerde, sınıf rehber öğretmenleri iki haftada bir olan rehberlik ders saatlerinde, okul müdür yardımcıları ise okul rehberlik servisi ile koordineli bir şekilde öğrencilerle ilgilenmektedirler.

24 REH. VE PSİKOLOJİK DANIŞMA SERVİSİ
Rehberlik programlarında öğrencilerin özgüvenlerini, temel sosyal becerilerini, sorun çözme becerilerini destekleyici bireysel ve grup aktiviteleri düzenlenir. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık süreci içinde öğrenciler ve veliler gizlilik, güven ve kişilik haklarına saygı gösterilerek, istedikleri her konuda yargılamadan, koşulsuz kabul edilerek dinlenir.

25 KÜTÜPHANE Hürriyet İlköğretim Okulu, bilimsel, kültürel ve süreli tüm yayınları içeren 1000 kitabın bulunduğu bir kütüphaneye sahiptir. Öğrenciler, internet ve yakında kullanıma açılacak CD tarama olanağı sağlayacak bilgisayar donanımlı kütüphane ortamı ile tüm yayınları ve gazete ve dergileri izleyebilecektir.

26 FEN LABORATUVARI

27 BİLGİSAYAR LABORATUARI
Öğrencilerin her türlü gereksinimlerini karşılayacak modern donanıma sahip bir Bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır.

28 ÇOK AMAÇLI SALON Hürriyet İlköğretim Okulu’nda 100 kişi kapasiteli bir salon mevcuttur. Bu salonda konferans, seminer, veli toplantıları, tiyatro ve piyesler, çeşitli yarışmalar ve de birçok sosyal ve sportif etkinliler yapılmaktadır. Salonda kapalı devre ses sistemi ve barkovizyon bulunmaktadır.

29 ATÖLYE- İŞLİK Hürriyet İlköğretim Okulu’nda Görsel Sanatlar, Teknoloji ve Tasarım dersleri ve Kulüp çalışmaları için hazırlanmış öğrencilerin bağımsız hareket edebildiği bir atölye mevcuttur. Dersler ve çalışmalar bu ortamda uygulamalı olarak gerçekleştirilmektedir.

30 SPOR SALONU

31 SATRANÇ ODASI Hürriyet İlköğretim Okulu’nda öğrencilerin satranca gösterdiği ilgiyi arttırabilmek ve seçmeli ders olarak seçilen satrancın eğitiminin alınabilmesi için 22 satranç takımlık sınıfımız öğrencilere hizmet vermektedir.

32 YİYECEK-İÇECEK HİZMETLERİ
Okulun giriş katında yer alan modern kantin, temiz, sağlıklı yemek hizmeti ile öğrencilere beslenme amacına uygun bir alandır. Yakın bir zamanda kantin, öğrencilerin sadece beslenmeleri için değil aynı zamanda dinlenme amacına hitap edecek bir kafeterya ya dönüştürülecektir.

33 ARŞİV

34 WC

35 OKULDA KULLANILAN TEKNOLOJİ
Okulun Bilgisayar Sayısı ve internet durumu Fotokopi makinesi sayısı Akıllı tahta ve projeksiyon durumu ve sayısı Merkezi yayın sistemi

36 PERSONEL RESİMLERİ

37 AKADEMİK BAŞARI Sbs başarısı
Tablo olacak ( fen ,anadolu…vb yerleştirme sonuçları )

38 SOSYAL VE SPORTİF FAALİYETLER
Spor takımları ve alınan dereceler Halk oyunları ve alınan dereceler Çevre, fotoğraf,fen ve matematik proje çalışmaları ve dereceleri Tiyatro ve drama çalışmaları ve alınan dereceler Satranç çalışmaları ve alınan dereceler Kültürel geziler

39 KURULAN KOMİSYONLAR Öğrenci Davranışlarını değerlendirme kurulu
Okul aile birliği kurulu Demirbaş sayım komisyonu Kayıt kabul ve nakil komisyonu Psikolojik danışma ve Rehberlik hizmetleri yürütme komisyonu Okul gazetesi ve web sayfası kontrol kolu ve inceleme kurulu

40 KURULAN KOMİSYONLAR Kantin denetleme komisyonu
Servis araçları denetleme komisyonu Belirli gün ve haftalar komisyonu Öğrenci kurulu Okul gelişim yönetim ekibi (OGYE) Zümre öğretmenler kurulu

41 VELİ ORYANTASYON PROGRAMI
DERS ARASI


"VOP VELİ ORYANTASYON PROGRAMI Eylül 2012" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları