Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Aşkın bir adı hüzünse, öbür adı mutluluktur.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Aşkın bir adı hüzünse, öbür adı mutluluktur."— Sunum transkripti:

1 Aşkın bir adı hüzünse, öbür adı mutluluktur.
Gökkuşağı gibi gülümse. Aşkın bir adı hüzünse, öbür adı mutluluktur. Yarısı zorluksa, diğer yarısı rahat bir soluktur. Bir gün yüreğin kanadığında, biri ağlar ise “O” gerçek dostundur. Dostlarınla öyle yaşa ki, düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki, dost olduğunda yüzün kızarmasın.

2 En uzun yolculuklar bir adımla başlar.
Kucaklamaya kollarının yetmeyeceği bir ağaç, bir tohumla başlar. En uzun yolculuklar bir adımla başlar. Gerçek sevgiler ise küçük bir tebessümle başlar Değer verdiğin insan sana değer vermiyorsa, bırak kendi değeriyle kalsın. Lüzumsuz şeylerin peşinden koşan, lüzumlu şeyleri kaçırır. Gülü öyle bir sevmelisin ki, soranlara “dikeni yok” diyebilmelisin.

3 Dal rüzgârı affetmiştir, ama kırılmıştır bir kere.
İnsanları çılgına çeviren şey; bugünün deneyimi değil, dün olan bir şey için pişmanlık duymak ve yarının getireceklerinden korku duymaktır. Geldiğin zaman boşlukları dolduran değil, gittiğin zaman yeri doldurulamayan ol. Dostlar ırmak gibidir. Kimi zaman suyu az, kimileyin çok… Kiminde ellerin ıslanır yalnızca, kiminde ruhun yıkanır boydan boya.

4 Hayatın en güzel anı her şeyden vazgeçtiğiniz zaman,
sizi hayata bağlayan biri olduğunu düşündüğünüz andır. Karamsar olmak zor değil, zor olan çılgın bir fırtınadan sonra, gökkuşağı gibi gülümseyebilmektir.


"Aşkın bir adı hüzünse, öbür adı mutluluktur." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları