Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

2 DERS – 2 İSTANBUL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VELİ ORYANTASYON PROGRAMI 10EYLÜL2012.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "2 DERS – 2 İSTANBUL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VELİ ORYANTASYON PROGRAMI 10EYLÜL2012."— Sunum transkripti:

1

2 2 DERS – 2 İSTANBUL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VELİ ORYANTASYON PROGRAMI 10EYLÜL2012

3 3

4 4 Büyük umut ve sevinçle çocuğunuzu okula başlatmış bulunuyorsunuz. Çocuğunuz okulda bulunduğu süre içerisinde; okumayı yazmayı, kendi ihtiyaçlarını karşılamayı, toplum içerisinde yaşayabilmesi için gerekli kuralları, hayatını kazanabilmek için gerekli her şeyi okulda öğrenecektir.

5 5 Sonuçta, Bir birey olarak kendi kendine yeterli, ailesine ve topluma yararlı bir insan olacaktır. Çocuğunuzun okula devam etmesi kendi yararına olduğu gibi sizin de yararınıza olacaktır. Çocuk okulda bulunduğu süre içinde mutlu ve güven içerisinde olacaktır. İçiniz rahat olsun.

6 6 Biz Okul olarak imkanlarımız ölçüsünde çocuğunuz için en iyi olan şeyleri yaparken yetersiz kaldığımız yönler olabilir. Bu konularda görüş ve önerilerinizi bekliyoruz. Eğitim-Öğretim ve her türlü çalışmalarla ilgili görüş, eleştiri ve önerilerinizi zamanında ve açıkça belirtmeniz, hataları zamanında düzeltmek için yararlı olacaktır. Çocuğunuzla ilgili her türlü toplantı ve görüşmelere katılmanız iyi bir eğitim için şarttır.

7 7 Temel eğitimin kalitesini artırabilmek için nitelikli öğretmenlere ihtiyaç olduğu kadar donanımlı velilere de ihtiyaç vardır. Ülkemizde müfredatın değişimine paralel olarak velilerin de eğitim almaları kaçınılmaz hal almıştır. Değişen müfredat ve gelişen teknoloji karşısında velilerin kişisel olarak kendilerini geliştirmeleri gerektiği bir gerçektir.

8 8 Geleneksel anne – baba rolünün yerine, öğrenen ve öğreten, bilinçli, katılımcı veli modelinin öne çıkarılması gerekmektedir. Bu çalışma ile velilerin çağın ve yeni müfredatın gerektirdiği yetkinliğe sahip olmaları amaçlanmıştır.

9 9 Bu eğitim süresince; Siz değerli velilerimizin kendinizi tanıma ve geliştirme, çocuklarınızı tanıma, eğitim ve öğretim kavramları, okul kültürünü öğrenme ve İlköğretim müfredatı hakkında bilgi edinmenizi hedeflemiş bulunuyoruz.

10 10

11 11 Hürriyet İlköğretim Okulu ilk olarak 1972 yılında 3 derslikle eğitim ve öğretime açılmıştır, 1977 yılında ise 10 derslikli betonarme yapıya kavuşmuştur, 1994- 1995 yılında yapılan 11 derslikli ek bina ile okulumuz şuan ki son halini almış ve halen burada eğitim ve öğretime devam etmektedir.

12 12 İlk olarak genel ahlak kurallarını çok iyi benimseyen, paylaşımcı, kendi çıkarları için değil, toplum bilinciyle çalışan bireyler yetiştirebilmektir. Çalışmalarımızda, öğrencilerimizin zekâlarını en üst düzeyde kullanabilmelerini hedefliyoruz. Bilgiyi değil; bilgiyi elde etme yollarını öğretiyoruz. Her öğrencimize sosyal statü ayrımı yapmaksızın eşit yaklaşımımızla onların özgüvenlerini ön plana çıkartıyoruz. Biliyoruz ki kendine güvenen, girişimci, sosyal bireyler toplumu daima daha üst seviyelere taşıyacaktır.

13 13 Herkes her gün daha iyiye ulaşmak ister. Biz de, İstanbul okulları arasında sayılı okullar arasına girebilmek velilerin ve öğrencilerin gıpta ile bakacağı, eğitim görmek için özellikle tercih edeceği bir okul haline gelebilmek için uğraşıyoruz. Eğitimi, sanatsal faaliyetler, spor aktiviteleri ve sosyal faaliyetlerle destekleyerek, yaratıcı, çevreci, üretken bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

14 14  Ailelerin sosyo- ekonomik durumu  Öğrenciye verilecek olan beslenme ve cep harçlığının bölge şartlarına göre değerlendirilmesi  Okul çevresindeki olumsuz ortamlar  Güvenli yol ve okul giriş-çıkış yerleri

15 15 Okulun tüm birimlerinin görsel materyaller kullanarak tanıtılacaktır!!!

16 16

17 17

18 18

19 19  A blok 1. kat müdür odası  B blok 2.kat müdür yardımcısı vb.

20 20  YÖNETİCİ SAYISI: 3  Okul Müdürü:  Müdür Yardımcıları :  ÖĞRETMEN SAYISI: Hürriyet İlköğretim Okulunda 33 kadrolu, 1 sözleşmeli, 6 görevlendirme ve 2 kadrosuz usta öğretici olarak toplam 42 öğretmen görev yapmaktadır.  HİZMETLİ: YOK  MEMUR: YOK  TABLO YAPILARAK SUNULACAK.

21 21 Şube SayısıErkekKızToplam Ana Sınıfı2212041 İlköğretim 145676132 İlköğretim 247397170 İlköğretim 348155136 İlköğretim 447468142 İlköğretim 546977146 İlköğretim 645774131 İlköğretim 748170151 İlköğretim 847964143 Genel Toplam 365916011192

22 22

23 23 Hürriyet İlköğretim Okulu Rehberlik Servisinde, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize yönelik çalışmalar ve etkinlikler yapılır. Öğrencilerin gelişim dönemi ihtiyaçlarına uygun rehberlik programları uygulanır. Okul Rehber Öğretmeni belli bir program dâhilinde ve boş geçen derslerde, sınıf rehber öğretmenleri iki haftada bir olan rehberlik ders saatlerinde, okul müdür yardımcıları ise okul rehberlik servisi ile koordineli bir şekilde öğrencilerle ilgilenmektedirler.

24 24 Rehberlik programlarında öğrencilerin özgüvenlerini, temel sosyal becerilerini, sorun çözme becerilerini destekleyici bireysel ve grup aktiviteleri düzenlenir. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık süreci içinde öğrenciler ve veliler gizlilik, güven ve kişilik haklarına saygı gösterilerek, istedikleri her konuda yargılamadan, koşulsuz kabul edilerek dinlenir.

25 25 Hürriyet İlköğretim Okulu, bilimsel, kültürel ve süreli tüm yayınları içeren 1000 kitabın bulunduğu bir kütüphaneye sahiptir. Öğrenciler, internet ve yakında kullanıma açılacak CD tarama olanağı sağlayacak bilgisayar donanımlı kütüphane ortamı ile tüm yayınları ve gazete ve dergileri izleyebilecektir.

26 26

27 27

28 28 Hürriyet İlköğretim Okulu’nda 100 kişi kapasiteli bir salon mevcuttur. Bu salonda konferans, seminer, veli toplantıları, tiyatro ve piyesler, çeşitli yarışmalar ve de birçok sosyal ve sportif etkinliler yapılmaktadır. Salonda kapalı devre ses sistemi ve barkovizyon bulunmaktadır.

29 29 Hürriyet İlköğretim Okulu’nda Görsel Sanatlar, Teknoloji ve Tasarım dersleri ve Kulüp çalışmaları için hazırlanmış öğrencilerin bağımsız hareket edebildiği bir atölye mevcuttur. Dersler ve çalışmalar bu ortamda uygulamalı olarak gerçekleştirilmektedir.

30 30

31 31 Hürriyet İlköğretim Okulu’nda öğrencilerin satranca gösterdiği ilgiyi arttırabilmek ve seçmeli ders olarak seçilen satrancın eğitiminin alınabilmesi için 22 satranç takımlık sınıfımız öğrencilere hizmet vermektedir.

32 32 Okulun giriş katında yer alan modern kantin, temiz, sağlıklı yemek hizmeti ile öğrencilere beslenme amacına uygun bir alandır. Yakın bir zamanda kantin, öğrencilerin sadece beslenmeleri için değil aynı zamanda dinlenme amacına hitap edecek bir kafeterya ya dönüştürülecektir.

33 33

34 34

35 35 Okulun Bilgisayar Sayısı ve internet durumu Fotokopi makinesi sayısı Akıllı tahta ve projeksiyon durumu ve sayısı Merkezi yayın sistemi

36 36

37 37  Sbs başarısı  Tablo olacak ( fen,anadolu…vb yerleştirme sonuçları )

38 38  Spor takımları ve alınan dereceler  Halk oyunları ve alınan dereceler  Çevre, fotoğraf,fen ve matematik proje çalışmaları ve dereceleri  Tiyatro ve drama çalışmaları ve alınan dereceler  Satranç çalışmaları ve alınan dereceler  Kültürel geziler

39 39  Öğrenci Davranışlarını değerlendirme kurulu  Okul aile birliği kurulu  Demirbaş sayım komisyonu  Kayıt kabul ve nakil komisyonu  Psikolojik danışma ve Rehberlik hizmetleri yürütme komisyonu  Okul gazetesi ve web sayfası kontrol kolu ve inceleme kurulu

40 40 • Kantin denetleme komisyonu • Servis araçları denetleme komisyonu • Belirli gün ve haftalar komisyonu • Öğrenci kurulu • Okul gelişim yönetim ekibi (OGYE) • Zümre öğretmenler kurulu

41 41


"2 DERS – 2 İSTANBUL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VELİ ORYANTASYON PROGRAMI 10EYLÜL2012." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları