Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Olumlu düşünmek ve yaşamak, zannedildiği gibi; hayatı toz pembe görmek, karşılaşılan her kötü durumdan, güzel neticeler çıkararak, mutlu olma yollarını.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Olumlu düşünmek ve yaşamak, zannedildiği gibi; hayatı toz pembe görmek, karşılaşılan her kötü durumdan, güzel neticeler çıkararak, mutlu olma yollarını."— Sunum transkripti:

1 Olumlu düşünmek ve yaşamak, zannedildiği gibi; hayatı toz pembe görmek, karşılaşılan her kötü durumdan, güzel neticeler çıkararak, mutlu olma yollarını araştırmak değil!

2 OLUMLU DÜŞÜNMEK ÜZERİNE
Olumlu düşünmek ve yaşamak, zannedildiği gibi; hayatı toz pembe görmek, karşılaşılan her kötü durumdan, güzel neticeler çıkararak, mutlu olma yollarını araştırmak değil!

3 OLUMLU DÜŞÜNMEK ÜZERİNE
Olumlu düşünmek ve yaşamak, zannedildiği gibi; hayatı toz pembe görmek, karşılaşılan her kötü durumdan, güzel neticeler çıkararak, mutlu olma yollarını araştırmak değil!

4 Hedef belirlemek inanmak ve kararlı olmak gerekeni yapmak sonuca razı olmakla ulaşılan olgunluktur. Çünkü insan olgunlaştıkça, güzel görür Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır.

5 HEDEF BELİRLEMEK Hedefin yoksa sahip olduğun potansiyelin hiçbir anlamı yoktur. her iş ve her hamlede önce hedef ve maksadın tayin edilmesi lazımdır ki insan vesilelere bağlanıp kalmasın.

6 Hedefi belirlerken birincisi gerçekleşmesini gerçekten istediğimiz düşünceleri seçmemiz gerekir.
İkincisi düşüncelerimizi başkalarının olumsuz etkileme tehlikesine karşı korumamız gerekir.

7 Geliştirdiğimiz her olumsuz düşünce yanlış yöne atılmış bir adımdır.
Üçüncüsü yeni fikirlerimizle çatışan eski kalıplardan kurtulmamız gerekir. Geliştirdiğimiz her olumsuz düşünce yanlış yöne atılmış bir adımdır.

8 Kendine acımak, aşağılık duygusuna kapılmak ve karar verme cesaretini gösterememek sizi hedeften uzaklaştırır. Zayıf yönlerinizi ve kusurlarınızı itiraf edebilme cüretini ve onları düzeltme isteğini göstererek, kendinize aynadaki gibi bakabiliyorsanız, yeryüzünde hiçbir güç sizi durumunuzu olgun bir hale koymaktan engelleyemez.

9

10 İNANMAK VE KARARLI OLMAK
Eğer istediğiniz şeyler için içtenlikle dua edr ve istetlerinizin gerçekleşeceğine inanırsanız dilekleriniz yerine gelecektir. Her şey hayallerle başlar. Hedflediğiniz dünyada yaşadığınızı hayal edin. İnançlı insan, imanı, itminanı ve hakk’a itimadı sayesinde inançsızların sık sık içine düştükleri o iradeyi felç eden, mantıklı düşünmeyi engelleyen, endişe ve yersiz kuruntulara iten korkulara , vehimlere kapılmayacağı gibi, şeytanın insanların ruhuna akıttığı bedbinlik, karamsarlık, evham ve Hakk’a itimatsızlık gibi öldürücü zehirlerden uzak kalmasını bilecektir.

11 Sabırsızlık veya haddinden fazla endişe hayallerin değerini yok edebilir.
İnsanlardan korkmak insanı felç eder, onların eline bakıp bir şeyler beklemekse çok defa sukut-u hayal ve ümitsizliğe sebebiyet verir. Kimseden korkmamanın tek çaresi korkulacak merciden korkmak, hiçbir zaman ümitsizliğe düşmemenin yolu da her zaman için, kuvvetli ve vaadini yarine getirmeye muktedir olana itimat etmekle olur. Kendine acımak, aşağılık duygusuna kapılmak ve karar verme cesaretini gösterememek sizi hedeften uzaklaştırır. Zayıf yönlerinizi ve kusurlarınızı itiraf edebilme cüretini ve onları düzeltme isteğini göstererek, kendinize aynadaki gibi bakabiliyorsanız, yeryüzünde hiçbir güç sizi durumunuzu olgun bir hale koymaktan engelleyemez.

12 GEREKENİ YAPMAK Çalışmadan inanmak hiçbir işe yaramaz. İnanç çalışmakla kusursuzlaşır. Çalışmada ve hizmet vermede izzet, lezzet, ümit ve neşe vardır. Bekayı hak tanıyan sayi bir vazife bilir...çalış çalış ki , beka say olursa hak hoş olur M.AKİF mutlu olabilmek ve başarıya ulaşabilmek için, yapabileceğimiz en gerekli şey içinde bulunduğumuz anı değerlendirmektir.

13 Mutlu olabilmek ve başarıya ulaşabilmek için, yapabileceğimiz en gerekli şey içinde bulunduğumuz anı değerlendirmektir. Hayat zannettiğin halat içinde bulunduğun andan ibarettir. Geçmiş geçmiştir, gelecek daha gelmemiştir. Elimizdeki imkanları gereken şekilde kullanmadığınız zaman başarısızlığa uğrayacağınız kesindir.

14 SONUC A RAZI OLMAK En büyük başarıları ateşleyenler kendilerinden önce gelen başarısızlıklardır. Mutluluğa izdırabları takiben kavuşabileceğinize inanın. Geçirdiğiniz tecrübeler vzeka ve karakterinizin olgunlaşmasına yardımcı olur.

15 Kendimizi deneyinceye kedar hiç birimiz neyi başarabileceğimizi veya nelere göğüs gereceğimizi bilemeyiz. Yaşadıklarımızın üzerimize etkilerini belirleyen ne olduklları değil, onlara na anlam verdikğimizdir. Hayatımızda yer tutan tüm olumsuzluklar hayatımızın değerini daha iyi anlama ve değerlendirmede bize yardımcı olur.

16 Yaşadıklarımızın üzerimize etkilerini belirleyen ne olduklları değil, onlara na anlam verdikğimizdir.

17 Hayatımızda yer tutan tüm olumsuzluklar hayatımızın değerini daha iyi anlama ve değerlendirmede bize yardımcı olur.


"Olumlu düşünmek ve yaşamak, zannedildiği gibi; hayatı toz pembe görmek, karşılaşılan her kötü durumdan, güzel neticeler çıkararak, mutlu olma yollarını." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları