Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

. B İ Z İ ÇEVRELEYEN İ NSANLAR B İ Z İ ÇEVRELEYEN İ NSANLAR GERÇEK BİR HİKAYE.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: ". B İ Z İ ÇEVRELEYEN İ NSANLAR B İ Z İ ÇEVRELEYEN İ NSANLAR GERÇEK BİR HİKAYE."— Sunum transkripti:

1

2 . B İ Z İ ÇEVRELEYEN İ NSANLAR B İ Z İ ÇEVRELEYEN İ NSANLAR GERÇEK BİR HİKAYE

3 Bu olay 14 ekim 1998 de kıtalar arası bir uçuş esnasında gerçekleşti. Bir hanım zenci bir adamın yanında oturuyordu.

4 Hanım, sinirliliğini belli edercesine, hostesten başka bir yer bulmasını istedi, zira öylesine antipatik birinin yanında oturmak istemiyordu. Hostes, tüm uçağın dolu olduğunu fakat birinci sınıfta yer olup olmadına bakacağını söyledi.

5 Diğer yolcular şaşkınlık ve tiksintiyle olayı izliyorlardı, bu kadının sadece terbiyesizliğine değil, bir de birinci sınıfta yolculuğu devam edeceğine şahit oluyorlardı. Zavallı adamcağız çok kötü bir durumda olmasına rağmen cevap vermemeyi tercih etti.

6 Bu yüksek tansiyondaki durumda, kadın, birinci sınıfta ve o adamdan uzak uçabileceğinden tatmin olmuş. Bu yüksek tansiyondaki durumda, kadın, birinci sınıfta ve o adamdan uzak uçabileceğinden tatmin olmuş.

7 Birkaç dakika sonra hostes kadına : “Çok özür dilerim gerçekten de uçakta “Çok özür dilerim gerçekten de uçakta boş yer yok... Birkaç dakika sonra hostes kadına : “Çok özür dilerim gerçekten de uçakta “Çok özür dilerim gerçekten de uçakta boş yer yok... Birinci sınıfta bir yer bulduğum için mutlu oldum … Birinci sınıfta bir yer bulduğum için mutlu oldum...

8 “Bu yeri bulmak biraz zamanımı aldı, zira bu değişiklik için pilottan izin almam gerekiyordu. Hiç kimse sorun yaratan bir diğerinin yanında oturmak mecburiyetinde tutulamaz dedi ve bu izni verdi.” Hiç kimse sorun yaratan bir diğerinin yanında oturmak mecburiyetinde tutulamaz dedi ve bu izni verdi.” Diğer yolcular kulaklarına inanamıyorlardı, bu esnada kadın da bir zafer kazanmış gibi yerinden kalkmaya hazırlandı. Diğer yolcular kulaklarına inanamıyorlardı, bu esnada kadın da bir zafer kazanmış gibi yerinden kalkmaya hazırlandı.

9 Sonra hostes, oturmakta olan zenciye dönerek: Sonra hostes, oturmakta olan zenciye dönerek : -“ Beyefendi, sizi uçağın birinci sınıfındaki yeni yerinize götürmem için beni takip edermisiniz lütfen ? Seyahat firmamız adına kaptan pilotumuz sizden böyle nahoş bir olay yaratan kimsenin yanında oturmak mecburiyetinde bırakıldığınız için çok özür diliyor.” -“ Beyefendi, sizi uçağın birinci sınıfındaki yeni yerinize götürmem için beni takip edermisiniz lütfen ? Seyahat firmamız adına kaptan pilotumuz sizden böyle nahoş bir olay yaratan kimsenin yanında oturmak mecburiyetinde bırakıldığınız için çok özür diliyor.”

10 Tüm yolcular hep birlikte, bu olayı iyi bir biçimde sonuçlandıran uçak personelini alkışlayarak tebrik ettiler. O yıl, kaptan pilot ve hostes uçaktaki davranışlarından dolayi ödüllendirildiler. Bu olaydan sonra, firma sorumluları ekibin yolculara karşı eğitiminde yeterince önem vermediklerini anladılar Bu olaydan sonra, firma sorumluları ekibin yolculara karşı eğitiminde yeterince önem vermediklerini anladılar. O yıl, kaptan pilot ve hostes uçaktaki davranışlarından dolayi ödüllendirildiler. Bu olaydan sonra, firma sorumluları ekibin yolculara karşı eğitiminde yeterince önem vermediklerini anladılar Bu olaydan sonra, firma sorumluları ekibin yolculara karşı eğitiminde yeterince önem vermediklerini anladılar.

11 Uçak firması hemen gerekli değişiklikleri yaptı! Bundan böyle aşağıdaki mesaj, tüm ofislere personelin görebileceği bir biçimde iletildi: Bundan böyle aşağıdaki mesaj, tüm ofislere personelin görebileceği bir biçimde iletildi:

12 “ İ nsanlar onlara ne söyledi ğ inizi unutabilirler. İ nsanlar onlara ne yaptı ğ ınız da unutabilirler. Ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissettirdi ğ inizi asla unutmazlar.” “ İ nsanlar onlara ne söyledi ğ inizi unutabilirler. İ nsanlar onlara ne yaptı ğ ınız da unutabilirler. Ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissettirdi ğ inizi asla unutmazlar.” BU MESAJI ARKADAŞLARINIZA GÖNDERİN !


". B İ Z İ ÇEVRELEYEN İ NSANLAR B İ Z İ ÇEVRELEYEN İ NSANLAR GERÇEK BİR HİKAYE." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları