Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bir süre önce, başka bir kadınla çıkmaya başladım ve bu aslında

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bir süre önce, başka bir kadınla çıkmaya başladım ve bu aslında"— Sunum transkripti:

1 Bir süre önce, başka bir kadınla çıkmaya başladım ve bu aslında
21 senelik evlilikten sonra “aşk ışıltısını” canlı tutmanın yeni bir yolunu buldum. Bir süre önce, başka bir kadınla çıkmaya başladım ve bu aslında eşimin fikriydi. Bir gün eşim, beni çok şaşırtarak: “Biliyorum ki onu seviyorsun” dedi . Şiddetle itiraz ettim: “Ama ben seni seviyorum!..”

2 “Biliyorum ama aynı zamanda onu da seviyorsun
“Biliyorum ama aynı zamanda onu da seviyorsun. Ona da zaman ayırman gerekiyor.” Karımın, ziyaret etmemi istediği “öbür kadın”, 19 yıldır dul olan annemdi…

3 İşimin yoğunluğu ve üç çocuğumun beklentileri sebebiyle annemi görme fırsatım pek olamıyordu.
O akşam annemi yemeğe ve ardından Sinemaya davet ettim. Endişelendi ve hemen “İyi misin, herşey yolunda mı?" diye sordu.

4 Annem de geç saatte gelen bir telefonun veya sürpriz bir davetin mutlaka kötü bir anlamı olacağından şüphelenen tip kadınlardandı. “Seninle beraber ikimizin biraz zaman geçirmemizin güzel olacağını düşündüm” diye yanıtladım. “Sadece ikimiz mi?” Biraz düşündü ve “çok isterim” diye cevap verdi.

5 Eve vardığımda fark ettim ki, randevumuzdan ötürü o da hafif
O Cuma, iş çıkışı onu almaya giderken kendimi biraz gergin hissediyordum. Eve vardığımda fark ettim ki, randevumuzdan ötürü o da hafif gergindi. Kapısının önünde, paltosunu çoktan giymiş, bekliyordu. Saçlarını yaptırmıştı ve üzerinde babamla kutladıkları son evlilik yıldönümlerinde giydiği elbise vardı. Bana, melekler kadar ışıltılı bir yüzle gülümsedi.

6 Arabaya bindiğimizde, “arkadaşlarıma oğlumla dışarı çıkacağımı söyledim ve gerçekten çok etkilendiler” dedi. “Randevumuzun nasıl geçtiğini duymak için sabırsızlanıyorlar.” Gittiğimiz restoran, çok şık olmasa da sevimli, sıcak ve servisi kaliteli bir mekândı. Annem, bir kraliçe edasıyla koluma girdi.Yerimize oturduktan sonra ona mönüyü okumam gerekmişti, çünkü küçük yazıları göremiyordu.

7 Ben daha mönünün ortalarındayken annemin nemli gözler ve nostaljik bir gülüşle bana baktığını fark ettim: “Eskiden, sen küçükken, mönüleri okuyan bendim, sense meraklı bakışlarla beni dinlerdin” dedi. Ben de gülümsedim: “O zaman, şimdi senin rahat rahat oturma sıran ve ben de okuyarak borcumu ödeyebilirim” dedim. Yemek boyunca muhabbetimiz çok güzeldi, sıradışı hiçbir şey olmadı ama, eskilerden ve hayatlarımızdaki yeniliklerden bahsederek,

8 Birkaç gün sonra annem, ciddî bir kalp krizi sonucu âniden vefat etti.
kaybettiğimiz zamanın birazını telafi etmeye çalıştık.O kadar çok konuştuk ve eğlendik ki, film saatini kaçırdık. Akşam annemi bırakırken; “Seninle tekrar çıkmak isterim, ama ancak, bu sefer benim seni davet etmeme izin verirsen” dedi ve bir akşam tekrar buluşma kararı aldık. Eve geldiğimde eşim yemeğin nasıl geçtiğini sordu: “Çok güzeldi” dedim. “Düşünebileceğimin çok üstündeydi…” Birkaç gün sonra annem, ciddî bir kalp krizi sonucu âniden vefat etti.

9 Bu o kadar âni gerçekleşti ki, onun için bir şey daha yapma şansım olmamıştı.
Birkaç gün sonra evime, annemle yemek yediğimiz restorandan, ödenmiş iki kişilik bir yemek faturası ve üzerine iliştirilmiş bir not geldi: “Oğlum, bu faturayı önceden ödedim, çünkü seninle kararlaştırdığımız randevuya gelemeyeceğimden neredeyse yüzde yüz emindim. İki kişilik bir yemek ayarladım, bu sefer eşinle beraber gitmenizi istiyorum. Seninle olan o günkü randevumuzun benim için ne anlam ifade ettiğini bilemezsin. Seni seviyorum.”

10 ailenizden daha önemli değildir.
O esnada, “seni seviyorum” demenin ve hayatta değer verdiğimiz insanlara hak ettikleri zamanı ayırmanın önemini anladım. Hayatta hiçbir şey ailenizden daha önemli değildir. Onlara hakları olan zamanı ve ilgiyi verin, çünkü böyle şeyleri erteleyebileceğiniz “başka bir zaman”ı her istediğinizde yakalayamayabilirsiniz.

11 HAYATINIZDAKİ TÜM ANNELERE…

12 Abdülkadir KOŞAN


"Bir süre önce, başka bir kadınla çıkmaya başladım ve bu aslında" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları