Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

T.C. KİMLİK NUMARASI İLE YAPILAN ÖDEMELER HAKKINDA DUYURU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "T.C. KİMLİK NUMARASI İLE YAPILAN ÖDEMELER HAKKINDA DUYURU"— Sunum transkripti:

1 T.C. KİMLİK NUMARASI İLE YAPILAN ÖDEMELER HAKKINDA DUYURU
T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Strateji Geliştirme Başkanlığı Muhasebe Daire Başkanlığı DUYURU T.C. KİMLİK NUMARASI İLE YAPILAN ÖDEMELER HAKKINDA DUYURU Online Hesap Tanımlama ve Ödeme Sorgulama Modülü Kullanım Kılavuzu

2 T.C SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Strateji Geliştirme Başkanlığı
20/08/2014 tarihinde yayımlanan duyurumuz ile Online Hesap Tanımlama ve Ödeme Sorgulama Modülünün açıldığı belirtilmişti. Yine aynı duyuru ile vatandaşlarımızın T.C. Ziraat Bankası hesap numarasını Kuruma bir defaya mahsus olmak üzere bildirmeleri üzerine T.C. kimlik numarası ile yapılacak ödemelerin vatandaşlarımız tarafından belirtilen hesaba aktarımının sağlanacağı ve banka hesap numaralarının Kurumun internet sayfası ( kullanılarak bildirme yoluna yönelik çalışmalar yapıldığı da belirtilmiştir. Bu kapsamda vatandaşlarımızın Kuruma gelmeden Kurumun internet sayfası kullanılarak T.C. Kimlik numarası ile yapılacak ödemeleri için T.C. Ziraat Bankası hesap numarasını tanımlayabileceği sistem uygulanmaya başlamıştır. T. Halk Bankası da aynı uygulamayı 23/09/2014 tarihinde kullanıma açmıştır. Ör: Ankara’ da ikamet eden bir kişi, Kars İl Müdürlüğünden T.C. kimlik numarası ile yapılan ödemelerde (Sağlık, iş göremezlik, emekli maaş iade vs.) herhangi birini Kars SGM’ ye gitmesine gerek kalmadan “Online Hesap Tanımlama ve Ödeme Sorgulama Modülünden” herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu Merkez Müdürlüklerinden, Ziraat Bankası şubelerinden veya adresinden yukarıda bahsi geçen ödemelerini görebilirler ve online hesabı tanımlandığında; talep olarak kabul edilmiş olup en geç iki iş günü içerisinde ilgilinin hesabına para aktarılarak, mail adresi veya cep telefonu numarası verilmiş ise bu kanallardan bilgilendirme yapılır. Böylece vatandaşın banka kuyruklarında beklemeksizin hesabına para aktarılır. Kurumun internet sayfasında yer alan Modülün kullanım kılavuzu EK’te sunulmuştur.

3 yazarak resim 1 deki Sosyal Güvenlik Kurumunun Ana sayfasına geliniz.
Öncelikle internet explorer sayfasını açıp adres çubuğuna yazarak resim 1 deki Sosyal Güvenlik Kurumunun Ana sayfasına geliniz. Resim 1

4 Daha sonra Resim 2 de gördüğünüz sayfanın ana menüsünde bulunan
E-SGK linkine tıklayarak açılan pencereden E-Hizmetler linkini seçiniz. Resim 2

5 T.C SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Strateji Geliştirme Başkanlığı
Açılan pençerede yanda görüldüğü gibi E-HİZMETLER UYGULAMASI’NI seçiniz.

6 T.C Linkini Seçiniz.

7 Ekrandaki boşlukları Doldurunuz.

8 Açılan Pencereden ÖDEMELER Butonunu Seçiniz.

9 Ödemeler kısmından alttaki Şahıs Ödemeleri ve Banka Hesap Tanımlama İşlemleri’ne tıklayınız.

10 Tanımlı bankalardan hesabınız olan bankayı seçiniz ve
Hesap Sorgula Butonuna tıklayınız.

11 Açılan pencereden ödemenizin yapılmasını istediğiniz banka hesabını seçiniz. Sonrasında yandaki SEÇ butonuna tıklayınız.

12 Çıkan pencereye telefon numaranızı ve elektronik posta adresinizi giriniz. Talebi Onayla butonuna basınız. Sonrasında daha önceki sayfada secmiş olduğunuz ödemeleriniz 2 iş günü içinde hesabınıza gönderilicek bildirmiş olduğunuz telefon ve mail adreslerinede ayrıca bilgi mesajı iletilecektir. Sonuç olarak herhengi bir Sosyal Güvenlik Merkezlerine Gitmeksizin vede dilekçe vermenize gerek kalmadan İşlemleriniz gerçekleşecektir.

13 .

14 .

15 .

16 .


"T.C. KİMLİK NUMARASI İLE YAPILAN ÖDEMELER HAKKINDA DUYURU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları