Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Nasip olur mu bir daha kavuşmak ey şehr-i ramazan? İnanları bırakıp gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Müslümanlar, camiye seller gibi akıp dolarken, Onları.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Nasip olur mu bir daha kavuşmak ey şehr-i ramazan? İnanları bırakıp gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Müslümanlar, camiye seller gibi akıp dolarken, Onları."— Sunum transkripti:

1

2 Nasip olur mu bir daha kavuşmak ey şehr-i ramazan? İnanları bırakıp gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Müslümanlar, camiye seller gibi akıp dolarken, Onları dertlendirip gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Sesli Dinleyiniz

3 Nefesler günlerdir, cennetler gibi kokarken, Nefesleri kesip gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Gönüller Yaradan'ı hatırlayıp deliler gibi ağlarken, Ağıtlara aldırmayıp gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Diller, Sen'in hürmetine mahkumlar gibi kelepçelenirken, Kelepçeleri kırıp gidiyor musun ey şehr-i ramazan?

4 Bülbüller her daim aleme rahmet ismini şakıyorken, Bülbülleri susturup gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Güller mübarek ismini tomur tomur açıyorken, Gülleri soldurup gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Güller mübarek ismini tomur tomur açıyorken, Gülleri soldurup gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Seccadeler gözyaşlarıyla ıslanıp adeta yıkanıyorken, Seccadeleri kaldırıp gidiyor musun ey şehr-i ramazan?

5 Zalimler de korkularından susmuş dururlarken, Zalimleri coşturup gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Şeytan utancından fizanlara kaçıp giderken, Şeytanı çağırıp gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Geceler zamanın en güzel Nurlarıyla aydınlanırken, Ortalığı karartıp gidiyor musun ey şehr-i ramazan? İnsanlar kendilerini yeni yeni bulmuşken, Herşeyi tersine çevirip gidiyor musun ey şehr-i ramazan?

6 Eller gece-gündüz dua etmekten karıncalanırken, Elleri indirip gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Evler Kutsal Şifa ile her gün şenlenirken, Evleri mahsun edip gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Melekler başımızın üzerinde pervane olurken, Melekleri kovup gidiyor musun ey şehr-i ramazan?

7 Kalplerimiz İslam'ı yeni yeni iştimal ederken, Kalpleri burkup gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Peygamber sevdası garip gönlümüzü sararken, Karasevdaya düşürüp gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Yaradan korkusu kan diye damarlarda dolaşırken, Damarları koparıp gidiyor musun ey şehr-i ramazan?

8 Yer ve gök, in ve cin Yaradan'a yalvarırken, Bizleri bırakıp gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Yer ve gök, in ve cin Yaradan'a yalvarırken, Bizleri bırakıp gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Divane Fatih hüznünü kağıda dökerken, Sen, Yaradan'ın yanına mı gidiyor ey şehr-i ramazan? Fatih Karaçelik Divane Fatih hüznünü kağıda dökerken, Sen, Yaradan'ın yanına mı gidiyor ey şehr-i ramazan? Fatih Karaçelik metin.sen@yok.gov.tr METİN


"Nasip olur mu bir daha kavuşmak ey şehr-i ramazan? İnanları bırakıp gidiyor musun ey şehr-i ramazan? Müslümanlar, camiye seller gibi akıp dolarken, Onları." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları