Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Biraz moral bulalım.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Biraz moral bulalım."— Sunum transkripti:

1 Biraz moral bulalım

2 Her başlangıç zordur! Yetişkin bir birey herşeyi en fazla 2-3 kez dener ve sonrasında ya sinirlenerek ya da sıkılarak pes eder Çocukken de bu şekilde davransaydık, hepimiz hâlâ emeklemeye devam ederdik! Bir çocuğun yürümeden önce kaç kez düştüğünü ve aynı sabırlılığı bugün hâlâ gösterebilseydik nelere ulaşacağımızı düşün!?

3 Sadece yaşıyor olmak kadar güzel birşey yoktur!
Yalnızken ve izleniyor olmadığın zamanlarda inanılmaz saçma ve komik olan birşey yapmaya ne sıklıkta hazırsın? Sadece laf olsun diye, sadece yaşamdan zevk aldığını göstermek için?! Sadece yaşıyor olmak kadar güzel birşey yoktur!

4 En son ne zaman tamamen gevşemiş olarak bir yere uzanıp ‚Harika, yapacak hiç birşey YOK‘ diye düşündün???? Yaşam sessizlikten konuşur seninle!!!! Sana ancak kafanı tamamen boşalttığında en iyi fikirleri yollar!

5 Ne kadar sıklıkta, sıkıntısı olan birini kollarına alıyorsun?
SEVGİ kainattaki en güçlü olgudur- her üzüntüyü iyileştirir, teselli eder ve uçma hissi verir! Birine, yüreğinin en derininden ‚Seni Seviyorum‘ demek ne kadar zorluyor seni? Ne kadar sıklıkta, sıkıntısı olan birini kollarına alıyorsun?

6 Kendini bilmek demek: Kendisinde olanı bilmektir.
Güçlü ve zayıf yanlarını bilen ve onları kabullenenedir! Zayıf olan yanlarının arkasında duruyor musun? Bazen Koruma ve Destek‘e ihtiyacın olduğunu itiraf edebilir misin?

7 Sana mutluluk veren olgular- hiçbir zaman Stres yaratmaz!
Bittiğini hissettiğin anlar SADECE potansiyelini düzgün kullanmadığında ve daha doğru olan içindeki bilgiye karşı hareket ettiğinde ortaya çıkar! Üzerine bir kez düşün: Sana mutluluk veren olgular- hiçbir zaman Stres yaratmaz!

8 Kendini bir kerecik de olsa doğanın içine at ve dinle!
Yaşam her durumda bizimle konuşur! Binlerce ses, renk ve formda- yazık ki biz dinlemiyoruz! Kendini bir kerecik de olsa doğanın içine at ve dinle! Tüm algılarını aç! Bak - Dinle - Kokla - Dokun - Hayret et!

9 Bazen olaylar planladığın gibi yürümez.
Cesaretini yitirme! Bir kere düşün: YAŞAM verilmiş olan olasılıkları incelemekten başka bir şey değildir!

10 Kendine zaman ver - dinlenmeye, konuşmaya, rüya görmeye, sevmeye!
Sevdiğin insanlarla. Ruhumuz en çok kaçırılmış olanlardan dolayı acı çeker!!

11 Yoo – Bu mail‘i kimseye yönlendirmen gerekmez!
SENİ sadece günlük telaştan biraz silkelemek istedim. Senin biraz gülümsemeni ve iyi bir gün geçirmeni dilerim!


"Biraz moral bulalım." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları