Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ"— Sunum transkripti:

1 BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ
ALANI

2 ATATÜRK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
BİLİŞİM TEKNOLOJİLİER ALANI TANITIMI

3 BİLİŞİM TEKNOLOJİ Bilişim teknolojisi, bilginin toplanmasında, işlenmesinde, depolanmasında, ağlar aracılığıyla bir yerden bir yere iletilip kullanıcıların hizmetine sunulmasında kullanılan iletişim ve bilgisayarlar dâhil bütün teknolojileri kapsayan teknolojilerdir.

4 Bilişim Teknolojileri Alanı Olarak Amacımız:
Günlük hayatımızda ve iş dünyasının vazgeçilmez bir parçası olan bilgisayar alanında öğrencilerimizin yazılım ve donanıma hakim doğru kararlar verebilen bireyler olabilmelerini sağlamak ve bu sayede istihdam alanında tercih edilen bireyler olmalarını sağlamaktır.

5 Bilişim Teknolojileri Alanı Dalları :
( Okulumuzda Açık Olan Dallarımız ) Web Programcılığı Dalı Ağ işletmenliği Veri Tabanı Programcılığı Bilgisayar Teknik Servisi Okulumuzda açık olan dallarımız : 1 - Web Programcılığı 2- Bilgisayar Teknik Servis 3- Veri Tabanı Programcılığı Fakat Veri Tabanı Programcılığı dalımızda öğrenci bulunmamaktadır.

6 Web Programcılığı Bilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım olarak kurulumu bilgilerinin yanında, web sayfası tasarımına ve programlama dilleri yardımıyla etkileşimli web uygulamaları hazırlanmasına yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.

7 Bilgisayar Teknik Servisi
Bilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım kurulumu, bakım ve arıza giderme işlemleri ve bilgisayar ile kontrol edilebilen sistemler kurmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.

8 Veri Tabanı Programcılığı
Bilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım kurulumu, veri tabanı ve programlama dilinin kurulumu, veri tabanının oluşturulması ve yönetimi, yazılım geliştirme, hata giderme, bakım ve yedek almaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.

9 Bilişim Teknolojileri Alanı Öğrencilerimiz Ne Tür Bir Ortamda Ders İşlemektedirler
Atölyelerimizde toplam 37 adet bilgisayar 1 adet donanım atölyesi Elektronik eğitim setleri 3 projeksiyon makinesi 2 adet yazıcı Bilgisayar donanımına ait olan tüm malzemeler mevcuttur. Öğrencilerimiz bu donanımları görme ve kullanma imkanına sahip olmaktadır.

10 Okulumuz Bilgisayar Laboratuvarları :

11

12 Öğrencide Bulunması Gereken Özellikler
Matematik konularında başarılı olması Araştırmacı Kendini yenileyebilen Sistemli düşünebilen Sabırlı ve kararlı Sistemli düşünme gücüne sahip Yabancı dile ilgisi olan

13 ÜNİVERSİTE Bilgisayar Bölümü mezunları;
Bilgisayar Öğretmenliği bölümüne ek puan alarak geçiş yapabilirler. Ayrıca sınavsız Meslek Yüksek Okullarına geçiş yapabilirler. Bunun yani sıra ÖSYM'nin belirlediği diğer tüm sayısal bölümlerde üniversite okuma şansına sahiptirler.

14

15 YATAY VE DİKEY GEÇİŞLER
Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği çerçevesinde yatay ve dikey geçişlere olanak sağlanır. 1. Alan/dalda sertifika, belge ve diplomayla programlar ve dallar arasında geçiş yapılabilir. 2. Diploma almaya hak kazanan öğrenci, Bilişim Teknolojileri alanının devamı niteliğindeki programların veya bu alana en yakın programların uygulandığı meslek yüksek okuluna sınavsız geçiş yapabilir ya da sınav sonuçlarına göre diğer yüksek öğrenim kurumlarını tercih edebilir.

16

17 Bölümümüz İş Olanakları :
Kurumlarda bilgi işlem bölümlerinde Bilgisayar firmalarında teknik servis-destek birimlerinde Yazılım birimlerinde Grafik tasarım ve internet hizmeti veren firmalarda … Yani bilişimle alakalı birçok birimde rahatlıkla iş imkanına sahip olabilirler.

18 Gelecek… Gelecekte de Bilişim Teknolojileri, çalışma hayatının en önemli unsuru olmaya devam edecektir. Bu alanda yeterlik sahibi insanlar yetiştirmek ülkemizde bu sektörün gelişimi ve ilerlemesi için çok önemlidir

19 BİZİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN
TEŞEKKÜRLER…


"BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları