Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde eş sesli sözcük yoktur? C) Anne, bu yaz nereye gideceğiz? A) Anneler Günü’nde anneme gül aldım. B) Anneciğim seni çok seviyorum!

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Aşağıdaki cümlelerin hangisinde eş sesli sözcük yoktur? C) Anne, bu yaz nereye gideceğiz? A) Anneler Günü’nde anneme gül aldım. B) Anneciğim seni çok seviyorum!"— Sunum transkripti:

1 Aşağıdaki cümlelerin hangisinde eş sesli sözcük yoktur? C) Anne, bu yaz nereye gideceğiz? A) Anneler Günü’nde anneme gül aldım. B) Anneciğim seni çok seviyorum!

2 Bin dokuz yüz yirmi üçte, Cumhuriyeti kurdu millet. Bize büyük Atatürk’ün, ………… ……………. A) Kutlu olsun hepimize!B) Kurulmuştur cumhuriyet. C) Armağanı Cumhuriyet. Yukarıdaki şiirin anlamlı bir bütün oluşturması için noktalı yerlere hangi cümle gelmelidir?

3 Aşağıdaki cümlelerden hangisinde zıt anlamlı sözcükler bir arada kullanılmıştır? C) Ev almak için konut kredisi kullanılmıştır. B) Ayşe topu bana at. A) Her inişin bir yokuşu vardır.

4 “Yiğit Dilara ve Gizem çok iyi arkadaştırlar.” Cümlesinde hangi sözcükten sonra virgül (,) kullanılmalıdır? A) Gizem C) çok B) Yiğit

5 Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yazım yanlışı vardır? A) Emel ile Temel alışverişe gittiler. B) Gizem bebekleriyle oynuyor. C) Atatürk selanik’te doğdu.

6 Dört kişilik bir aile 12 yumurta aldı. Herkes günde bir yumurta yiyor. Aileye alınan yumurtalar kaç gün yeter? A) 2 C) 4 B) 3

7 Küpün kenarlarının birleştiği yere ne ad verilir? A) yüzey C) ayrıt B) köşe

8 30 cm. uzunluğundaki ipi üç eşit parçaya ayırmak için, kaç kesim yapmamız gerekiyor? B) 3 C) 4 A) 2

9 Karenin kaç köşesi ve kaç kenarı vardır? C) 5 A) 3 B) 4

10 Türk Bayrağı ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi doğrudur? A) Anayasamızın sembolüdür. B) Türk çocuklarının sembolüdür. C) Bağımsızlığımızın sembolüdür.

11 Aşağıdakilerden hangisi için, “Teknolojik bir üründür.” diyemeyiz? B) bulaşık makinesi C) bilgisayar A) kalemtıraş

12 “taş-demir-hava-tahta” yukarıdaki maddelerden hangisi katı madde değildir? A) taş C) tahta B) hava

13 Okulda kuralların olmasının en önemli nedeni aşağıdakilerden hangisidir? C) Okulda dayanışmayı sağlamak. A) Okulun temiz olmasını sağlamak. B) Okulda düzeni sağlamak.

14 Hava durumunu nereden öğreniriz? C) biyoloji B) astroloji A) meteoroloji

15 Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı nereden başlatmıştır? A) İstanbul B) Erzurum C) Samsun

16 Aşağıdaki sözcüklerden hangisi sözlükte ilk önce yer alır? A) bavul C) Ayça B) abla

17 “Uç dallarında kuşlar yuva yapardı.” cümlesinde geçen hangi ad tekildir? A) dallarında B) kuşlar C) yuva

18 Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? B) İki çeyrek ekmek, bir yarım ekmek eder. A) İki yarım pasta, bir bütün pasta eder. C) Dört çeyrek börek, bir yarım börek eder.

19 Aşağıdakilerden hangisi, Atatürk’ün liderlik özelliğini anlatır? C) Güçlükler karşısında yılmaması B) Türk gençliğine güvenmesi A) Türk ordusunu yönetmesi

20 2006–2007 yılında, Türkiye Fortis Kupası’nı hangi spor kulübümüz müzesine götürmüştür? C) Fenerbahçe A) Galatasaray B) Beşiktaş


"Aşağıdaki cümlelerin hangisinde eş sesli sözcük yoktur? C) Anne, bu yaz nereye gideceğiz? A) Anneler Günü’nde anneme gül aldım. B) Anneciğim seni çok seviyorum!" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları